Lensbaby Fisheye i Soft Focus

Autor: Michal Grzegorczyk

22 Październik 2009
Artykuł na: minutę
W ofercie Lensbaby pojawiły się dwa nowe "obiektywy" pasujące do systemów Muse i Composer - Fisheye i Soft Focus. Ten drugi może być dodatkowo użyty z systemem Control Freak.

W ofercie Lensbaby pojawiły się dwa nowe "obiektywy - Fisheye i Soft Focus. Obydwa pasują do systemów Muse i Composer, a Soft Focus dodatkowo do systemu Control Freak.

{COP|

(c) 2009 Lisa Smith Studios, FISHEYE OPTIC

"Obiektyw" Fisheye jest skonstruowany z sześciu elementów optycznych pokrytych powłokami. Jego ogniskowa to 12 milimetrów, a niezbyt duże pole krycia sprawia, że po podłączeniu go do lustrzanki pełnoklatkowej na zdjęciu widać koło w czarnej ramce. W przypadku aparatu z matrycą APS-C czarna ramka znika, ale widoczne jest ogromne winietowanie. Lensbaby Fisheye posiada system wymiennych przysłon (od f/4 do f/22) w postaci osobnych płytek.

(C) 2009 Heather Hawksford, SOFT FOCUS OPTIC

Lensbaby Soft Focus ma ogniskową 50 milimetrów i zakres przysłon (wymiennych tak samo jak w Fisheye) od f/2 do f/22.

Lensbaby Fisheye kosztuje około 150 dolarów, natomiast Soft Focus 90 dolarów

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)