Nowa firma w systemie Mikro Cztery Trzecie

Nowa firma w systemie Mikro Cztery Trzecie
Kilka dni temu w serwisie Twitter pojawiło się oficjalne konto systemu Mikro Cztery Trzecie, mające za zadanie na bieżąco informować o nowościach w systemie. Dzisiejszy post wskazuje na to, że przy okazji nadchodzących targów CP+ poznamy nową firmę wspierająca system M43.
W informacji udostępnionej za pośrednictwem serwisu Twitter znajdziemy listę firm związanych z systemami 4/3 i M4/3, które wezmą udział w rozpoczynających się za kilka dni targach CP+ 2015. Na dole listy znajdziemy notkę o kolejnej firmie, która rozszerzy katalog produktów o urządzenia przeznaczone dla wspomnianego systemu. Niestety nie udostępniono żadnych wskazówek odnośnie tego, którego z producentów informacja ta dotyczy.

Ciężko przewidzieć o kogo może chodzić. Wydaje się nam, że raczej nie będzie to Canon, Nikon, Fujifilm, Sony ani Samsung - wszystkie firmy posiadają swoje własne systemy bezlusterkowców, które systematycznie rozwijają. W internecie pojawiają się głosy, że z zamiarem wkroczenia do systemu M4/3 może mierzyć się firma Ricoh. Wiele osób ma też nadzieję, że informacja ta oznacza powrót marki Minolta, która mimo że związana z Sony, posiada kilka patentów na obiektywy Mikro Cztery Trzecie. Poczekamy, zobaczymy.

Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego konta systemu Mikro Cztery Trzecie w serwisie Twitter. Listę firm obecnie wspierających system 4/3 znajdziemy na stronie four-thirds.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2