Nowa firma w systemie Mikro Cztery Trzecie

Nowa firma w systemie Mikro Cztery Trzecie
Kilka dni temu w serwisie Twitter pojawiło się oficjalne konto systemu Mikro Cztery Trzecie, mające za zadanie na bieżąco informować o nowościach w systemie. Dzisiejszy post wskazuje na to, że przy okazji nadchodzących targów CP+ poznamy nową firmę wspierająca system M43.
W informacji udostępnionej za pośrednictwem serwisu Twitter znajdziemy listę firm związanych z systemami 4/3 i M4/3, które wezmą udział w rozpoczynających się za kilka dni targach CP+ 2015. Na dole listy znajdziemy notkę o kolejnej firmie, która rozszerzy katalog produktów o urządzenia przeznaczone dla wspomnianego systemu. Niestety nie udostępniono żadnych wskazówek odnośnie tego, którego z producentów informacja ta dotyczy.

Ciężko przewidzieć o kogo może chodzić. Wydaje się nam, że raczej nie będzie to Canon, Nikon, Fujifilm, Sony ani Samsung - wszystkie firmy posiadają swoje własne systemy bezlusterkowców, które systematycznie rozwijają. W internecie pojawiają się głosy, że z zamiarem wkroczenia do systemu M4/3 może mierzyć się firma Ricoh. Wiele osób ma też nadzieję, że informacja ta oznacza powrót marki Minolta, która mimo że związana z Sony, posiada kilka patentów na obiektywy Mikro Cztery Trzecie. Poczekamy, zobaczymy.

Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego konta systemu Mikro Cztery Trzecie w serwisie Twitter. Listę firm obecnie wspierających system 4/3 znajdziemy na stronie four-thirds.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8