Nowa firma w systemie Mikro Cztery Trzecie

0
Maciej Luśtyk
2 Luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Kilka dni temu w serwisie Twitter pojawiło się oficjalne konto systemu Mikro Cztery Trzecie, mające za zadanie na bieżąco informować o nowościach w systemie. Dzisiejszy post wskazuje na to, że przy okazji nadchodzących targów CP+ poznamy nową firmę wspierająca system M43.
W informacji udostępnionej za pośrednictwem serwisu Twitter znajdziemy listę firm związanych z systemami 4/3 i M4/3, które wezmą udział w rozpoczynających się za kilka dni targach CP+ 2015. Na dole listy znajdziemy notkę o kolejnej firmie, która rozszerzy katalog produktów o urządzenia przeznaczone dla wspomnianego systemu. Niestety nie udostępniono żadnych wskazówek odnośnie tego, którego z producentów informacja ta dotyczy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Ciężko przewidzieć o kogo może chodzić. Wydaje się nam, że raczej nie będzie to Canon, Nikon, Fujifilm, Sony ani Samsung - wszystkie firmy posiadają swoje własne systemy bezlusterkowców, które systematycznie rozwijają. W internecie pojawiają się głosy, że z zamiarem wkroczenia do systemu M4/3 może mierzyć się firma Ricoh. Wiele osób ma też nadzieję, że informacja ta oznacza powrót marki Minolta, która mimo że związana z Sony, posiada kilka patentów na obiektywy Mikro Cztery Trzecie. Poczekamy, zobaczymy.

Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego konta systemu Mikro Cztery Trzecie w serwisie Twitter. Listę firm obecnie wspierających system 4/3 znajdziemy na stronie four-thirds.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
16
2
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
10
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)