Nowa firma w systemie Mikro Cztery Trzecie

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Luty 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Kilka dni temu w serwisie Twitter pojawiło się oficjalne konto systemu Mikro Cztery Trzecie, mające za zadanie na bieżąco informować o nowościach w systemie. Dzisiejszy post wskazuje na to, że przy okazji nadchodzących targów CP+ poznamy nową firmę wspierająca system M43.

W informacji udostępnionej za pośrednictwem serwisu Twitter znajdziemy listę firm związanych z systemami 4/3 i M4/3, które wezmą udział w rozpoczynających się za kilka dni targach CP+ 2015. Na dole listy znajdziemy notkę o kolejnej firmie, która rozszerzy katalog produktów o urządzenia przeznaczone dla wspomnianego systemu. Niestety nie udostępniono żadnych wskazówek odnośnie tego, którego z producentów informacja ta dotyczy.

Ciężko przewidzieć o kogo może chodzić. Wydaje się nam, że raczej nie będzie to Canon, Nikon, Fujifilm, Sony ani Samsung - wszystkie firmy posiadają swoje własne systemy bezlusterkowców, które systematycznie rozwijają. W internecie pojawiają się głosy, że z zamiarem wkroczenia do systemu M4/3 może mierzyć się firma Ricoh. Wiele osób ma też nadzieję, że informacja ta oznacza powrót marki Minolta, która mimo że związana z Sony, posiada kilka patentów na obiektywy Mikro Cztery Trzecie. Poczekamy, zobaczymy.

Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego konta systemu Mikro Cztery Trzecie w serwisie Twitter. Listę firm obecnie wspierających system 4/3 znajdziemy na stronie four-thirds.org

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Portugalski Vogue skrytykowany za okładkę dotyczącą szaleństwa. Czy to już szaleństwo poprawności?
Portugalski Vogue skrytykowany za okładkę dotyczącą szaleństwa. Czy to już szaleństwo poprawności?
Kolejny raz okładka magazynu staje się przedmiotem kontrowersji. Tym razem dotyczą one sposobu przedstawienia choroby psychicznej. Tylko czy wizja artystyczna powinna...
15
0
VirtuRama - powstała wirtualna galeria fotografii. Inauguracyjnie Tomasz Lazar
VirtuRama - powstała wirtualna galeria fotografii. Inauguracyjnie Tomasz Lazar
Choć większość fizycznych wystaw otwiera się już na odwiedzających, nie znaczy to, że tego formuła nie sprawdzi się w dłuższej perspektywie czasu. VirtuRama to...
26
0
Screenshoty jak fotografie? Getty Images będzie “fotografować” e-sport
Screenshoty jak fotografie? Getty Images będzie “fotografować” e-sport
Fotografowie agencji Getty Images będą obsługiwać zawody w grę Gran Turismo, czyli wykonywać “screeny” podczas pojedynków. Czy to jednak nadal fotografia?
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)