fotografia reklamowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia reklamowa" w serwisie fotopolis.pl:
Prowadzenie wzroku i kompozycja w fotografii produktowej
Zdjęcia przedmiotów i fotografia martwej natury podlegają tym samym klasycznym regułom kształtowania obrazu, które traktować można mniej lub bardziej swobodnie. Pokazujemy jak można ją uzyskać zrównoważoną, harmonijną aranżację sceny poprzez odpowiednią kompozycję, oświetlenie i prowadzenie wzroku.
31 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Fotografia produktowa - zanim zaczniesz...
Chciałbyś robić spektakularne zdjęcia produktowe rodem z największych kampanii reklamowych? Zanim ustawisz aparat na statywie i włączysz lampy, zobacz jakie czekają na Ciebie wyzwania.
5 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Wpuść słońce do studia, czyli jak ocieplić zdjęcia przy pomocy lamp i Photoshopa
Zdjęcia martwej natury rejestrowane w ciepłym, naturalnym świetle wyglądają wyjątkowo pięknie, ale jest to ten rodzaj poświaty, który nie zawsze łatwo jest osiągnąć w kontrolowanych warunkach. Zobacz, jak zrobić to dobrze.
5 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Ta modelka nie istnieje. Czy rendery wykończą rynek fotografii reklamowej?
Weźcie do ręki katalog Ikea i spójrzcie na zdjęcia. Bardzo ładne, prawda? Tyle, że w większości to wizualizacje 3D. Czy grafika komputerowa już wkrótce odmieni także rynek fotografii modowej i reklamowej?
22 Sty 2019
Maciej Luśtyk
7
Zmarł Walter Chandoha - fotograf, który robił zdjęcia kotów, zanim stało się to modne
Zdjęcia kotów. Czy jest coś bardziej popularnego, a zarazem… mniej profesjonalnego? W dzisiejszych czasach fotografie psów i kotów kojarzą nam się głównie z fotografią amatorską, ale kto z nas nie uśmiechnie się na widok ładnego kociego pyszczka? Już na długo przed internetem twórcy reklam wiedzieli, że może znacząco zwiększyć sprzedaż ich produktu. Temat ten całe swoje życie zgłębiał Walter Chandoha.
22 Sty 2019
Julia Kaczorowska
1
Sesja TFP - jak powinna wyglądać idealna współpraca, pytamy modelkę, fotografa i prawnika
Sesja TFP to sesja polegająca na wymianie korzyści. Warto o tym pamiętać, w szczególności jeśli dotąd skrót TFP kojarzył Ci się jedynie z “darmowymi zdjęciami”. O różnych aspektach sesji TFP rozmawiamy z modelką, fotografem oraz prawnikiem.
20 Lis 2018
Julia Kaczorowska
1
Rola monitora podczas sesji okiem zawodowych fotografów
Trudno wyobrazić sobie postprodukcję zdjęć bez skalibrowanego monitora . Ale czy o właściwe odwzorowanie kolorów nie powinniśmy zadbać już na etapie wykonywania zdjęć? Pytamy o to fotografów komercyjnych - Jakuba Kaźmierczyka i Arcadiusa Mauritza
21 Lut 2018
Promocja
0
We Francji wszedł w życie przepis nakazujący oznaczanie retuszowanych zdjęć. Za jego złamanie firmy zapłacą ponad 37 tys. euro.
Od 1 października 2017 roku we Francji zaczyna obowiązywać prawo zakazujące publikowania zdjęć, na których ciało modelki zostało widocznie zmodyfikowane, bez stosownego podpisu. Jak wpłynie to na branżę reklamową?
3 Paź 2017
Maciej Luśtyk
3
Nowy projekt Ryszarda Horowitza już jutro do zobaczenia w Warszawie
Na początku lat 80. fotografie tworzone dla marki Ford przyniosły Ryszardowi Horowitzowi nagrodę za najlepsza kampanię samochodową roku. Teraz, 35 lat później, prekursor cyfrowej edycji obrazu znów podjął współpracę z marką, której efekty zobaczymy już jutro na wystawie w Warszawie.
28 Wrz 2017
Michał Chrzanowski
0
Kropla wody zamiast obiektywu? Tak powstała wyjątkowa seria portretów
Czy możliwe jest zastąpienie skomplikowanej optyki obiektywu zwykłą wodą? Tak właśnie zrobiła Robin de Puy przy tworzeniu swojej ostatniej serii portretów. Oto efekty.
19 Cze 2017
Maciej Luśtyk
2