Czytelnia Sztuki

Wszystkie artykuły z tagiem: "Czytelnia Sztuki" w serwisie fotopolis.pl:
“Ziemia, która obrasta nową skórą”. Śląsk na przestrzeni dwudziestu lat w nowej książce Lorenzo Castore
W 2018 roku Lorenzo Castore, jeden z najwybitniejszych włoskich fotografów powrócił na Śląsk, by portretować jego mieszkańców. Rezultatem jest książka “Land”, w której współczesne zdjęcia mieszają się z obrazami sprzed lat, tworząc unikalny, intymny portret “miejsca, którego dawna powłoka rozsypuje się w proch”.
13 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Warsztaty z Lorenzo Castore, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o projektach długoterminowych
Czytelnia Sztuki zaprasza na wyjątkowe warsztaty z realizacji projektów długoterminowych, które poprowadzi uznany dokumentalista Lorenzo Castore. Zajęcia realizowane będą w dwóch weekendowych sesjach we wrześniu i grudniu. Zapisy tylko do piątku.
4 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
“Zdzisław Beksiński. Listy do Jerzego Lewczyńskiego” - publikacja i wystawa
Nakładem Czytelni Sztuki ukazała się książka “Zdzisław Beksiński. Listy do Jerzego Lewczyńskiego”, którą opracowała i wstępem opatrzyła Olga Ptak. Do 8 marca w Gliwicach możemy także oglądać wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego, którą przygotowało z własnej kolekcji Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej kuratorem jest Adam Sobota.
19 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
III edycja Konkursu na projekt książki fotograficznej
Ruszyła III edycja Konkursu na projekt książki fotograficznej. Prace można przesyłać do 15 stycznia 2015 roku.
25 Sie 2014
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie wokół książki Andrzeja Kramarza "Invisible Maps"
Zapraszamy na spotkanie wokół najnowszego wydawnictwa Czytelni Sztuki - "Invisible Maps" Andrzeja Kramarza, które odbędzie się w środę, 25 czerwca o godz. 18:30 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi spotkania będą: Andrzej Kramarz i Dariusz Czaja.
18 Cze 2014
Marcin Grabowiecki
0
II edycja Konkursu na projekt książki fotograficznej - wyniki
Znamy już wyniki II edycji Konkursu na projekt książki fotograficznej im. Wilhelma von Blandowskiego, którego organizatorem jest Czytelnia Sztuki w Gliwicach.
27 Sty 2014
Marcin Grabowiecki
0
"Brutal - retrospekcja" Michała Łuczaka w Gliwicach
Zapraszamy na wystawę Michała Łuczaka "Brutal - retrospekcja", która zostanie otwarta w najbliższy piatek, 17 stycznia o godz. 18:00 w Czytelni Sztuki w Gliwicach. Poświęcone dziwnej atmosferze katowickiego dworca kolejowego fotografie będzie można oglądać do 23 lutego 2014. To pierwsza prezentacja wystawy na Śląsku.
13 Sty 2014
Marcin Grabowiecki
0
Matteo Terzaghi i Marco Zürcher "Hotel Silesia" - recenzja
"Hotel Silesia" to publikacja, która jest pokłosiem rezydencji artystycznej, na której przebywało w Polsce w 2012 roku dwóch Szwajcarów - Matteo Terzaghi i Marco Zürcher. Na wydaną nakładem Muzeum w Gliwicach publikację składają się archiwalne zdjęcia znalezione przez autorów na Śląsku.
11 Gru 2013
Marcin Grabowiecki
0
II edycja konkursu na projekt książki fotograficznej
Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu na projekt książki fotograficznej, którego organizatorem jest Czytelnia Sztuki. Nagrodą w konkursie jest publikacja zwycięskiego projektu! Prace należy przesyłać do 31 grudnia 2013.
23 Paź 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Babie Lato" Marcina Grabowieckiego - spotkania promocyjne
Zapraszamy na spotkania promocyjne wokół publikacji "Babie Lato" Marcina Grabowieckiego - zwycięzcy 1. edycji konkursu na projekt książki fotograficznej zorganizowanego w 2012 roku przez Czytelnię Sztuki. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 18:00 w Gliwicach (Czytelnia Sztuki), kolejne - w sobotę 15 czerwca o godz. 18:00 w Łodzi (Tkalnia Obrazu) i we wtorek 18 czerwca o godz. 19:00 w Warszawie (Super Salon).
12 Cze 2013
Michal Grzegorczyk
0