Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Spotkanie wokół książki Andrzeja Kramarza "Invisible Maps"

0

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Czerwiec 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na spotkanie wokół najnowszego wydawnictwa Czytelni Sztuki - "Invisible Maps" Andrzeja Kramarza, które odbędzie się w środę, 25 czerwca o godz. 18:30 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi spotkania będą: Andrzej Kramarz i Dariusz Czaja.

Spotkanie wokół fotograficznej publikacji Invisible Maps będzie wyjątkową okazją do spotkania z jej twórcą oraz z Dariuszem Czają – autorem towarzyszącego książce tekstu. To niezwykle intensywne wizualnie wydawnictwo pełne jest znaków, śladów i symboli, bez wyraźnych wskazówek do ich odczytania. (…) fotografie uparcie bronią dostępu do siebie, nie pozwalają na łatwą i niekonfliktową lekturę. Prowokują natomiast do snucia własnych narracji, do konstruowania własnych ciągów dalszych. Staramy się na różne sposoby uspójnić (czasem na siłę) oglądane wizerunki, sprawić, by te rebusy zaczęły do nas mówić. Konstruujemy więc własne opowieści, wewnątrz których widzialne zaczyna przyoblekać się w sensowny komunikat (albo tak nam się wydaje...) - pisze Czaja w swoim tekście. Spotkanie będzie być może jedną z niewielu okazji kiedy artysta opowie historię tych fotografii.

Andrzej Kramarz - fotograf, wykładowca, kurator, redaktor albumów fotograficznych. Ukończył Instytut Fotografii Kreatywnej w Opawie. Współzałożyciel fundacji Imago Mundi (2005). W latach 2007–2008 Wicedyrektor Artystyczny Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Obecnie bada prywatne kolekcje rodzinnych fotografii w ramach projektu badawczego Photo Proxima prowadzonego przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie we współpracy z Muzeum Fotografii Fratelli Alinari. Wykłada fotografię na University of Hawaii, Hawaii Community College w Hilo i Akademii Fotografii w Krakowie.

Dariusz Czaja - antropolog kultury, redaktor „Kontekstów”, eseista, recenzent muzyczny. Doktor habilitowany, wykładowca w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Napisał m.in.: Lekcje ciemności (nagroda Fundacji TVP Kultura „Gwarancja Kultury”), Gdzieś dalej, gdzie indziej (nagroda „Warszawska Premiera Literacka” 2011, nominacja do nagrody „Nike”), Znaki szczególne. Antropologia jako ćwiczenie duchowe.

Spotkanie wokół książki Andrzeja Kramarza "Invisible Maps"
Termin: 25 czerwca 2014 (środa), godz. 18:30

Muzeum Sztuki Nowoczesnej / Księgarnia BookOff
ul. Pańska 3
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
0
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0