Andrzej Kramarz “Niewiedzialne Mapy #2”

0
Maciej Luśtyk
22 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
ZPAF Gallery zaprasza do Krakowa na wernisaż wystawy zdjęć Andrzeja Kramarza pod tytułem “Niewidzialne Mapy #2”. Ekspozycja, krążąc wokół jednej ulicy na Hawajach, skupia prace będące metaforą relacji człowieka i przestrzeni. Wernisaż odbędzie się w piątek, 24 lipca 2015 roku.
Niewidzialne Mapy to pełna metafor narracja o wzajemnej relacji człowieka i przestrzeni. Bazując na obrazach, dźwiękach, zapisach rozmów, wspomnieniach i historii, Kramarz interpretuje zwyczajne miejsca jakich dziesiątki mijamy każdego dnia. Podejmuje próby przedstawienia złożoności życia oraz wpisanego w nie niedostrzeganego spektrum doświadczenia w zderzeniu z prozaicznym ludzkim wysiłkiem porządkowania i organizowania przestrzeni, którego przejawem może być tworzenie jednowymiarowych map.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Wystawa, której obiektem jest krótka, około trzystu-metrowa ulica Mamo w miasteczku Hilo na Hawajach zawiera około tysiąca fragmentarycznych fotografii i notatek, wycinków z gazet, wysypanych na stół, niczym puzzle, z których musimy poskładać całą historię. Jednocześnie jest ona próbą konstruowania sztuki będącej niejako modelem intelektualnym i emocjonalnym, w której obiekt nie jest celem kontemplacji lecz ma wywołać, czy też uruchomić proces zachodzący w podczas budowania relacji człowieka z miejscem.

Andrzej Kramarz - absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie i krakowskiej ASP. Współtwórca Fundacji Imago Mundi, w latach 2006-2008 członek Rady Programowej i współorganizator Miesiąca Fotografii w Krakowie. Kurator wystaw, edytor książek fotograficznych. Wykładowca University of Hawaii i Hawaii Community College. Autor wielu wystaw w kraju i za granicą. W jego twórczości nieustannie powraca temat pamięci i więzi człowieka z miejscem.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 24 lipca 2015 roku o godzinie 20:00 w ZPAF Gallery, przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie. Ekspozycję będzie można oglądać do 23 sierpnia 2015 roku. Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie zpafgallery.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
1
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2