Andrzej Kramarz “Niewiedzialne Mapy #2”

Autor: Maciej Luśtyk

22 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
ZPAF Gallery zaprasza do Krakowa na wernisaż wystawy zdjęć Andrzeja Kramarza pod tytułem “Niewidzialne Mapy #2”. Ekspozycja, krążąc wokół jednej ulicy na Hawajach, skupia prace będące metaforą relacji człowieka i przestrzeni. Wernisaż odbędzie się w piątek, 24 lipca 2015 roku.

Niewidzialne Mapy to pełna metafor narracja o wzajemnej relacji człowieka i przestrzeni. Bazując na obrazach, dźwiękach, zapisach rozmów, wspomnieniach i historii, Kramarz interpretuje zwyczajne miejsca jakich dziesiątki mijamy każdego dnia. Podejmuje próby przedstawienia złożoności życia oraz wpisanego w nie niedostrzeganego spektrum doświadczenia w zderzeniu z prozaicznym ludzkim wysiłkiem porządkowania i organizowania przestrzeni, którego przejawem może być tworzenie jednowymiarowych map.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Wystawa, której obiektem jest krótka, około trzystu-metrowa ulica Mamo w miasteczku Hilo na Hawajach zawiera około tysiąca fragmentarycznych fotografii i notatek, wycinków z gazet, wysypanych na stół, niczym puzzle, z których musimy poskładać całą historię. Jednocześnie jest ona próbą konstruowania sztuki będącej niejako modelem intelektualnym i emocjonalnym, w której obiekt nie jest celem kontemplacji lecz ma wywołać, czy też uruchomić proces zachodzący w podczas budowania relacji człowieka z miejscem.

Andrzej Kramarz - absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie i krakowskiej ASP. Współtwórca Fundacji Imago Mundi, w latach 2006-2008 członek Rady Programowej i współorganizator Miesiąca Fotografii w Krakowie. Kurator wystaw, edytor książek fotograficznych. Wykładowca University of Hawaii i Hawaii Community College. Autor wielu wystaw w kraju i za granicą. W jego twórczości nieustannie powraca temat pamięci i więzi człowieka z miejscem.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 24 lipca 2015 roku o godzinie 20:00 w ZPAF Gallery, przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie. Ekspozycję będzie można oglądać do 23 sierpnia 2015 roku. Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie zpafgallery.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ruszyła tegoroczna odsłona konkursu fotograficznego upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Do wygrania 10 000 zł i vouchery do sklepów fotograficznych.
0
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
0
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5