Andrzej Kramarz "Promised Land"

0
Marcin Grabowiecki
5 Luty 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Andrzej Kramarz podróżuje po Stanach Zjednoczonych, pracując nad cyklem "Promised Land". Fotograf potrzebuje Waszego wsparcia finansowego, za które odwdzięczy się w postaci specjalnej kolekcji zdjęć. Czasu pozostało niewiele, dlatego zainteresowanych prosimy o składanie propozycji do niedzieli, 10 lutego 2013 roku.
www.andrzejkramarz.com


Andrzej Kramarz podróżuje po Stanach Zjednoczonych, pracując nad cyklem "Promised Land". Zamierzeniem autora jest przemierzenie 48 stanów USA, śpiąc w vanie, czasem korzystając z coach surfingu oraz utrzymywać się ze sprzedaży fotografii wykonywanych w trakcie podróży. Chciałem się też przekonać, czy ja, przybysz w nowym kraju, mogę utrzymać się z zajęcia, które umiem wykonywać najlepiej - z fotografii. Jak do tej pory sprzedaż fotografii utrzymywała się na poziomie około 50% potrzebnego budżetu na miesięczne podstawowe przeżycie, kontynuowanie jazdy oraz postprodukcję fotografii.

Na pewnym etapie podróży, która nie obyła się bez przygód, Kramarz zdecydował się zdobyć wsparcie poprzez Kickstartera, formę finansowania społecznościowego: www.kickstarter.com. Pomimo entuzjazmu wielu osób nie udało się zebrać zakładanej kwoty.

Autor nadal wierzy w to co robi, dlatego zdecydował się podjąć ostatnią próbę kontynuacji podróży. Przygotował ofertę sprzedaży kolekcji zdjęć, która pozwoli mu na dokończenie całego przedsięwzięcia.

Niestety czasu pozostało niewiele, dlatego zainteresowanych bardzo prosimy o składanie propozycji do 10 lutego 2013 roku.

W zamian za 10 000 dolarów, które pozwolą mi na zakup taniego vana i kontynuację wyprawy, oferuję po 15 fotografii z każdego z 48 stanów Ameryki, co łącznie daje kolekcję 720 fotografii, w formacie 4X6 cala (10x15cm). Każda odbitka jest podpisana, przygotowana w edycji dwóch egzemplarzy na sprzedaż i dwóch autorskich kopii wystawienniczych.

Do tego nabywca otrzymuje portfolio 10 fotografii w większym rozmiarze (około 10x15 cala), w introligatorskim, wykonanym na tę okazję pudełku. Fotografie do portfolio zostaną wybrane spośród zdjęć, które nie trafią do sprzedaży w serii 4x6 cala. Portfolio ukaże się w edycji 15 egzemplarzy.


Fotografie z cyklu "Promised Land" są tak tanie tylko w trakcie jego realizacji. Kupujący otrzymuje zawsze pierwszą fotografię z edycji, co dotyczy zarówno pojedynczych fotografii, jak i portfolio.

Jeżeli kolekcję nabędzie instytucja to na jej życzenie autor umieści logotyp na stronie internetowej "Promised Land".

Pojedyncze fotografie, w cenie 10 dolarów, można kupić za pośrednictwem strony andrzejkramarz.com.

W razie pytań czy ewentualnych wątpliwości dotyczących oferty prosimy kontaktować się z autorem: kramarz.andrzej@gmail.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
36
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły