Wystawa "W samochodzie z R" Rafała Milacha w Czytelni Sztuki w Gliwicach

Zapraszamy na wernisaż wystawy Rafała Milacha "W samochodzie z R". Podczas otwarcia odbędzie się promocja książki pod tym samym tytułem. Początek w piątek, 3 lutego o godz. 18:00 w Czytelni Sztuki w Gliwicach. Dzień po wernisażu, 4 lutego o godz. 16:30 autor oprowadzi chętnych po wystawie.
fot. Rafał Milach

O wystawie Rafała Milacha pisze jej kuratorka - Maga Sokalska:

Cykl fotografii "W samochodzie z R", który Czytelnia Sztuki zaprezentuje na najbliższej wystawie, jest wątkiem dosyć oryginalnym w twórczości Rafała Milacha. Pochodzący z Gliwic fotograf, zainteresowany na co dzień zagadnieniem przemian w Europie Środkowo-Wschodniej zabiera nas w podróż w zupełnie inne rejony. Przedstawia nam swoją historię o współczesnej Islandii - kraju dotąd mu nieznanym.

Milach podróżuje wraz z islandzkim pisarzem - Huldarem Breidfjordem. Daleko mu jednak do typowego turysty. Nie interesują go bowiem standardowe atrakcje. Oglądamy swego rodzaju pamiętnik podróży będący bardzo subiektywnym zapisem wyprawy, podczas której fotograf podchwytuje wiele wątków w różnorodnych stylistykach. Nie daje widzowi prostych odpowiedzi na pytania o daleką Islandię. Skupiając się na detalach odwiedzanych miejsc, przyglądając się uważnie napotkanym mieszkańcom wyspy Milach tworzy obraz nasycony - dla rzetelnej i niepowierzchownej opowieści cennymi - szczegółami.

fot. Rafał Milach

Pracę artysty obserwuje i relacjonuje pisarz, który na co dzień jest mieszkańcem wyspy. Odbiera więc fotograficzne wybory R ze zdziwieniem, lecz jednocześnie - dzięki setkom pytań, które są mu zadawane jako tubylcowi - ewidencjonuje swoją wiedzę, czego - jako widzowie i czytelnicy - możemy być świadkami.

Cykl fotografii "W samochodzie z R" to jeden z tych materiałów lub jedna z tych opowieści, gdzie obok treści przekazanej fotografiami - w tym przypadku historii o Islandii, fotograf pozwala nam na bezkarne podglądanie swojego warsztatu.


Podczas wernisażu wystawy "W samochodzie z" odbędzie się promocja książki o tym samym tytule. Nowocześnie zaprojektowania publikacja autorstwa Rafała Milacha oraz Huldara Huldara Breidfjorda ukazała się właśnie nakładem Czytelni Sztuki / Muzeum w Gliwicach.


Rafał Milach "W samochodzie z R"
Wernisaż: 3.02.2012, godz. 18:00

Czytelnia Sztuki
Willa Caro
ul. Dolnych Wałów 8a
Gliwice
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13