Wystawa "W samochodzie z R" Rafała Milacha w Czytelni Sztuki w Gliwicach

Zapraszamy na wernisaż wystawy Rafała Milacha "W samochodzie z R". Podczas otwarcia odbędzie się promocja książki pod tym samym tytułem. Początek w piątek, 3 lutego o godz. 18:00 w Czytelni Sztuki w Gliwicach. Dzień po wernisażu, 4 lutego o godz. 16:30 autor oprowadzi chętnych po wystawie.
fot. Rafał Milach

O wystawie Rafała Milacha pisze jej kuratorka - Maga Sokalska:

Cykl fotografii "W samochodzie z R", który Czytelnia Sztuki zaprezentuje na najbliższej wystawie, jest wątkiem dosyć oryginalnym w twórczości Rafała Milacha. Pochodzący z Gliwic fotograf, zainteresowany na co dzień zagadnieniem przemian w Europie Środkowo-Wschodniej zabiera nas w podróż w zupełnie inne rejony. Przedstawia nam swoją historię o współczesnej Islandii - kraju dotąd mu nieznanym.

Milach podróżuje wraz z islandzkim pisarzem - Huldarem Breidfjordem. Daleko mu jednak do typowego turysty. Nie interesują go bowiem standardowe atrakcje. Oglądamy swego rodzaju pamiętnik podróży będący bardzo subiektywnym zapisem wyprawy, podczas której fotograf podchwytuje wiele wątków w różnorodnych stylistykach. Nie daje widzowi prostych odpowiedzi na pytania o daleką Islandię. Skupiając się na detalach odwiedzanych miejsc, przyglądając się uważnie napotkanym mieszkańcom wyspy Milach tworzy obraz nasycony - dla rzetelnej i niepowierzchownej opowieści cennymi - szczegółami.

fot. Rafał Milach

Pracę artysty obserwuje i relacjonuje pisarz, który na co dzień jest mieszkańcem wyspy. Odbiera więc fotograficzne wybory R ze zdziwieniem, lecz jednocześnie - dzięki setkom pytań, które są mu zadawane jako tubylcowi - ewidencjonuje swoją wiedzę, czego - jako widzowie i czytelnicy - możemy być świadkami.

Cykl fotografii "W samochodzie z R" to jeden z tych materiałów lub jedna z tych opowieści, gdzie obok treści przekazanej fotografiami - w tym przypadku historii o Islandii, fotograf pozwala nam na bezkarne podglądanie swojego warsztatu.


Podczas wernisażu wystawy "W samochodzie z" odbędzie się promocja książki o tym samym tytule. Nowocześnie zaprojektowania publikacja autorstwa Rafała Milacha oraz Huldara Huldara Breidfjorda ukazała się właśnie nakładem Czytelni Sztuki / Muzeum w Gliwicach.


Rafał Milach "W samochodzie z R"
Wernisaż: 3.02.2012, godz. 18:00

Czytelnia Sztuki
Willa Caro
ul. Dolnych Wałów 8a
Gliwice
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0