Wystawa "W samochodzie z R" Rafała Milacha w Czytelni Sztuki w Gliwicach

0
Marcin Grabowiecki
1 Luty 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na wernisaż wystawy Rafała Milacha "W samochodzie z R". Podczas otwarcia odbędzie się promocja książki pod tym samym tytułem. Początek w piątek, 3 lutego o godz. 18:00 w Czytelni Sztuki w Gliwicach. Dzień po wernisażu, 4 lutego o godz. 16:30 autor oprowadzi chętnych po wystawie.
fot. Rafał Milach

O wystawie Rafała Milacha pisze jej kuratorka - Maga Sokalska:

Cykl fotografii "W samochodzie z R", który Czytelnia Sztuki zaprezentuje na najbliższej wystawie, jest wątkiem dosyć oryginalnym w twórczości Rafała Milacha. Pochodzący z Gliwic fotograf, zainteresowany na co dzień zagadnieniem przemian w Europie Środkowo-Wschodniej zabiera nas w podróż w zupełnie inne rejony. Przedstawia nam swoją historię o współczesnej Islandii - kraju dotąd mu nieznanym.

Milach podróżuje wraz z islandzkim pisarzem - Huldarem Breidfjordem. Daleko mu jednak do typowego turysty. Nie interesują go bowiem standardowe atrakcje. Oglądamy swego rodzaju pamiętnik podróży będący bardzo subiektywnym zapisem wyprawy, podczas której fotograf podchwytuje wiele wątków w różnorodnych stylistykach. Nie daje widzowi prostych odpowiedzi na pytania o daleką Islandię. Skupiając się na detalach odwiedzanych miejsc, przyglądając się uważnie napotkanym mieszkańcom wyspy Milach tworzy obraz nasycony - dla rzetelnej i niepowierzchownej opowieści cennymi - szczegółami.

fot. Rafał Milach

Pracę artysty obserwuje i relacjonuje pisarz, który na co dzień jest mieszkańcem wyspy. Odbiera więc fotograficzne wybory R ze zdziwieniem, lecz jednocześnie - dzięki setkom pytań, które są mu zadawane jako tubylcowi - ewidencjonuje swoją wiedzę, czego - jako widzowie i czytelnicy - możemy być świadkami.

Cykl fotografii "W samochodzie z R" to jeden z tych materiałów lub jedna z tych opowieści, gdzie obok treści przekazanej fotografiami - w tym przypadku historii o Islandii, fotograf pozwala nam na bezkarne podglądanie swojego warsztatu.


Podczas wernisażu wystawy "W samochodzie z" odbędzie się promocja książki o tym samym tytule. Nowocześnie zaprojektowania publikacja autorstwa Rafała Milacha oraz Huldara Huldara Breidfjorda ukazała się właśnie nakładem Czytelni Sztuki / Muzeum w Gliwicach.


Rafał Milach "W samochodzie z R"
Wernisaż: 3.02.2012, godz. 18:00

Czytelnia Sztuki
Willa Caro
ul. Dolnych Wałów 8a
Gliwice

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Rusza festiwal książek fotograficznych XPRINT 2019
Tegoroczny festiwal książek fotograficznych XPRINT będzie miał nową formułę. Sekwencja kilkunastu premier zostanie uzupełniona o wystawy, spotkania z ekspertami i...
9
0
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Pokaż swój projekt na Fotofestiwalu 2020. Zgłoszenia tylko do 4 grudnia
Trwa nabór w ramach Fotofestiwal Open Call 2020. To możliwości zrealizowania ciekawych projektów i zaprezentowania się szerokiej publiczności.
31
0
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
Podwójny cashback na Sony A7 III - 1400 zł upustu tylko do 5 grudnia
To prawdopodobnie najlepsza okazja na zakup pełnoklatkowego bezlusterkowca w ciągu ostatnich kilku lat. Do 5 grudnia możecie liczyć na podwójny zwrot pieniędzy w...
94
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)