"Babie Lato" Marcina Grabowieckiego - spotkania promocyjne

0
Michal Grzegorczyk
12 Czerwiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na spotkania promocyjne wokół publikacji "Babie Lato" Marcina Grabowieckiego - zwycięzcy 1. edycji konkursu na projekt książki fotograficznej zorganizowanego w 2012 roku przez Czytelnię Sztuki. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 18:00 w Gliwicach (Czytelnia Sztuki), kolejne - w sobotę 15 czerwca o godz. 18:00 w Łodzi (Tkalnia Obrazu) i we wtorek 18 czerwca o godz. 19:00 w Warszawie (Super Salon).
Zapraszamy na spotkania promocyjne wokół pubilkacji "Babie Lato" Marcina Grabowieckiego - zwycięzcy 1. edycji konkursu na projekt książki fotograficznej zorganizowanego w 2012 roku przez Czytelnię Sztuki, które odbędą się w najbliższych dniach w Gliwicach, Łodzi i Warszawie.

Terminy i miejsca spotkań:

14 czerwca, godz. 18:00 - Gliwice, Czytelnia Sztuki (ul. Dolnych Wałów 8a)
15 czerwca, godz. 18:00 - Łódź, Tkalnia Obrazu (ul. Piotrkowska 138/140)
18 czerwca, godz. 19:00 - Warszawa, Super Salon (ul. Mińska 14/1)

Podczas spotkań książka będzie dostępna w promocyjnej cenie 20 zł! (cena regularna: 25zł).

Więcej informacji na temat spotkań można znaleźć na stronie Czytelni Sztuki oraz fanpage'u książki "Babie lato".


Lato się skończyło, lecz pozostaje w naszej pamięci bardzo wyraźne. Chociaż fotografie zamieszczone w książce pochodzą z różnych okresów, łączy je wspólny nostalgiczny charakter - takimi słowami wprowadza nas do książki "Babie Lato" jej autor, Marcin Grabowiecki. Bez względu na upływ lat wakacje zapamiętujemy w podobny sposób. Czas wpływa na kształt naszych wspomnień, nie oszczędza również materiałów fotograficznych, bezlitośnie obnażając ich ulotność. W sielankowych zdjęciach pojawia się pęknięcie.

Książka "Babie lato", wybrana przez Jury konkursu, jest zarazem osobistym albumem autora, składającym się z portretów przodków i ludzi mu bliskich, ale także uniwersalną opowieścią o letnim czasie i zawartych w nim gestach, pozach i miejscach, obrazem dla nas wszystkich w pewien sposób wspólnym. Publikacja dotyka też idei samego medium fotografii, które służy nam od ponad wieku do chwytania i utrwalania chwil, lecz jego trwałość jest niepewna.

W ostatnich latach książka fotograficzna przeżywa swój renesas - zarówno na rynku światowym jak i naszym rodzimym. Świadczą o tym liczne wydarzenia, festiwale, spotkania czy ekspozycje celebrujące właśnie ten temat. Zaraz za znanymi wydawcami, pojawia się cała masa niskodakładowych publikacji, często inicjujących nowe byty wydawnicze. Celem zorganizowanego przez Czytelnię Sztuki konkursu jest próba zwrócenia uwagi szerszej publiczności w Polsce na temat książki fotograficznej jako niezależną i świadomie konstruowaną formę wypowiedzi artystycznej.

Marcin Grabowiecki. Urodzony w 1979 roku w Bytomiu. Interesuje się głównie fotografią dokumentalną. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii, Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, Czechy (2009), Studium Animatorów Kultury w Opolu (2003) i Produkcji telewizyjno-filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2002). Ukończył Warsztat fotoreportażu Rafała Milacha w Akademii Fotografii w Warszawie (2011). Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2009) i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). Zwycięzca konkursu na projekt książki fotograficznej organizowanego przez Czytelnię Sztuki (2012).

Jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych (Niczyje, boskie, Duży Pokój, Warszawa 2012; Polska Bukowina, Galeria Obok ZPAF, Warszawa, 2010) oraz zbiorowych (Private Property, Biuro Festiwalowe Impart 2016, TIFF, Wrocław, 2012; Blogspot, Stara Fabryka Drutu, Gliwice, 2011; Photo EIGHT Summer Show, HOST Gallery, Londyn, 2009). Można je także znaleźć w książkach (Private Property, 2012; Dwadzieścia lat Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, 2011). Publikuje w magazynie internetowym fotopolis.pl.
www.marcingrabowiecki.pl
www.stawiamnatolkabanana.blogspot.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły