Spotkanie z Mariuszem Foreckim oraz Arkiem Golą w Gliwicach

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Wrzesień 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy do gliwickiej Czytelni Sztuki na spotkanie warsztatowe z fotografią dokumentalno-socjologiczną, które odbędzie się w piątek, 16 września o godz. 16:30. Poprowadzą je: Mariusz Forecki i Arek Gola. Jest to część projektu "Balcerek", którego celem jest udokumentowanie ginącego fenomenu gliwickiego targowiska.
fot. Mariusz Forecki, z cyklu "Blue Box"

Czytelnia Sztuki, Muzeum w Gliwicach oraz Gliwicki Dom Fotografii zapraszają na spotkanie warsztatowe z fotografią dokumentalno-socjologiczną. Jego gośćmi będą: Mariusz Forecki oraz Arek Gola. Zawodowi fotorepoterzy, dokumentaliści opowiedzą o swoim warsztacie. Prezentując materiały fotograficzne, pokażą jak za pomocą obrazu relacjonować historie napisane przez życie. Wraz z uczestnikami spotkania goście będą układać fotograficzne opowieści. Ta warsztatowa forma stanie się punktem wyjścia do dyskusji na temat fotografii dokumentalno-socjologicznej.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Balcerek", realizowanego wspólnie przez Muzeum w Gliwicach, socjologów z Uniwersytetu Śląskiego oraz fotografów ze Stowarzyszenia Gliwicki Dom Fotografii. Jego celem jest udokumentowanie ginącego fenomenu gliwickiego targowiska. "Balcerek" to jedno z ostatnich świadectw rodzącego się w pośpiechu, nieco przaśnie i bez żadnych wzorów kapitalizmu Polski lat 90-tych. Projekt dofinansowany jest przez Samorząd Miasta Gliwice.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Mariusz Forecki - urodzony w 1962 roku Mieszka w Poznaniu. Zajmuje się fotografią społeczną i dokumentalną. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (Czechy). Jest członkiem ZPAF'u. Twórca Agencji Prasowej i Fotograficznej TAMTAM, współtwórca internetowego magazynu poświęconego fotoreportażowi 5klatek.pl , autor wielu ważnych projektów ukazujących polskie przemiany. Najważniejsze z nich zrealizowane po 2000 to: "BlueBox czyli opowieść o nowej Polsce", "Okruchy Dnia" (zapis zmian zachodzących w świadomości polaków po 1989 roku), i projekt realizowany obecnie pt: "Kocham Polskę". www.forecki.pl.

Arek Gola - urodzony w 1972 roku w Rudzie Śląskiej. Związany z dziennikiem Polska Dziennik Zachodni w którym pracuje od 1996 roku. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (Czechy). Jest członkiem ZPAF'u. Zdobywca nagród w konkursach Polskiej Fotografii Prasowej w latach 1998 i 2003, BZ WBK Pressfoto w latach 2005 i 2006, Newsreportaż 2003, Śląska Fotografia Prasowa w latach 2004, 2005 i 2006. Dziennikarz roku Dziennika Zachodniego 2003, dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego. W fotografii interesuje go przede wszystkim człowiek, jego praca i otoczenie. www.arekgola.com.

Spotkanie z fotografią: Mariusz Forecki i Arek Gola
Termin: 16.09.2011, godz. 16:30

Czytelnia Sztuki / Willa Caro
Dolnych Wałów 8a
Gliwice

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
Powiązane artykuły