RANKING: 5 najlepszych obiektywów do twojego Olympusa

1

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2016
Artykuł na: minutę

W tym miesiącu mija 8 lat od powstania systemu Mikro Cztery Trzecie. Przez ten czas udało nam się przetestować wszystkie obiektywy z linii M.Zuiko PREMIUM i PRO. To dobry moment na sprawdzenie, które konstrukcje okazały się najlepsze.

Gdy kilka lat temu Olympus skoncentrował się wyłącznie na aparatach bezlusterkowych systemu Mikro Cztery Trzecie, zaprzestając produkcji lustrzanek, wiele osób zastanawiało się czy nowe rozwiązania będą w stanie sprostać oczekiwaniom wymagających fotografów. Niemniej jednak z każdą kolejna premierą Olympus udowadnia, że produkowane przez niego bezlusterkowce mogą być wykorzystywane z powodzeniem także przez zawodowców i stale aktualizuje serię profesjonalnych obiektywów M.Zuiko PREMIUM i M.Zuiko PRO.

Rodzina obiektywów i adapterów Olympus M.Zuiko

W ciągu 8 lat istnienia systemu pojawiło się w nim aż 11 jasnych szkieł, pokrywających ogniskowymi zapotrzebowanie większości fotografów. Analizując nasze testy postanowiliśmy sprawdzić, które z nich okazały się najlepsze. Poniżej prezentujemy ranking 5 najlepszych obiektywów Olympusa, które do tej pory pojawiły się na rynku.

Spis treści

Poprzednia

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Jak zbudować studio fotograficzne w domu? Oto 3 propozycje zestawów dla początkujących
Jak zbudować studio fotograficzne w domu? Oto 3 propozycje zestawów dla początkujących
Jak zbudować domowe studio fotograficzne, nie ponosząc olbrzymich kosztów na start? Jakie produkty wybrać, aby łatwo rozszerzać studio wraz ze wzrostem naszych umiejętności?
26
0
Twój pierwszy zaawansowany korpus - przegląd rynku 2020
Twój pierwszy zaawansowany korpus - przegląd rynku 2020
To już chyba najwyższy czas, aby zmienić swój amatorski aparat na bardziej zaawansowany. Wybraliśmy najbardziej obecnie atrakcyjne cenowo korpusy systemowe, które spełnią potrzeby ambitnych...
8
6
Niższa klasa średnia, czyli aparat dla ambitnego amatora - przegląd rynku (2020)
Niższa klasa średnia, czyli aparat dla ambitnego amatora - przegląd rynku (2020)
Szukasz aparatu o dużych możliwościach, ale nadal w zasięgu portfela amatora? Oto nasza selekcja korpusów, które pozwolą Ci wykonać kolejny krok, nie rujnując...
70
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)