Olympus Global Open Photo Contest 2016-17 - do wygrania milion jenów i najnowszy aparat

0
Maciej Luśtyk
24 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartowała kolejna edycja ogólnoświatowego konkursu fotograficznego, organizowanego przez firmę Olympus. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 stycznia 2017 roku, a do wygrania oprócz okrągłego miliona jenów będzie najnowszy bezlusterkowiec producenta, czyli najprawdopodobniej model OM-D E-M1 Mark II.

Konkurs Olympus Global Open Photo Contest wspiera popularyzowanie zamiłowania do fotografii, ma na celu inspirowanie ludzi do spojrzenia na świat z nowej perspektywy. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie konkursowej i zgłosić co najmniej jedno zdjęcie. Każdy uczestnik może przysłać maksymalnie 5 zdjęć w ramach każdej kategorii. Fotografie muszą być zapisane w formacie JPEG, a rozmiar pojedynczego zdjęcia nie może przekraczać 15 megabajtów.

Zdjęcia będą rywalizowały ze sobą w 4 kategoriach: „Moc życia”, „Relacje, które warto pielęgnować”, „Inspirujące miejsca” i „Często niezauważone możliwości”, a zwycięzców wyłoni jury składające się z 6 znanych fotografów. Laureaci 3 pierwszych miejsc w każdej z kategorii otrzymają bezlusterkowce firmy Olympus wraz z obiektywami.

Oprócz tego, zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości miliona jenów japońskich (około 38 tys. zł) oraz najnowszy aparat w ofercie Olympusa. Producent nie zdradza jaki będzie to model, jednak śledząc ostatnie premiery i kształt aparatu na grafice możemy śmiało twierdzić, że będzie to nowy flagowiec, czyli model OM-D E-M1 Mark II.

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną do 10 stycznia 2017 roku do godziny 11:00 czasu japońskiego. Wyniki poznamy w kwietniu.

Więcej informacji o konkursie i możliwość podejrzenia nadesłanych do tej pory zgłoszeń znajdziecie pod adresem olympus-global.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do zespołu Fotopolis!
Dołącz do zespołu Fotopolis!
Interesujesz się fotografią, kręcą cię nowinki sprzętowe, a praca w mediach to twój wymarzony kierunek? Dołącz do naszego zespołu! Aktualnie poszukujemy redaktorów i pracownika działu...
0
0
Zatrzymaj się i zrób zdjęcie. Do wygrania nagrody o wartości 5500 zł
Zatrzymaj się i zrób zdjęcie. Do wygrania nagrody o wartości 5500 zł
Sklep e-oko.pl startuje z kolejnym kreatywnym konkursem fotograficznym. Tym razem chodzi o to, by ze zgiełku dnia codziennego wyłapać kadry, które pozwolą odetchnąć,...
14
2
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Więcej z tagiem: Olympus Global Open Photo Contest
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)