Olympus Global Open Photo Contest 2016-17 - do wygrania milion jenów i najnowszy aparat

Autor: Maciej Luśtyk

24 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wystartowała kolejna edycja ogólnoświatowego konkursu fotograficznego, organizowanego przez firmę Olympus. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 stycznia 2017 roku, a do wygrania oprócz okrągłego miliona jenów będzie najnowszy bezlusterkowiec producenta, czyli najprawdopodobniej model OM-D E-M1 Mark II.

Konkurs Olympus Global Open Photo Contest wspiera popularyzowanie zamiłowania do fotografii, ma na celu inspirowanie ludzi do spojrzenia na świat z nowej perspektywy. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie konkursowej i zgłosić co najmniej jedno zdjęcie. Każdy uczestnik może przysłać maksymalnie 5 zdjęć w ramach każdej kategorii. Fotografie muszą być zapisane w formacie JPEG, a rozmiar pojedynczego zdjęcia nie może przekraczać 15 megabajtów.

Zdjęcia będą rywalizowały ze sobą w 4 kategoriach: „Moc życia”, „Relacje, które warto pielęgnować”, „Inspirujące miejsca” i „Często niezauważone możliwości”, a zwycięzców wyłoni jury składające się z 6 znanych fotografów. Laureaci 3 pierwszych miejsc w każdej z kategorii otrzymają bezlusterkowce firmy Olympus wraz z obiektywami.

Oprócz tego, zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości miliona jenów japońskich (około 38 tys. zł) oraz najnowszy aparat w ofercie Olympusa. Producent nie zdradza jaki będzie to model, jednak śledząc ostatnie premiery i kształt aparatu na grafice możemy śmiało twierdzić, że będzie to nowy flagowiec, czyli model OM-D E-M1 Mark II.

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną do 10 stycznia 2017 roku do godziny 11:00 czasu japońskiego. Wyniki poznamy w kwietniu.

Więcej informacji o konkursie i możliwość podejrzenia nadesłanych do tej pory zgłoszeń znajdziecie pod adresem olympus-global.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
OdNowa - wystawa Marka Lapisa
OdNowa - wystawa Marka Lapisa
8 października rusza intermedialna wystawa z użyciem fotograficznych szlachetnych technik analogowych i cyfrowych. Projekt "OdNowa" Marka Lapisa przedstawia refleksje związane z pandemią.
4
Święto Fotoforma Warszawa - pięć dni atrakcji dla fotografów z okazji rozbudowy salonu
Święto Fotoforma Warszawa - pięć dni atrakcji dla fotografów z okazji rozbudowy salonu
Warsztaty, prelekcje, fotospacery, spotkania z ambasadorami i promocje na sprzęt - to wszystko przez 5 dni dla swoich klientów przygotował sklep Fotoforma z okazji rozbudowy swojego salonu w...
14
Sony World Photography Awards 2023 - znamy skład jury i terminy wystaw
Sony World Photography Awards 2023 - znamy skład jury i terminy wystaw
World Photography Organisation ogłosiła skład jury tegorocznej edycji konkursu Sony World Photography Awards 2023, a także poinformowała o nowych nagrodach oraz podała terminarz wystaw.
8
Więcej z tagiem: Olympus Global Open Photo Contest
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)