Tak wygląda film 4K nagrany Olympusem OM-D E-M1 Mark II

0
Maciej Luśtyk
14 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zaprezentowany na Photokinie najnowszy flagowiec Olympusa to jedna z najlepiej zapowiadających się premier tego roku. Jedną z nowości będą filmy 4K. Mimo że do rynkowej premiery jeszcze dwa miesiące, już możemy zobaczyć jak będą się prezentować.

Zaprezentowany niespełna miesiąc temu Olympus OM-D E-M1 Mark II to prawdziwa bezlusterkowca bestia. Swoją prędkością przebijać ma to, co do zaoferowania mają najlepsze aparaty na rynku, a do tego oferować unikalne funkcje jak chociażby opcja High Res Shot, pozwalająca na wykonywanie 50-megapikselowych zdjęć, tryb Pro Capture, który wyeliminuje problemy z opóźnieniem migawki czy zdjęcia seryjne 60 kl./s.

Nowością, która zawita po raz pierwszy do aparatów producenta będzie możliwość rejestracji filmów w jakości 4K z wysoką przepływnością 237 Mb/s, a także wypuszczania nieskompresowanego materiału 4:2:2 przez gniazdo HDMI. Obecnie, większość profesjonalnych aparatów oferuje już tryby filmowe 4K, jak jednak mogliśmy się przekonać w ostatnich testach, ich użyteczność bywa wątpliwa. Nic więc dziwnego, że w nowym Olympusie pokładane są pod tym względem duże nadzieje, zwłaszcza, że format Mikro Cztery Trzecie jest popularny wśród filmowców.

 

O tym, jak wygląda materiał 4K nagrany nowym aparatem możemy przekonać się z filmu udostępnionego ostatnio przed producenta, który nagrał fotograf Adrian Ronhfelder podczas swojej wyprawy na Islandię. Nawet mimo kompresji narzucanej przez Youtube, filmy 4K z nowego Olympusa zapowiadają się bardzo obiecująco.

Więcej o Olympusie OM-D E-M1 Mark II możecie przeczytać w naszych artykule z pierwszymi wrażeniami z użytkowania aparatu, a także na stronie producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Następca modelu X-T100 bierze wszystko co najlepsze z poprzednika i obudowuje to znacznie lepszą, konkurencyjną specyfikacją. Zapowiada się na najciekawszy aparat dla...
12
0
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
9
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
48
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)