Tak wygląda film 4K nagrany Olympusem OM-D E-M1 Mark II

0
Maciej Luśtyk
14 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zaprezentowany na Photokinie najnowszy flagowiec Olympusa to jedna z najlepiej zapowiadających się premier tego roku. Jedną z nowości będą filmy 4K. Mimo że do rynkowej premiery jeszcze dwa miesiące, już możemy zobaczyć jak będą się prezentować.

Zaprezentowany niespełna miesiąc temu Olympus OM-D E-M1 Mark II to prawdziwa bezlusterkowca bestia. Swoją prędkością przebijać ma to, co do zaoferowania mają najlepsze aparaty na rynku, a do tego oferować unikalne funkcje jak chociażby opcja High Res Shot, pozwalająca na wykonywanie 50-megapikselowych zdjęć, tryb Pro Capture, który wyeliminuje problemy z opóźnieniem migawki czy zdjęcia seryjne 60 kl./s.

Nowością, która zawita po raz pierwszy do aparatów producenta będzie możliwość rejestracji filmów w jakości 4K z wysoką przepływnością 237 Mb/s, a także wypuszczania nieskompresowanego materiału 4:2:2 przez gniazdo HDMI. Obecnie, większość profesjonalnych aparatów oferuje już tryby filmowe 4K, jak jednak mogliśmy się przekonać w ostatnich testach, ich użyteczność bywa wątpliwa. Nic więc dziwnego, że w nowym Olympusie pokładane są pod tym względem duże nadzieje, zwłaszcza, że format Mikro Cztery Trzecie jest popularny wśród filmowców.

 

O tym, jak wygląda materiał 4K nagrany nowym aparatem możemy przekonać się z filmu udostępnionego ostatnio przed producenta, który nagrał fotograf Adrian Ronhfelder podczas swojej wyprawy na Islandię. Nawet mimo kompresji narzucanej przez Youtube, filmy 4K z nowego Olympusa zapowiadają się bardzo obiecująco.

Więcej o Olympusie OM-D E-M1 Mark II możecie przeczytać w naszych artykule z pierwszymi wrażeniami z użytkowania aparatu, a także na stronie producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)