Olympus FL-900R - nowa szybka lampa systemowa

Autor: Maciej Luśtyk

19 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wraz z nowymi aparatami i obiektywami producent zaprezentował flash reporterski FL-900R, dedykowany modelowi OM-D E-M1 Mark II.

Lampa Olympus FL-900R oferuje liczbę przewodnią 58 (dla iso ISO 100) i została uszczelniona przed działaniem czynników pogodowych. Dodatkowo dzięki współpracy z procesorem obrazu zaprezentowanego dziś aparatu OM-D E-M1 Mark II lampa ma gwarantować pełną współpracę TTL z superszybkim trybem seryjnym, w którym aparat wykona nawet 18 kl./s. Lampa współpracować będzie także z trybami Focus Bracketing i Focus Stacking aparatów Olympus.

Kontrolowany kąt rozbłysku światła pochodzącego z lampy FL-900R pokrywa w pełni kadry fotografowane z wykorzystaniem obiektywów o zakresie ogniskowych od 12 mm do 100 mm. Przy wykorzystaniu wbudowanego panelu rozpraszającego lampa może współpracować z obiektywami o ogniskowej od 7 mm do 10 mm.

Lampa obsługuje 4 kanały do grupowania lamp zewnętrznych, które mogą być niezależnie kontrolowane z poziomu menu aparatu. Z kolei głowica obraca się o 180 stopni na boki i odchyla o 90 stopni w górę.

Dodatkowo lampa może służyć także za światło do filmowania, a to dzięki diodom LED emitującym światło o natężeniu 100 lux przy odległości 1 m.

To wszystko w obudowie o wymiarach 81,2 x 121,4 x 12,2 mm i wadze 382 g. Lampa pojawi się na rynku w sprzedaży w tym samym czasie, co aparat. Na razie jednak nie znamy jej ceny.

 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)