Olympus PEN E-PL8 - funkcjonalny i mobilny

0
Maciej Luśtyk
19 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Producent pokazał dziś także nowy model z kompaktowej linii PEN. Zainteresować ma on zaawansowanych amatorów, blogerów i wszystkich, którzy stawiają na komfort fotografowania.

Premiera nowego E-PL8 nie jest niespodzianką - jego zdjęcia wyciekły już wiosną. Po raz kolejny otrzymujemy charakterystyczny dla linii PEN design, nawiązujący do klasycznych analogowych konstrukcji i lekką, metalową obudowę. Wnętrze aparatu charakteryzować ma się jednak nowoczesnością, choć informacja prasowa nie zdradza szczegółów na temat specyfikacji. Prawdopodobnie nadal będziemy mieli do czynienia z 16-megapikselową matrycą Live MOS.

Nowy aparat kompatybilny jest ze wszystkimi obiektywami systemu Mikro Cztery Trzecie, a producent kieruje go głównie w stronę zaawansowanych amatorów i wszelkiego rodzaju blogerów, akcentując tryby ułatwiające fotografowania (inteligentny tryb Auto, tryb Live Guide, który ułatwia wybór najważniejszych parametrów zdjęcia), funkcję wykrywania twarzy i dotykowy, odchylany o 180-stopni ekran, który gdy znajdzie się w maksymalnie odchylonej pozycji automatycznie przełączy nas do trybu autoportretu.

Otrzymujemy także cały zestaw filtrów artystycznych, których działanie będzie można podejrzeć na żywo, na ekranie monitora. Aparat wyposażono także w tryb filmów poklatkowych (time-lapse) oraz funkcję Live Composite, która znacznie ułatwia fotografowanie z długimi czasami naświetlania.

Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszyć ma pełna manualna kontrola na ustawieniami ekspozycji i szybki autofokus. Ponadto otrzymujemy tryb filmowy Full HD, który pozwoli na edytowanie materiałów i nakładanie na nie efektów bezpośrednio w aparacie. Oprócz tego, na pokładzie znalazł się także moduł Wi-Fi za pośrednictwem którego wygodnie prześlemy zdjęcia na inne urządzenia i będziemy mogli zdalnie sterować ustawieniami aparatu.

Aparat będzie dostępny w sprzedaży od października, w trzech wersjach kolorystycznych: białej, brązowej i czarnej, w dwóch wariantach - jako samo body, lub z obiektywem M.Zuiko Digital ED 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ Pancake. Na razie nie wiemy jeszcze w jakiej cenie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olympus.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły