Olympus PEN E-PL8 - funkcjonalny i mobilny

0
Maciej Luśtyk
19 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Producent pokazał dziś także nowy model z kompaktowej linii PEN. Zainteresować ma on zaawansowanych amatorów, blogerów i wszystkich, którzy stawiają na komfort fotografowania.

Premiera nowego E-PL8 nie jest niespodzianką - jego zdjęcia wyciekły już wiosną. Po raz kolejny otrzymujemy charakterystyczny dla linii PEN design, nawiązujący do klasycznych analogowych konstrukcji i lekką, metalową obudowę. Wnętrze aparatu charakteryzować ma się jednak nowoczesnością, choć informacja prasowa nie zdradza szczegółów na temat specyfikacji. Prawdopodobnie nadal będziemy mieli do czynienia z 16-megapikselową matrycą Live MOS.

Nowy aparat kompatybilny jest ze wszystkimi obiektywami systemu Mikro Cztery Trzecie, a producent kieruje go głównie w stronę zaawansowanych amatorów i wszelkiego rodzaju blogerów, akcentując tryby ułatwiające fotografowania (inteligentny tryb Auto, tryb Live Guide, który ułatwia wybór najważniejszych parametrów zdjęcia), funkcję wykrywania twarzy i dotykowy, odchylany o 180-stopni ekran, który gdy znajdzie się w maksymalnie odchylonej pozycji automatycznie przełączy nas do trybu autoportretu.

Otrzymujemy także cały zestaw filtrów artystycznych, których działanie będzie można podejrzeć na żywo, na ekranie monitora. Aparat wyposażono także w tryb filmów poklatkowych (time-lapse) oraz funkcję Live Composite, która znacznie ułatwia fotografowanie z długimi czasami naświetlania.

Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszyć ma pełna manualna kontrola na ustawieniami ekspozycji i szybki autofokus. Ponadto otrzymujemy tryb filmowy Full HD, który pozwoli na edytowanie materiałów i nakładanie na nie efektów bezpośrednio w aparacie. Oprócz tego, na pokładzie znalazł się także moduł Wi-Fi za pośrednictwem którego wygodnie prześlemy zdjęcia na inne urządzenia i będziemy mogli zdalnie sterować ustawieniami aparatu.

Aparat będzie dostępny w sprzedaży od października, w trzech wersjach kolorystycznych: białej, brązowej i czarnej, w dwóch wariantach - jako samo body, lub z obiektywem M.Zuiko Digital ED 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ Pancake. Na razie nie wiemy jeszcze w jakiej cenie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olympus.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
12
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły