Olympus PEN E-PL8 - funkcjonalny i mobilny

Autor: Maciej Luśtyk

19 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent pokazał dziś także nowy model z kompaktowej linii PEN. Zainteresować ma on zaawansowanych amatorów, blogerów i wszystkich, którzy stawiają na komfort fotografowania.

Premiera nowego E-PL8 nie jest niespodzianką - jego zdjęcia wyciekły już wiosną. Po raz kolejny otrzymujemy charakterystyczny dla linii PEN design, nawiązujący do klasycznych analogowych konstrukcji i lekką, metalową obudowę. Wnętrze aparatu charakteryzować ma się jednak nowoczesnością, choć informacja prasowa nie zdradza szczegółów na temat specyfikacji. Prawdopodobnie nadal będziemy mieli do czynienia z 16-megapikselową matrycą Live MOS.

Nowy aparat kompatybilny jest ze wszystkimi obiektywami systemu Mikro Cztery Trzecie, a producent kieruje go głównie w stronę zaawansowanych amatorów i wszelkiego rodzaju blogerów, akcentując tryby ułatwiające fotografowania (inteligentny tryb Auto, tryb Live Guide, który ułatwia wybór najważniejszych parametrów zdjęcia), funkcję wykrywania twarzy i dotykowy, odchylany o 180-stopni ekran, który gdy znajdzie się w maksymalnie odchylonej pozycji automatycznie przełączy nas do trybu autoportretu.

Otrzymujemy także cały zestaw filtrów artystycznych, których działanie będzie można podejrzeć na żywo, na ekranie monitora. Aparat wyposażono także w tryb filmów poklatkowych (time-lapse) oraz funkcję Live Composite, która znacznie ułatwia fotografowanie z długimi czasami naświetlania.

Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszyć ma pełna manualna kontrola na ustawieniami ekspozycji i szybki autofokus. Ponadto otrzymujemy tryb filmowy Full HD, który pozwoli na edytowanie materiałów i nakładanie na nie efektów bezpośrednio w aparacie. Oprócz tego, na pokładzie znalazł się także moduł Wi-Fi za pośrednictwem którego wygodnie prześlemy zdjęcia na inne urządzenia i będziemy mogli zdalnie sterować ustawieniami aparatu.

Aparat będzie dostępny w sprzedaży od października, w trzech wersjach kolorystycznych: białej, brązowej i czarnej, w dwóch wariantach - jako samo body, lub z obiektywem M.Zuiko Digital ED 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ Pancake. Na razie nie wiemy jeszcze w jakiej cenie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olympus.pl.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
 Canon EOS R3 i 30 kl./s w akcji - imponujący tryb seryjny testowany na Olimpiadzie
Canon EOS R3 i 30 kl./s w akcji - imponujący tryb seryjny testowany na Olimpiadzie
Fotoreporter testujący EOS-a R3 na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio opublikował na Instagramie animację pokazująca możliwości trybu seryjnego w nowym aparacie.
2
Nikon Z9 jest testowany na Olimpiadzie. Wyciekły zdjęcia nowego aparatu
Nikon Z9 jest testowany na Olimpiadzie. Wyciekły zdjęcia nowego aparatu
Na “poligonie” w Tokio sfotografowano Nikona Z9 w akcji. Zdjęcia pokazują, jak reporterski korpus będzie wyglądał od tyłu.
19
Wyciekły zdjęcia z Olimpiady wykonane EOS-em R3. Wiemy już jaką będzie miał matrycę
Wyciekły zdjęcia z Olimpiady wykonane EOS-em R3. Wiemy już jaką będzie miał matrycę
Fotograf testujący EOS-a R3 na Olimpiadzie w Tokio opublikował zdjęcia razem z metadanymi. To wystarczyło, by dowiedzieć się, jaką matrycę będzie miał topowy bezlusterkowiec Canona.
9
Powiązane artykuły