Olympus FL-900R - nowa szybka lampa systemowa

Olympus FL-900R  - nowa szybka lampa systemowa

Wraz z nowymi aparatami i obiektywami producent zaprezentował flash reporterski FL-900R, dedykowany modelowi OM-D E-M1 Mark II.

Lampa Olympus FL-900R oferuje liczbę przewodnią 58 (dla iso ISO 100) i została uszczelniona przed działaniem czynników pogodowych. Dodatkowo dzięki współpracy z procesorem obrazu zaprezentowanego dziś aparatu OM-D E-M1 Mark II lampa ma gwarantować pełną współpracę TTL z superszybkim trybem seryjnym, w którym aparat wykona nawet 18 kl./s. Lampa współpracować będzie także z trybami Focus Bracketing i Focus Stacking aparatów Olympus.

Kontrolowany kąt rozbłysku światła pochodzącego z lampy FL-900R pokrywa w pełni kadry fotografowane z wykorzystaniem obiektywów o zakresie ogniskowych od 12 mm do 100 mm. Przy wykorzystaniu wbudowanego panelu rozpraszającego lampa może współpracować z obiektywami o ogniskowej od 7 mm do 10 mm.

Lampa obsługuje 4 kanały do grupowania lamp zewnętrznych, które mogą być niezależnie kontrolowane z poziomu menu aparatu. Z kolei głowica obraca się o 180 stopni na boki i odchyla o 90 stopni w górę.

Dodatkowo lampa może służyć także za światło do filmowania, a to dzięki diodom LED emitującym światło o natężeniu 100 lux przy odległości 1 m.

To wszystko w obudowie o wymiarach 81,2 x 121,4 x 12,2 mm i wadze 382 g. Lampa pojawi się na rynku w sprzedaży w tym samym czasie, co aparat. Na razie jednak nie znamy jej ceny.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1