Olympus FL-900R - nowa szybka lampa systemowa

Olympus FL-900R  - nowa szybka lampa systemowa

Wraz z nowymi aparatami i obiektywami producent zaprezentował flash reporterski FL-900R, dedykowany modelowi OM-D E-M1 Mark II.

Lampa Olympus FL-900R oferuje liczbę przewodnią 58 (dla iso ISO 100) i została uszczelniona przed działaniem czynników pogodowych. Dodatkowo dzięki współpracy z procesorem obrazu zaprezentowanego dziś aparatu OM-D E-M1 Mark II lampa ma gwarantować pełną współpracę TTL z superszybkim trybem seryjnym, w którym aparat wykona nawet 18 kl./s. Lampa współpracować będzie także z trybami Focus Bracketing i Focus Stacking aparatów Olympus.

Kontrolowany kąt rozbłysku światła pochodzącego z lampy FL-900R pokrywa w pełni kadry fotografowane z wykorzystaniem obiektywów o zakresie ogniskowych od 12 mm do 100 mm. Przy wykorzystaniu wbudowanego panelu rozpraszającego lampa może współpracować z obiektywami o ogniskowej od 7 mm do 10 mm.

Lampa obsługuje 4 kanały do grupowania lamp zewnętrznych, które mogą być niezależnie kontrolowane z poziomu menu aparatu. Z kolei głowica obraca się o 180 stopni na boki i odchyla o 90 stopni w górę.

Dodatkowo lampa może służyć także za światło do filmowania, a to dzięki diodom LED emitującym światło o natężeniu 100 lux przy odległości 1 m.

To wszystko w obudowie o wymiarach 81,2 x 121,4 x 12,2 mm i wadze 382 g. Lampa pojawi się na rynku w sprzedaży w tym samym czasie, co aparat. Na razie jednak nie znamy jej ceny.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13