Olympus FL-900R - nowa szybka lampa systemowa

Olympus FL-900R  - nowa szybka lampa systemowa

Wraz z nowymi aparatami i obiektywami producent zaprezentował flash reporterski FL-900R, dedykowany modelowi OM-D E-M1 Mark II.

Lampa Olympus FL-900R oferuje liczbę przewodnią 58 (dla iso ISO 100) i została uszczelniona przed działaniem czynników pogodowych. Dodatkowo dzięki współpracy z procesorem obrazu zaprezentowanego dziś aparatu OM-D E-M1 Mark II lampa ma gwarantować pełną współpracę TTL z superszybkim trybem seryjnym, w którym aparat wykona nawet 18 kl./s. Lampa współpracować będzie także z trybami Focus Bracketing i Focus Stacking aparatów Olympus.

Kontrolowany kąt rozbłysku światła pochodzącego z lampy FL-900R pokrywa w pełni kadry fotografowane z wykorzystaniem obiektywów o zakresie ogniskowych od 12 mm do 100 mm. Przy wykorzystaniu wbudowanego panelu rozpraszającego lampa może współpracować z obiektywami o ogniskowej od 7 mm do 10 mm.

Lampa obsługuje 4 kanały do grupowania lamp zewnętrznych, które mogą być niezależnie kontrolowane z poziomu menu aparatu. Z kolei głowica obraca się o 180 stopni na boki i odchyla o 90 stopni w górę.

Dodatkowo lampa może służyć także za światło do filmowania, a to dzięki diodom LED emitującym światło o natężeniu 100 lux przy odległości 1 m.

To wszystko w obudowie o wymiarach 81,2 x 121,4 x 12,2 mm i wadze 382 g. Lampa pojawi się na rynku w sprzedaży w tym samym czasie, co aparat. Na razie jednak nie znamy jej ceny.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0