Olympus FL-900R - nowa szybka lampa systemowa

Olympus FL-900R  - nowa szybka lampa systemowa

Wraz z nowymi aparatami i obiektywami producent zaprezentował flash reporterski FL-900R, dedykowany modelowi OM-D E-M1 Mark II.

Lampa Olympus FL-900R oferuje liczbę przewodnią 58 (dla iso ISO 100) i została uszczelniona przed działaniem czynników pogodowych. Dodatkowo dzięki współpracy z procesorem obrazu zaprezentowanego dziś aparatu OM-D E-M1 Mark II lampa ma gwarantować pełną współpracę TTL z superszybkim trybem seryjnym, w którym aparat wykona nawet 18 kl./s. Lampa współpracować będzie także z trybami Focus Bracketing i Focus Stacking aparatów Olympus.

Kontrolowany kąt rozbłysku światła pochodzącego z lampy FL-900R pokrywa w pełni kadry fotografowane z wykorzystaniem obiektywów o zakresie ogniskowych od 12 mm do 100 mm. Przy wykorzystaniu wbudowanego panelu rozpraszającego lampa może współpracować z obiektywami o ogniskowej od 7 mm do 10 mm.

Lampa obsługuje 4 kanały do grupowania lamp zewnętrznych, które mogą być niezależnie kontrolowane z poziomu menu aparatu. Z kolei głowica obraca się o 180 stopni na boki i odchyla o 90 stopni w górę.

Dodatkowo lampa może służyć także za światło do filmowania, a to dzięki diodom LED emitującym światło o natężeniu 100 lux przy odległości 1 m.

To wszystko w obudowie o wymiarach 81,2 x 121,4 x 12,2 mm i wadze 382 g. Lampa pojawi się na rynku w sprzedaży w tym samym czasie, co aparat. Na razie jednak nie znamy jej ceny.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1