Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olympus wychodzi na prostą

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Najnowsze kwartalne zestawienia przychodów firmy Olympus pokazują, że po kilku latach bycia na minusie dział odpowiedzialny za produkcję aparatów fotograficznych zaczyna wychodzić na prostą. Duży wpływ na poprawę sytuacji marki ma stały wzrost sprzedaży w segmencie aparatów bezlusterkowych.

Przez ostatnie kilka lat firma notowała straty w segmencie aparatów cyfrowych. Ostatni rok fiksalny , który skończył się 31 marca 2015 roku zamknięty został deficytem 111,5 mln dolarów. Zestawienie za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2016 wygląda jednak bardzo optymistycznie. W ciągu pierwszych trzech miesięcy firma zanotowała zyski rzędu 8,8 mln dolarów, co jest znacznym skokiem wobec 15,2 mln dolarów strat w analogicznym okresie zeszłego roku.

Wpływ na coraz lepszą sytuację firmy ma stały, 26-procentowy wzrost w segmencie bezlusterkowców. Nienajgorzej prezentuje się także sektor aparatów kompaktowych, który mimo że zanotował 11-procentowy spadek liczby sprzedanych aparatów, to ze względu na rosnące zainteresowanie zaawansowanymi urządzeniami w tym segmencie, utrzymuje stały przychód. Jesteśmy ciekawi jak będą prezentować się wyniki firmy w dalszej części roku. Cieszący się popularnością model OM-D E-M5 Mark II z pewnością pozwoli wywindować wyniki, a pamiętajmy, że dużo się może jeszcze w ciągu następnych miesięcy wydarzyć.

Więcej informacji znajdziecie na stronie olympus-global.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
16
1
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
3
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)