analiza rynku

Wszystkie artykuły z tagiem: "analiza rynku" w serwisie fotopolis.pl:
CIPA podsumowało sytuację na rynku aparatów w 2017 roku. Jest lepiej, ale…
Jak co roku, stowarzyszenie Camera & Imaging Products Association zaprezentowało zestawienie wyników dostaw aparatów za ostatnie 12 miesięcy. Możemy z niego wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.
1 Lut 2018
Maciej Luśtyk
0
Koniec roku za pasem. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, pierwsza połowa bieżącego roku dawała jednak nadzieję na poprawę. Czy optymistyczny trend się utrzymał?
6 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Rok 2017 na półmetku. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, początek bieżącego roku wyglądał jednak optymistycznie. Czy trend ten się utrzymał?
2 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Oto aparaty, którymi wykonano zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2016
Jak co roku, hiszpański serwis Quesabesde przygotował infografikę pokazującą jakich aparatów używali laureaci tegorocznej edycji World Press Photo. Czy coś się zmieniło względem poprzednich lat?
23 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Złe decyzje kosztują. GoPro zwolni około 100 pracowników
Nawet giganci miewają problemy, których częstą przyczyną bywa jedna zła decyzja. W związku z nietrafioną strategią kamerki HERO4 Session i słabymi wynikami finansowymi producent ma w planach 7-procentową redukcję zatrudnienia.
14 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Zdjęcia wykonuje dziś 8 razy więcej osób niż 10 lat temu
Jeżeli jeszcze macie wątpliwości co do tego, że smartfony na dobre odmieniły obraz współczesnej fotografii, warto zapoznać się z raportem Futuresource Consulting. Mimo malejącej z roku na rok sprzedaży zwykłych aparatów cyfrowych, zdjęcia wykonuje dziś 8 razy więcej osób niż 10 lat temu.
16 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Olympus wychodzi na prostą
Najnowsze kwartalne zestawienia przychodów firmy Olympus pokazują, że po kilku latach bycia na minusie dział odpowiedzialny za produkcję aparatów fotograficznych zaczyna wychodzić na prostą. Duży wpływ na poprawę sytuacji marki ma stały wzrost sprzedaży w segmencie aparatów bezlusterkowych.
7 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Rośnie sprzedaż aparatów bezlusterkowych
Według najnowszych danych z zebranych przez CIPA pod koniec kwietnia, po dość pesymistycznym początku roku sprzedaż aparatów znów zaczyna rosnąć, a bezlusterkowce odnotowują lepszy wynik niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Sytuację potwierdzają również dane udostępnione niedawno przez Sony.
8 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Rośnie sprzedaż zaawansowanych kompaktów w Wielkiej Brytanii
Załamanie rynku aparatów kompaktowych to najważniejszy powód kłopotów branży fotograficznej. Tymczasem na rynku brytyjskim segment zaawansowanych kompaktów znacząco wzrósł w stosunku do zeszłego roku.
28 Kwi 2015
Michał Sułkiewicz
0
Sprzedaż aparatów cyfrowych ciągle spada
Ostatnimi czasy kilkukrotnie informowaliśmy Was o pesymistycznych trendach na rynku aparatów cyfrowych. Najnowsze dane z pierwszych miesięcy 2015 roku niestety nie wróżą poprawy sytuacji.
7 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0