Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Rośnie sprzedaż aparatów bezlusterkowych

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Według najnowszych danych z zebranych przez CIPA pod koniec kwietnia, po dość pesymistycznym początku roku sprzedaż aparatów znów zaczyna rosnąć, a bezlusterkowce odnotowują lepszy wynik niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Sytuację potwierdzają również dane udostępnione niedawno przez Sony.

Dzięki serwisowi Personal-view.com możemy obejrzeć część danych zebranych przez CIPA w postaci wykresów. Sytuacja z końca kwietnia zdaje się odzwierciedlać coroczny trend wzrostu sprzedaży aparatów po spadku w pierwszych miesiącach w roku. Poprawę sytuacji zanotował zarówno rynek lustrzanek i bezlusterkowców, jednak tylko ten drugi prezentuje wzrost względem zeszłego roku. Ogólna sprzedaż lustrzanek jest nieco mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku i prawie dwukrotnie mniejsza niż dwa lata temu. Niewielki wzrost sprzedaży obserwujemy jedynie na rynku amerykańskim.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Sytuacja ta nie jest niczym nowym. W ostatnich latach kolejne zestawienia coraz dobitniej potwierdzają, że powoli, ale systematycznie bezlusterkowce zyskują coraz większy procent udziału w rynku aparatów cyfrowych. Trend ten potwierdzają też dane udostępnione niedawno przez Sony, według których dochód ze sprzedaży bezlusterkowców producenta wzrósł przez ostatnie 12 miesięcy o 16,5% przy 15% spadku sprzedaży lustrzanek.

Jesteśmy ciekawi jak będzie kształtować się wygląd rynku aparatów w dalszej części roku. Lepszą perspektywę zyskamy zapewne przy okazji corocznych wzrostów sprzedaży obserwowanych na jesieni.

Pełne statystyki opublikowane przez CIPA znajdziecie na stronie cipa.jp. Z kolei wszystkie wykresy obrazujące dane dostepne są na stronie personal-view.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły