Rośnie sprzedaż aparatów bezlusterkowych

0
Maciej Luśtyk
8 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Według najnowszych danych z zebranych przez CIPA pod koniec kwietnia, po dość pesymistycznym początku roku sprzedaż aparatów znów zaczyna rosnąć, a bezlusterkowce odnotowują lepszy wynik niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Sytuację potwierdzają również dane udostępnione niedawno przez Sony.
Dzięki serwisowi Personal-view.com możemy obejrzeć część danych zebranych przez CIPA w postaci wykresów. Sytuacja z końca kwietnia zdaje się odzwierciedlać coroczny trend wzrostu sprzedaży aparatów po spadku w pierwszych miesiącach w roku. Poprawę sytuacji zanotował zarówno rynek lustrzanek i bezlusterkowców, jednak tylko ten drugi prezentuje wzrost względem zeszłego roku. Ogólna sprzedaż lustrzanek jest nieco mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku i prawie dwukrotnie mniejsza niż dwa lata temu. Niewielki wzrost sprzedaży obserwujemy jedynie na rynku amerykańskim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Sytuacja ta nie jest niczym nowym. W ostatnich latach kolejne zestawienia coraz dobitniej potwierdzają, że powoli, ale systematycznie bezlusterkowce zyskują coraz większy procent udziału w rynku aparatów cyfrowych. Trend ten potwierdzają też dane udostępnione niedawno przez Sony, według których dochód ze sprzedaży bezlusterkowców producenta wzrósł przez ostatnie 12 miesięcy o 16,5% przy 15% spadku sprzedaży lustrzanek.

Jesteśmy ciekawi jak będzie kształtować się wygląd rynku aparatów w dalszej części roku. Lepszą perspektywę zyskamy zapewne przy okazji corocznych wzrostów sprzedaży obserwowanych na jesieni.

Pełne statystyki opublikowane przez CIPA znajdziecie na stronie cipa.jp. Z kolei wszystkie wykresy obrazujące dane dostepne są na stronie personal-view.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Branża
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Jeśli uważacie, że po komercjalizacji Instagram zatracił swoją tożsamość, prawdopodobnie nie jesteście w błędzie. Zauważają to też chyba sami twórcy, którzy podejmują...
0
3
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0