Rośnie sprzedaż aparatów bezlusterkowych

0
Maciej Luśtyk
8 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Według najnowszych danych z zebranych przez CIPA pod koniec kwietnia, po dość pesymistycznym początku roku sprzedaż aparatów znów zaczyna rosnąć, a bezlusterkowce odnotowują lepszy wynik niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Sytuację potwierdzają również dane udostępnione niedawno przez Sony.

Dzięki serwisowi Personal-view.com możemy obejrzeć część danych zebranych przez CIPA w postaci wykresów. Sytuacja z końca kwietnia zdaje się odzwierciedlać coroczny trend wzrostu sprzedaży aparatów po spadku w pierwszych miesiącach w roku. Poprawę sytuacji zanotował zarówno rynek lustrzanek i bezlusterkowców, jednak tylko ten drugi prezentuje wzrost względem zeszłego roku. Ogólna sprzedaż lustrzanek jest nieco mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku i prawie dwukrotnie mniejsza niż dwa lata temu. Niewielki wzrost sprzedaży obserwujemy jedynie na rynku amerykańskim.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Sytuacja ta nie jest niczym nowym. W ostatnich latach kolejne zestawienia coraz dobitniej potwierdzają, że powoli, ale systematycznie bezlusterkowce zyskują coraz większy procent udziału w rynku aparatów cyfrowych. Trend ten potwierdzają też dane udostępnione niedawno przez Sony, według których dochód ze sprzedaży bezlusterkowców producenta wzrósł przez ostatnie 12 miesięcy o 16,5% przy 15% spadku sprzedaży lustrzanek.

Jesteśmy ciekawi jak będzie kształtować się wygląd rynku aparatów w dalszej części roku. Lepszą perspektywę zyskamy zapewne przy okazji corocznych wzrostów sprzedaży obserwowanych na jesieni.

Pełne statystyki opublikowane przez CIPA znajdziecie na stronie cipa.jp. Z kolei wszystkie wykresy obrazujące dane dostepne są na stronie personal-view.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Targi CP+ 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa
Targi CP+ 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa
Epidemia wirusa COVID-19, który od grudnia pustoszy Chiny odbija się także na rynku elektroniki. Już przynajmniej kilku producentów wyraziło obawy o terminowość...
6
0
Panasonic opracował wizjer elektroniczny, który pozwoli zobaczyć pełnię barw daltonistom
Panasonic opracował wizjer elektroniczny, który pozwoli zobaczyć pełnię barw daltonistom
Nie od dziś wiadomo, że dla osób cierpiących na ślepotę barwną fotografowanie bywa wyjątkowo trudne. Panasonic opracował specjalny wizjer, który ma szansę...
47
0
Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi zawiązują konsorcjum, które ma przełamać dominację usług Google
Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi zawiązują konsorcjum, które ma przełamać dominację usług Google
Wygląda na to, że odcięcie Huaweia od usług Google może wyjść amerykańskiemu gigantowi bokiem. Najwięksi chińscy producenci zrzeszają się, by stworzyć alternatywę dla...
68
8
Powiązane artykuły