Rośnie sprzedaż aparatów bezlusterkowych

Rośnie sprzedaż aparatów bezlusterkowych
Według najnowszych danych z zebranych przez CIPA pod koniec kwietnia, po dość pesymistycznym początku roku sprzedaż aparatów znów zaczyna rosnąć, a bezlusterkowce odnotowują lepszy wynik niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Sytuację potwierdzają również dane udostępnione niedawno przez Sony.
Dzięki serwisowi Personal-view.com możemy obejrzeć część danych zebranych przez CIPA w postaci wykresów. Sytuacja z końca kwietnia zdaje się odzwierciedlać coroczny trend wzrostu sprzedaży aparatów po spadku w pierwszych miesiącach w roku. Poprawę sytuacji zanotował zarówno rynek lustrzanek i bezlusterkowców, jednak tylko ten drugi prezentuje wzrost względem zeszłego roku. Ogólna sprzedaż lustrzanek jest nieco mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku i prawie dwukrotnie mniejsza niż dwa lata temu. Niewielki wzrost sprzedaży obserwujemy jedynie na rynku amerykańskim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Sytuacja ta nie jest niczym nowym. W ostatnich latach kolejne zestawienia coraz dobitniej potwierdzają, że powoli, ale systematycznie bezlusterkowce zyskują coraz większy procent udziału w rynku aparatów cyfrowych. Trend ten potwierdzają też dane udostępnione niedawno przez Sony, według których dochód ze sprzedaży bezlusterkowców producenta wzrósł przez ostatnie 12 miesięcy o 16,5% przy 15% spadku sprzedaży lustrzanek.

Jesteśmy ciekawi jak będzie kształtować się wygląd rynku aparatów w dalszej części roku. Lepszą perspektywę zyskamy zapewne przy okazji corocznych wzrostów sprzedaży obserwowanych na jesieni.

Pełne statystyki opublikowane przez CIPA znajdziecie na stronie cipa.jp. Z kolei wszystkie wykresy obrazujące dane dostepne są na stronie personal-view.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8