Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia

Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia
Ostatni kwartał roku to zawsze czas podsumowań i podliczeń. Japoński koncern opublikował nowe zestawienie finansowe, z którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów.
W świecie fotografii na dobre rozpoczął się czas podsumowań. Wielkie koncerny dzielą się swoimi sprawozdaniami. Nie tak dawno temu publikowaliśmy raporty finansowe Canona i Sony. Dziś prezentujemy zestawienie finansowe przygotowane przez Fujifilm. Wyłania się z niego podobny obraz, co w dwóch wcześniejszych raportach - sprzedaż aparatów cyfrowych spada, ale rosną zyski i zapotrzebowanie na produkty wysokiej klasy.

Wprawdzie firma Fujifilm zanotowała duży wzrost zysku operacyjnego w pierwszej połowie 2015 roku - do 12.4 miliarda jenów - jednak taki rezultat nie jest wynikiem zwiększonej sprzedaży cyfrowych bezlusterkowców, a Instaksów, filmów i wkładów natychmiastowych oraz wysokiej klasy usług wydruku fotografii, w tym drukarek itp.

Po drugiej stronie bieguna znalazły się średniozaawansowane cyfrowe aparaty fotograficzne, które w pierwszej połowie bieżącego roku zanotowały spadek sprzedaży. Stabilna sytuacja jest natomiast wśród bezlusterkowców z serii X przeznaczonych dla bardziej wymagających użytkowników. Z raportu wynika, że najlepiej sprzedającym się modelem jest Fujifilm X-T10.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0