Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia

Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia
Ostatni kwartał roku to zawsze czas podsumowań i podliczeń. Japoński koncern opublikował nowe zestawienie finansowe, z którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów.
W świecie fotografii na dobre rozpoczął się czas podsumowań. Wielkie koncerny dzielą się swoimi sprawozdaniami. Nie tak dawno temu publikowaliśmy raporty finansowe Canona i Sony. Dziś prezentujemy zestawienie finansowe przygotowane przez Fujifilm. Wyłania się z niego podobny obraz, co w dwóch wcześniejszych raportach - sprzedaż aparatów cyfrowych spada, ale rosną zyski i zapotrzebowanie na produkty wysokiej klasy.

Wprawdzie firma Fujifilm zanotowała duży wzrost zysku operacyjnego w pierwszej połowie 2015 roku - do 12.4 miliarda jenów - jednak taki rezultat nie jest wynikiem zwiększonej sprzedaży cyfrowych bezlusterkowców, a Instaksów, filmów i wkładów natychmiastowych oraz wysokiej klasy usług wydruku fotografii, w tym drukarek itp.

Po drugiej stronie bieguna znalazły się średniozaawansowane cyfrowe aparaty fotograficzne, które w pierwszej połowie bieżącego roku zanotowały spadek sprzedaży. Stabilna sytuacja jest natomiast wśród bezlusterkowców z serii X przeznaczonych dla bardziej wymagających użytkowników. Z raportu wynika, że najlepiej sprzedającym się modelem jest Fujifilm X-T10.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1