Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia

Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia
Ostatni kwartał roku to zawsze czas podsumowań i podliczeń. Japoński koncern opublikował nowe zestawienie finansowe, z którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów.
W świecie fotografii na dobre rozpoczął się czas podsumowań. Wielkie koncerny dzielą się swoimi sprawozdaniami. Nie tak dawno temu publikowaliśmy raporty finansowe Canona i Sony. Dziś prezentujemy zestawienie finansowe przygotowane przez Fujifilm. Wyłania się z niego podobny obraz, co w dwóch wcześniejszych raportach - sprzedaż aparatów cyfrowych spada, ale rosną zyski i zapotrzebowanie na produkty wysokiej klasy.

Wprawdzie firma Fujifilm zanotowała duży wzrost zysku operacyjnego w pierwszej połowie 2015 roku - do 12.4 miliarda jenów - jednak taki rezultat nie jest wynikiem zwiększonej sprzedaży cyfrowych bezlusterkowców, a Instaksów, filmów i wkładów natychmiastowych oraz wysokiej klasy usług wydruku fotografii, w tym drukarek itp.

Po drugiej stronie bieguna znalazły się średniozaawansowane cyfrowe aparaty fotograficzne, które w pierwszej połowie bieżącego roku zanotowały spadek sprzedaży. Stabilna sytuacja jest natomiast wśród bezlusterkowców z serii X przeznaczonych dla bardziej wymagających użytkowników. Z raportu wynika, że najlepiej sprzedającym się modelem jest Fujifilm X-T10.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0