Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia

Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia
Ostatni kwartał roku to zawsze czas podsumowań i podliczeń. Japoński koncern opublikował nowe zestawienie finansowe, z którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów.
W świecie fotografii na dobre rozpoczął się czas podsumowań. Wielkie koncerny dzielą się swoimi sprawozdaniami. Nie tak dawno temu publikowaliśmy raporty finansowe Canona i Sony. Dziś prezentujemy zestawienie finansowe przygotowane przez Fujifilm. Wyłania się z niego podobny obraz, co w dwóch wcześniejszych raportach - sprzedaż aparatów cyfrowych spada, ale rosną zyski i zapotrzebowanie na produkty wysokiej klasy.

Wprawdzie firma Fujifilm zanotowała duży wzrost zysku operacyjnego w pierwszej połowie 2015 roku - do 12.4 miliarda jenów - jednak taki rezultat nie jest wynikiem zwiększonej sprzedaży cyfrowych bezlusterkowców, a Instaksów, filmów i wkładów natychmiastowych oraz wysokiej klasy usług wydruku fotografii, w tym drukarek itp.

Po drugiej stronie bieguna znalazły się średniozaawansowane cyfrowe aparaty fotograficzne, które w pierwszej połowie bieżącego roku zanotowały spadek sprzedaży. Stabilna sytuacja jest natomiast wśród bezlusterkowców z serii X przeznaczonych dla bardziej wymagających użytkowników. Z raportu wynika, że najlepiej sprzedającym się modelem jest Fujifilm X-T10.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0