Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sprawozdanie finansowe Fujifilm – potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia

0

Autor: Michał Chrzanowski

4 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Ostatni kwartał roku to zawsze czas podsumowań i podliczeń. Japoński koncern opublikował nowe zestawienie finansowe, z którego możemy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów.

W świecie fotografii na dobre rozpoczął się czas podsumowań. Wielkie koncerny dzielą się swoimi sprawozdaniami. Nie tak dawno temu publikowaliśmy raporty finansowe Canona i Sony. Dziś prezentujemy zestawienie finansowe przygotowane przez Fujifilm. Wyłania się z niego podobny obraz, co w dwóch wcześniejszych raportach - sprzedaż aparatów cyfrowych spada, ale rosną zyski i zapotrzebowanie na produkty wysokiej klasy.

Wprawdzie firma Fujifilm zanotowała duży wzrost zysku operacyjnego w pierwszej połowie 2015 roku - do 12.4 miliarda jenów - jednak taki rezultat nie jest wynikiem zwiększonej sprzedaży cyfrowych bezlusterkowców, a Instaksów, filmów i wkładów natychmiastowych oraz wysokiej klasy usług wydruku fotografii, w tym drukarek itp.

Po drugiej stronie bieguna znalazły się średniozaawansowane cyfrowe aparaty fotograficzne, które w pierwszej połowie bieżącego roku zanotowały spadek sprzedaży. Stabilna sytuacja jest natomiast wśród bezlusterkowców z serii X przeznaczonych dla bardziej wymagających użytkowników. Z raportu wynika, że najlepiej sprzedającym się modelem jest Fujifilm X-T10.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0