Najlepsze zdjęcia 2021 roku według agencji Reuters

Koniec roku obfituje w agencyjne i redakcyjne podsumowania. Oto jak wyglądało ostatnie 12 miesięcy oczami fotografów Reuters.

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Rok 2021 obfitował w wiele wydarzeń, które wielokrotnie będą przewijać się w galeriach finałowych kolejnych edycji konkursów World Press Photo czy Pictures of the Year International. Zanim jednak trafią do konkursowej selekcji często pojawiają się wcześniej z fotograficznych podsumowaniach, które co roku publikują największe agencje i redakcje na świecie.

Niedawno dzieliliśmy się z wami selekcją magazynu Time, teraz przyszła kolej na Reuters - jedną z najważniejszych agencji prasowych na świecie. W swoim zestawieniu agencja publikuje 97 obrazów wykonanych przez współpracujących z nią fotografów.

Jak zwykle w takich przypadkach otrzymujemy pełen przekrój przez tegoroczne wydarzenia, której zajmowały pierwsze strony gazet i portali internetowych - od szturmu na kongres i zamachu stanu w Birmie, poprzez toczącą się dalej walkę z pandemią i kryzys w Afganistanie, aż po tegoroczną Eurowizję i premierę ostatniego „Bonda”. Rok 2021 widziany oczami fotografów i fotoedytorów Reuters ciekawi, zachwyca, a niejednokrotnie także przeraża.

Więcej informacji znajdziecie na stronie reuters.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
"Nie lubię fotografować rzeczywistości" - Róża Wiktoria Tyborowska, polska fotografka w Londynie
"Nie lubię fotografować rzeczywistości" - Róża Wiktoria Tyborowska, polska fotografka w Londynie
Fotografuje średnim i dużym formatem. Kreatywność i rozpoznawalny styl otworzyły jej drogę do największych tytułów modowych za granicą. 
17
Podsumowanie roku Polish Women Photographers - 2022 oczami polskich fotografek
Podsumowanie roku Polish Women Photographers - 2022 oczami polskich fotografek
PWP to działająca od 2020 roku inicjatywa, której zadaniem jest zrzeszanie polskich fotografek i szeroko zakrojona promocja ich działań. Twórczynie projektu prezentują...
16
Coraz młodsi robią coraz lepsze zdjęcia - shortlista sekcji studeckiej i młodzieżowej Sony World Photography Awards 2023
Coraz młodsi robią coraz lepsze zdjęcia - shortlista sekcji studeckiej i młodzieżowej Sony World...
SWPA 2023 opublikowało listę finalistów konkursu studenckiego i młodzieżowego. To prawdopodobnie jedna z ciekawszych odsłon tych kategorii, jaką do tej pory...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)