Najlepsze zdjęcia 2021 roku według agencji Reuters

Koniec roku obfituje w agencyjne i redakcyjne podsumowania. Oto jak wyglądało ostatnie 12 miesięcy oczami fotografów Reuters.

Autor: Maciej Luśtyk

3 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Rok 2021 obfitował w wiele wydarzeń, które wielokrotnie będą przewijać się w galeriach finałowych kolejnych edycji konkursów World Press Photo czy Pictures of the Year International. Zanim jednak trafią do konkursowej selekcji często pojawiają się wcześniej z fotograficznych podsumowaniach, które co roku publikują największe agencje i redakcje na świecie.

Niedawno dzieliliśmy się z wami selekcją magazynu Time, teraz przyszła kolej na Reuters - jedną z najważniejszych agencji prasowych na świecie. W swoim zestawieniu agencja publikuje 97 obrazów wykonanych przez współpracujących z nią fotografów.

Jak zwykle w takich przypadkach otrzymujemy pełen przekrój przez tegoroczne wydarzenia, której zajmowały pierwsze strony gazet i portali internetowych - od szturmu na kongres i zamachu stanu w Birmie, poprzez toczącą się dalej walkę z pandemią i kryzys w Afganistanie, aż po tegoroczną Eurowizję i premierę ostatniego „Bonda”. Rok 2021 widziany oczami fotografów i fotoedytorów Reuters ciekawi, zachwyca, a niejednokrotnie także przeraża.

Więcej informacji znajdziecie na stronie reuters.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Czego poszukuje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2022
Czego poszukuje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2022
Poznaliśmy nazwiska i projekty fotografów, których prace zobaczymy w sekcji otwartej tegorocznego Fotofestiwalu. Oto mały przedsmak tego, co będzie można ujrzeć na...
7
Żydowskie rytuały w artystycznym ujęciu Hannah Altman
Żydowskie rytuały w artystycznym ujęciu Hannah Altman
Zainspirowana rzeczami pozostawionymi przez jej babcię, Hannah Altman poprzez fotografię odkrywa elementy i rytuały kultury żydowskiej.
27
Nature Photographer of the Year 2021 - najlepsze zdjęcia natury minionego roku
Nature Photographer of the Year 2021 - najlepsze zdjęcia natury minionego roku
Za nami 6. edycja konkursu Nature Photographer of the Year. Oto najlepsze zdjęcia, wybrane spośród ponad 20 tys. zgłoszeń. Kolejny rok z rzędu wśród wyróżnionych...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)