To koniec agencji Reuters jaką znamy

0

Autor: Michał Chrzanowski

23 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Reuters Pictures, który przez ponad 30 lat dostarczał jednych z najlepszych reportaży, przestanie istnieć w takiej formie jaką znamy. Wraz z działem wideo utworzy zespół „Visual Journalist“. Powód: restrukturyzacja, cięcie kosztów i zwolnienia personelu.

To koniec pięknej karty historii. Po przeszło 30 latach działalności Reuters Pictures, zespół jednych z najlepszych światowych fotografów zostanie rozwiązany i połączony z działem wideo w jednostkę „Visual Journalist“. - To pokłosie zmian do jakich doszło w wyniku konsolidacji większościowego pakietu akcji finansowych w firmie Thomson Reuters - podaje serwis The Baron.

- Wielu naszych fotografów już kręci filmy, a kamerzyści tworzą zdjęcia. Ten tryb pracy staje się normalny w całej branży, ponieważ technologie związane z wideo i fotografią stają się coraz bliższe - napisał w specjalnej notatce, John Pullman, kierownik wideo i zdjęć w agencji Reuters. - Podejmiemy usystematyzowane podejście, aby połączyć nasze fotograficzne i filmowe zespoły. Przyjrzymy się technologii, szkoleniom oraz przepływowi pracy i wprowadzimy pojedyncze przywództwo tam, gdzie jest to właściwe. Głównym celem jest dostosowanie naszych zespołów do potrzeb klientów poprzez zwiększenie obecności, poprawę wydajności i zwiększenie elastyczności. Pozostajemy w pełni zaangażowani w produkcję zdjęć i filmów o najwyższym standardzie.

- Jest to w gruncie rzeczy koniec działu Reuters Pictures, który w bardzo smutny sposób idzie w dół - skomentował całą sytuację dla serwisu The Baron jeden z fotografów Reuters, który chce pozostać anonimowy. - Ten dział zdobywał Pulitzery i inne prestiżowe nagrody, ale wydaje się, że to nie wystarczy, aby uratować go od tego, co wydaje się być straszliwym końcem tego, co było wielkim osiągnięciem przez ponad 30 lat i przyniosło światu jedne z najlepszych fotoreportaży.

Taka restrukturyzacja to oczywiście problem cięcia kosztów i w efekcie zwolnień, z którymi będą musieli zmierzyć się fotografowie i kamerzyści Reutersa. Część pracowników dotkniętych zmianami została już poinformowana w zeszłym tygodniu, ale cały proces będzie się rozwijał w nadchodzących miesiącach.

źródło:  www.thebaron.info

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Powstaje kodeks postępowania RODO dla branży foto. Konsultacje do końca sierpnia
Powstaje kodeks postępowania RODO dla branży foto. Konsultacje do końca sierpnia
Dwa lata po wdrożeniu nowego rozporządzenia o ochronie danych, wielu fotografów i firm nadal nie potrafi się do niego skutecznie stosować. Zmienić ma to kodeks dla...
35
0
Dział foto Olympusa sprzedany. Co dalej z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie?
Dział foto Olympusa sprzedany. Co dalej z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie?
A jednak, tym razem krążące od miesięcy plotki okazały się prawdą. Dział obrazowania Olympus został sprzedany firmie Japan Industrial Partners, która specjalizuje się...
48
42
Czy to koniec problemów z kradzieżą sprzętu foto? Apple otworzy usługę Find My dla innych firm
Czy to koniec problemów z kradzieżą sprzętu foto? Apple otworzy usługę Find My dla innych firm
Usługa lokalizacyjna Apple’a niejednemu pozwoliła już odnaleźć zgubionego iPhone’a czy bezprzewodowe słuchawki. Wygląda na to, że już niebawem z systemu będą mogli...
26
0
Powiązane artykuły