Reuters wystartował z grantem, który ma kształtować nowe pokolenie fotoreporterów

Reuters wystartował z grantem, który ma kształtować nowe pokolenie fotoreporterów

Najnowszy program grantów agencji Reuters ma "rekrutować i rozwijać nową generację fotoreporterów, którzy mają opowiadać oryginalne historie z całego świata“. Swoje kandydatury można przesyłać do połowy grudnia tego roku. Na laureatów czeka nagroda - 5 tys. dolarów.

Pozyskanie grantu wielu profesjonalnym reporterom pozwala rozwinąć skrzydła i zrealizować większe projekty, na które nie mieli wcześniej czasu i finansowych środków. A dla osób dopiero co rozpoczynających swoją zawodową przygodę z fotoreportażem lub dziennikarstwem może kazać się pierwszy poważniejszym krokiem w ich karierze.

Podczas tegorocznego prestiżowego festiwalu Visa Pour l'Image International organizowanego we Francji, agencja Reuters ogłosiła najnowszy program grantów dla fotoreporterów i studentów fotografii z całego świata.

- Kandydaci nie muszą być profesjonalistami, ale muszą wykazać się umiejętnością pomyślnego opracowania i zakończenia zgłoszonego projektu. Reuters z zadowoleniem przyjmie różnorodnych kandydatów z różnych środowisk i jest podekscytowany możliwością współpracy ze wschodzącymi talentami mogącymi opowiadać historie z nowych perspektyw - czytamy na stronie agencji.

Wszystko co należy zrobić to przesłać swoje CV i portfolio składające się z 35-50 zdjęć lub zrealizowanych fotoreportaży, a także list motywacyjny, w którym będzie dokładnie opisany projekt lub pomysł na serię zdjęć, które powstaną dzięki otrzymanemu grantowi. Tak przygotowane aplikacje należy przesłać na adres ReutersPhotoGrant@thomsonreuters.com. Swoją kandydaturę można zgłaszać od 10 września do 10 grudnia 2017 roku. Następnie agencja wybierze maksymalnie ośmiu laureatów. Każdy z nich otrzyma po 5 tys. dolarów.

Warto pamiętać, aby propozycje projektów dotyczyły tematów, które będziemy mogli zrealizować bez konieczności dalekich podróży i których powstanie nie zajmie nam więcej niż kilka miesięcy. Cykle mają być wykonane w przyszłym roku i będą dystrybuowane za pomocą platformy Reutersa. Przy ich tworzeniu będzie pomagał Yannis Behrakis, grecki fotograf, laureat Pilitzera i członek agencji Reuters.

Więcej informacji o grantach znajdziecie na stronie www.reuters.com.

źródło: www.press.pl

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0