Reuters wystartował z grantem, który ma kształtować nowe pokolenie fotoreporterów

0
Michał Chrzanowski
5 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowszy program grantów agencji Reuters ma "rekrutować i rozwijać nową generację fotoreporterów, którzy mają opowiadać oryginalne historie z całego świata“. Swoje kandydatury można przesyłać do połowy grudnia tego roku. Na laureatów czeka nagroda - 5 tys. dolarów.

Pozyskanie grantu wielu profesjonalnym reporterom pozwala rozwinąć skrzydła i zrealizować większe projekty, na które nie mieli wcześniej czasu i finansowych środków. A dla osób dopiero co rozpoczynających swoją zawodową przygodę z fotoreportażem lub dziennikarstwem może kazać się pierwszy poważniejszym krokiem w ich karierze.

Podczas tegorocznego prestiżowego festiwalu Visa Pour l'Image International organizowanego we Francji, agencja Reuters ogłosiła najnowszy program grantów dla fotoreporterów i studentów fotografii z całego świata.

- Kandydaci nie muszą być profesjonalistami, ale muszą wykazać się umiejętnością pomyślnego opracowania i zakończenia zgłoszonego projektu. Reuters z zadowoleniem przyjmie różnorodnych kandydatów z różnych środowisk i jest podekscytowany możliwością współpracy ze wschodzącymi talentami mogącymi opowiadać historie z nowych perspektyw - czytamy na stronie agencji.

Wszystko co należy zrobić to przesłać swoje CV i portfolio składające się z 35-50 zdjęć lub zrealizowanych fotoreportaży, a także list motywacyjny, w którym będzie dokładnie opisany projekt lub pomysł na serię zdjęć, które powstaną dzięki otrzymanemu grantowi. Tak przygotowane aplikacje należy przesłać na adres ReutersPhotoGrant@thomsonreuters.com. Swoją kandydaturę można zgłaszać od 10 września do 10 grudnia 2017 roku. Następnie agencja wybierze maksymalnie ośmiu laureatów. Każdy z nich otrzyma po 5 tys. dolarów.

Warto pamiętać, aby propozycje projektów dotyczyły tematów, które będziemy mogli zrealizować bez konieczności dalekich podróży i których powstanie nie zajmie nam więcej niż kilka miesięcy. Cykle mają być wykonane w przyszłym roku i będą dystrybuowane za pomocą platformy Reutersa. Przy ich tworzeniu będzie pomagał Yannis Behrakis, grecki fotograf, laureat Pilitzera i członek agencji Reuters.

Więcej informacji o grantach znajdziecie na stronie www.reuters.com.

źródło: www.press.pl

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły