Reuters wystartował z grantem, który ma kształtować nowe pokolenie fotoreporterów

Autor: Michał Chrzanowski

5 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowszy program grantów agencji Reuters ma "rekrutować i rozwijać nową generację fotoreporterów, którzy mają opowiadać oryginalne historie z całego świata“. Swoje kandydatury można przesyłać do połowy grudnia tego roku. Na laureatów czeka nagroda - 5 tys. dolarów.

Pozyskanie grantu wielu profesjonalnym reporterom pozwala rozwinąć skrzydła i zrealizować większe projekty, na które nie mieli wcześniej czasu i finansowych środków. A dla osób dopiero co rozpoczynających swoją zawodową przygodę z fotoreportażem lub dziennikarstwem może kazać się pierwszy poważniejszym krokiem w ich karierze.

Podczas tegorocznego prestiżowego festiwalu Visa Pour l'Image International organizowanego we Francji, agencja Reuters ogłosiła najnowszy program grantów dla fotoreporterów i studentów fotografii z całego świata.

- Kandydaci nie muszą być profesjonalistami, ale muszą wykazać się umiejętnością pomyślnego opracowania i zakończenia zgłoszonego projektu. Reuters z zadowoleniem przyjmie różnorodnych kandydatów z różnych środowisk i jest podekscytowany możliwością współpracy ze wschodzącymi talentami mogącymi opowiadać historie z nowych perspektyw - czytamy na stronie agencji.

Wszystko co należy zrobić to przesłać swoje CV i portfolio składające się z 35-50 zdjęć lub zrealizowanych fotoreportaży, a także list motywacyjny, w którym będzie dokładnie opisany projekt lub pomysł na serię zdjęć, które powstaną dzięki otrzymanemu grantowi. Tak przygotowane aplikacje należy przesłać na adres ReutersPhotoGrant@thomsonreuters.com. Swoją kandydaturę można zgłaszać od 10 września do 10 grudnia 2017 roku. Następnie agencja wybierze maksymalnie ośmiu laureatów. Każdy z nich otrzyma po 5 tys. dolarów.

Warto pamiętać, aby propozycje projektów dotyczyły tematów, które będziemy mogli zrealizować bez konieczności dalekich podróży i których powstanie nie zajmie nam więcej niż kilka miesięcy. Cykle mają być wykonane w przyszłym roku i będą dystrybuowane za pomocą platformy Reutersa. Przy ich tworzeniu będzie pomagał Yannis Behrakis, grecki fotograf, laureat Pilitzera i członek agencji Reuters.

Więcej informacji o grantach znajdziecie na stronie www.reuters.com.

źródło: www.press.pl

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Po mocnym odbiciu w 2022 roku, rynek aparatów fotograficznych kontynuuje pozytywny trend i się stabilizuje. To dobra prognoza na najbliższe lata, choć te mogą przynieść też masę...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)