Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Straciłeś zlecenia przez epidemię? Oto fundusze wsparcia dla twórców w trudnej sytuacji

0

Autor: Andrzej Wencel

30 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Telefony milczą, klienci odwołują wcześniej umówione sesje, wszyscy czekają w zawieszeniu na rozwój sytuacji. Ale rachunki same się nie zapłacą. Skąd czerpać środki do życia?

Choć sytuacja zmienia się dynamicznie, a zdania co do przebiegu i skutków rozwoju pandemii COVID-19 są podzielone. Chyba nikt nie ma już dziś wątpliwości, że większość osób wykonujących wolne zawody pozostaje aktualnie bez jakichkolwiek możliwości pracy. Przymusowy areszt domowy, ogranicza wszystkim twórcom pole do działania i bardzo mocno uderza w fotografów i filmowców.

 

Oczywiście przez jakiś czas da się nadrabiać zaległe juz częściowo lub w całości zapłacone zlecenia. Można też kontynuować z domu prace nad rozpoczętymi montażami, ale co dalej? Jak długo można się utrzymać na powierzchni z taką kroplówką? Firmy z kilku różnych kontynentów i różnych dziedzin około-twórczych postanowiły wprowadzić różne formy wsparcia dla artystów odciętych od świata i przyszłych funduszy. Poniżej możecie się zapoznać z listą powstałych inicjatyw pomocowych o zasięgu miedzynarodowym.

Międzynarodowe fundusze wsparcia dla twórców:

Klikając w konkretny link możecie zapoznać się jakie są warunki przystąpienia do poszczególnych programów, oraz forma i wysokość oferowanego wsparcia.

Co z lokalnym wsparciem polskich twórców i artystów?

Narazie nie ma żadnych konkretnych informacji odnośnie nowych programów pomocowych dla artystów oferowanych w Polsce. Pozostaje nam wiec nadzieja, że na jakimś etapie pojawia się rozwiązania podobne do tych już ogłaszanych u naszych zachodnich sąsiadów. Ale na tę chwilę chyba nie ma co się łudzić, że jakiekolwiek rozwiązania zostaną w najbliższym czasie zaproponowane. Pozostaje liczyć na fundacje i organizacje pozarządowe.

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Kodak Alaris zapowiada podniesienie od nowego roku cen materiałów światłoczułych o nawet 20 procent. Tłumaczy to wzrostem kosztów spowodowanych przez światową pandemią...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)