Getty Images wystartowało z „kreatywnym stypendium“ dla wschodzących fotograficznych talentów

Autor: Michał Chrzanowski

20 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Getty Images co roku przyznaje szereg grantów obiecującym twórcom. Tym razem jednak postanowiło wesprzeć i wypromować wschodzące talenty z dziedziny fotografii kreatywnej. Łączna pula w stypendium Getty Images Creative Bursary wynosi aż 40 tys. dolarów. Już można zgłaszać soją kandydaturę.

Getty Images jak żadna inna instytucja promuje twórczość młodych talentów. Fotografowie z całego świata mogą przecież wziąć udział w corocznych Grantach, czy też nadsyłać prace do Getty Instagram Grants, gdzie do wygania jest 10 tys. dolarów za instagramowy reportaż. Teraz jest jeszcze jedna okazja do promocji swoje twórczości.

Getty Images Creative Bursary, czyli stypendium dla kreatywnych

Najnowsza propozycja Getty Images będzie wspierać wschodzące talenty w dziedzinie fotografii kreatywnej. Aby przystąpić do tego stypendium trzeba spełnić kilka warunków. Osoby zainteresowane muszą złożyć wniosek, w którym przedstawią propozycję projektu wraz z wizualną zapowiedzią, która ma na celu ukazanie ogólnej idei, jaka będzie przyświecać podczas jego realizacji.

- Wnioskodawcy mają całkowitą wolność twórczą i mogą składać pomysły w całym spektrum fotografii: od konceptualnych ujęć, po kreatywny portret - zaznaczają organizatorzy stypendium. - Stypendium wspiera następne pokolenie talentów, co oznacza, że odbiorcy nie mogą przekroczyć 30 roku życia, a także nie powinni zawodowo zajmować się fotografią przez dłużej niż trzy lata.

Roczne stypendium Getty Images wynosi 40 tys. dolarów. Jednak ta kwota nie trafi tylko do jednej osoby. Co każdy kwartał wyłonionych zostanie trzech laureatów (12 rocznie), którym zostanie przyznana nagroda w wysokości 10 tys. dolarów. Wybierać ich będzie jury w składzie: Andy Saunders (starszy zastępca dyrektora działu Creative Content w Getty Images), Andy Adams (fotograf i wydawca w Flak Photo), Jeanie Annan-Lewin (założycielka Moodboard Zine), Andrea Wise (współtwórca Diversify Photo) oraz Brent Lewis (starszy edytor The Undefeated ESPN). Poza tym każdy z laureatów stypendium, oprócz wsparcia finansowego, będzie reprezentowany przez Getty Images.

Zainteresowani fotografowie mogą już nadsyłać swoje propozycje do Getty Images Creative Bursary. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółów można znaleźć na stronie wherewestand.gettyimages.com. Pierwsze stypendia zostaną przyznane już w grudniu tego roku. Kolejne w każdy kwartał 2018 roku.

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Galeria Centrala zaprasza do Poznania na wystawę głośnego projektu „Prace leśne”, autorstwa Michała Łuczaka. Wystawa podejmuje temat psychologicznej relacji człowieka z drzewami.
7
"Był ciemny, czarny, smolisty i takie też były ich fotografie" - Śląsk lat 70. i 80. na zdjęciach Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON
"Był ciemny, czarny, smolisty i takie też były ich fotografie" - Śląsk lat 70. i 80. na zdjęciach...
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na pierwszą od 40 lat wystawę Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON. To blisko 70 zdjęć dokumentujących Śląsk na przełomie lat 70. i 80. XX wieku.
8
Powiązane artykuły