Screenshoty jak fotografie? Getty Images będzie “fotografować” e-sport

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Lipiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotografowie agencji Getty Images będą obsługiwać zawody w grę Gran Turismo, czyli wykonywać “screeny” podczas pojedynków. Czy to jednak nadal fotografia?

Założona 25 lat temu, Getty Images była pierwszą agencją fotograficzną, która rozpoczęła współpracę z największymi sportowymi organizacjami na świecie, takimi jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski czy Narodowy Związek Koszykówki. Obecnie obsługuje ponad 50 000 wydarzeń sportowych rocznie, a teraz postanowiła wejść także do świata wirtualnego.

Współpraca z Polyphony Digital

Getty Images podpisało umowę z Polyphony Digital, twórcą popularnej gry Gran Turismo, na mocy której światowej klasy fotografowie Getty Images, specjalizujący się w sportach motorowych, będą mogli fotografować w Internecie i na żywo podczas imprez World Tour. Getty Images będzie też jedyną agencją fotograficzną na mistrzostwach FIA-Certified Gran Turismo Championships.

"Partnerstwo z Polyphony Digital oznacza kolejny etap rozwoju fotografii sportowej i realny wzrost popularności e-sportu" - mówi Ken Mainardis, szef kontentu Getty Images. "Od dawna jesteśmy w czołówce firm oferujących innowacyjne rozwiązania w zakresie fotografii sportowej, a dzięki współpracy z ekspertami w dziedzinie fotografii e-sportu, Getty Images wyprzedza konkurencję, dostarczając najwyższej jakości treści naszym klientom na całym świecie".

Czy ten zysk się opłaci?

Mówiąc wprost, Getty chce zarobić na popularności gier komputerowych. Sprzedaż screenów już została uruchomiona, a pierwsze "zdjęcia” można kupić na gettyimages.com.

Decyzja ta wzbudziła sporo emocji wśród miłośników i zawodowych fotografów: czy tak renomowanej agencji fotograficznej wypada sprzedawać tego typu materiały i czy w ogóle screenshoty ze świata wirtualnego można nazywać fotografią? Jesteśmy ciekawi Waszej opinii na ten temat. Czy te dwa światy mają w ogóle coś wspólnego? Czekamy na Wasze komentarze.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)