Jesteś kobietą i fotografujesz sport? Masz szansę na płatny staż w Getty Images

Autor: Maciej Luśtyk

3 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy fotografia sportowa to wyłącznie zawód dla mężczyzn? Z tym stereotypem chce walczyć Getty Images i startuje z konkursem na płatny staż w londyńskiej siedzibie firmy, który pozwoli zwycięskiej fotografce zaistnieć w branży.

Fotografia sportowa to trudny temat, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zajmowały się nim także kobiety. Mimo to obserwując boczną linię wydarzeń sportowych, bardzo trudno wypatrzeć fotografów tej piękniejszej płci. Czy to kwestia ciężkiego sprzętu czy może dość hermetycznego rynku? Niezależnie, co jest tego powodem, na pewno wszystkie aspirujące fotografki sportowe zainteresuje nowa inicjatywa Getty Images, której zadaniem jest ten stan rzeczy zmienić.

Agencja wystartowała z konkursem na roczny, płatny staż, który będzie odbywał się w londyńskiej siedzibie firmy. Zgłoszenia mogą nadsyłać fotografki sportowe z całego świata. Autorka najciekawszego portfolio na czas trwania stażu otrzyma profesjonalny sprzęt marki Canon i będzie miała okazję poznać wszystkie tajniki pracy w zawodzie fotografa sportowego, mając szansę dokumentować najważniejsze wydarzenia i szkoląc się pod okiem największych nazwisk z branży.

fot. Mariya Tyutina / Pexels.com

Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres SportsINT@gettyimages.com przesłać osobno portfolio składające się z 15 najlepszych fotografii (niekoniecznie sportowych) oraz CV wraz z litem motywacyjnym i linkami kierującymi do galerii lub stron internetowych, na których można zobaczyć więcej zdjęć. Zgłoszenia będą przyjmowane do do 31 marca 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem communityassignments.gettyimages.com.

(fot. okładkowa: Billie Weiss, Maddie Mayer - jedna z etatowych fotografek Getty Images)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Galeria Centrala zaprasza do Poznania na wystawę głośnego projektu „Prace leśne”, autorstwa Michała Łuczaka. Wystawa podejmuje temat psychologicznej relacji człowieka z drzewami.
7
"Był ciemny, czarny, smolisty i takie też były ich fotografie" - Śląsk lat 70. i 80. na zdjęciach Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON
"Był ciemny, czarny, smolisty i takie też były ich fotografie" - Śląsk lat 70. i 80. na zdjęciach...
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na pierwszą od 40 lat wystawę Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON. To blisko 70 zdjęć dokumentujących Śląsk na przełomie lat 70. i 80. XX wieku.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)