Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Jesteś kobietą i fotografujesz sport? Masz szansę na płatny staż w Getty Images

0

Autor: Maciej Luśtyk

3 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Czy fotografia sportowa to wyłącznie zawód dla mężczyzn? Z tym stereotypem chce walczyć Getty Images i startuje z konkursem na płatny staż w londyńskiej siedzibie firmy, który pozwoli zwycięskiej fotografce zaistnieć w branży.

Fotografia sportowa to trudny temat, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zajmowały się nim także kobiety. Mimo to obserwując boczną linię wydarzeń sportowych, bardzo trudno wypatrzeć fotografów tej piękniejszej płci. Czy to kwestia ciężkiego sprzętu czy może dość hermetycznego rynku? Niezależnie, co jest tego powodem, na pewno wszystkie aspirujące fotografki sportowe zainteresuje nowa inicjatywa Getty Images, której zadaniem jest ten stan rzeczy zmienić.

Agencja wystartowała z konkursem na roczny, płatny staż, który będzie odbywał się w londyńskiej siedzibie firmy. Zgłoszenia mogą nadsyłać fotografki sportowe z całego świata. Autorka najciekawszego portfolio na czas trwania stażu otrzyma profesjonalny sprzęt marki Canon i będzie miała okazję poznać wszystkie tajniki pracy w zawodzie fotografa sportowego, mając szansę dokumentować najważniejsze wydarzenia i szkoląc się pod okiem największych nazwisk z branży.

fot. Mariya Tyutina / Pexels.com

Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres SportsINT@gettyimages.com przesłać osobno portfolio składające się z 15 najlepszych fotografii (niekoniecznie sportowych) oraz CV wraz z litem motywacyjnym i linkami kierującymi do galerii lub stron internetowych, na których można zobaczyć więcej zdjęć. Zgłoszenia będą przyjmowane do do 31 marca 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem communityassignments.gettyimages.com.

(fot. okładkowa: Billie Weiss, Maddie Mayer - jedna z etatowych fotografek Getty Images)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
4
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)