Jesteś kobietą i fotografujesz sport? Masz szansę na płatny staż w Getty Images

Autor: Maciej Luśtyk

3 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy fotografia sportowa to wyłącznie zawód dla mężczyzn? Z tym stereotypem chce walczyć Getty Images i startuje z konkursem na płatny staż w londyńskiej siedzibie firmy, który pozwoli zwycięskiej fotografce zaistnieć w branży.

Fotografia sportowa to trudny temat, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zajmowały się nim także kobiety. Mimo to obserwując boczną linię wydarzeń sportowych, bardzo trudno wypatrzeć fotografów tej piękniejszej płci. Czy to kwestia ciężkiego sprzętu czy może dość hermetycznego rynku? Niezależnie, co jest tego powodem, na pewno wszystkie aspirujące fotografki sportowe zainteresuje nowa inicjatywa Getty Images, której zadaniem jest ten stan rzeczy zmienić.

Agencja wystartowała z konkursem na roczny, płatny staż, który będzie odbywał się w londyńskiej siedzibie firmy. Zgłoszenia mogą nadsyłać fotografki sportowe z całego świata. Autorka najciekawszego portfolio na czas trwania stażu otrzyma profesjonalny sprzęt marki Canon i będzie miała okazję poznać wszystkie tajniki pracy w zawodzie fotografa sportowego, mając szansę dokumentować najważniejsze wydarzenia i szkoląc się pod okiem największych nazwisk z branży.

fot. Mariya Tyutina / Pexels.com

Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres SportsINT@gettyimages.com przesłać osobno portfolio składające się z 15 najlepszych fotografii (niekoniecznie sportowych) oraz CV wraz z litem motywacyjnym i linkami kierującymi do galerii lub stron internetowych, na których można zobaczyć więcej zdjęć. Zgłoszenia będą przyjmowane do do 31 marca 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem communityassignments.gettyimages.com.

(fot. okładkowa: Billie Weiss, Maddie Mayer - jedna z etatowych fotografek Getty Images)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)