10 tys. dolarów za instagramowy reportaż - przyznano Getty Images Instagram Grants

Getty co roku przyznaje szereg grantów obiecującym twórcom. Właśnie poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji programu Getty Instagram Grants, który za zadanie ma wpierać dokumentalistów opierających publikacje o popularny serwis społecznościowy.

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Mimo, że dla wielu Instagram to jedynie porcja łatwej codziennej rozrywki, dla niektórych staje się główną platformą publicystyczną. Już drugi rok z rzędu Getty we współpracy z Instagramem postanowiło nagrodzić fotografów reportażowych i dokumentalnych, którzy swoje zdjęcia pokazują głównie w mediach społecznościowych, a których tematy są niewystarczająco eksponowane przez media głównego nurtu.

Wysokość grantów z pewnością zmotywuje ich do dalszej pracy i pomoże się rozwijać. 10 tys. dolarów to kwota, za którą można zrealizować naprawdę poważny projekt dokumentalny. Tegoroczne nominacje to spojrzenie na świat indyjskich kopalni węgla, nastoletnich matek i ulicznego życia Etiopii. W tym roku program grantów rozszerzono o filmowców i twórców wizualnych.

fot. Ronny Sen

Granty otrzymali trzej twórcy: Ronny Sen z Indii, Christian Rodriguez z Urugwaju i Girma Berta  Etiopii. Każdy z nich ma już wyrobione nazwisko. Prace Rodrigueza publikowane były w National Geographic i w The New York Times, Berta prowadzi agencję kreatywną, a Ronny Sen miał już kilka wystaw zagranicznych, między innymi w Polsce.

Projekt dokumentalny Sena opisuje życie górników i ich rodzin w indyjskim miejscie Jharia. Seria „Teen Mom” Christiana Rodrigueza obrazuje trudności z jakimi muszą zmagać się nastoletnie matki w Ameryce Południowej. Z kolei prace Berty to kolaże ukazujące sceny z codziennego życia Addis Abeba, stolicy Etiopii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Zdjęcia laureatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Photoville w Nowym Jorku w dniach 21-25 września 2016 roku.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
17
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
15
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
Jak co roku, magazyn Time wybrał selekcję 100 najważniejszych zdjęć prasowych, podsumowujących wydarzenia ostatnich miesięcy. Zobaczcie najlepsze zdjęcia reportażowe roku 2023.
21
Powiązane artykuły