Stwórz profesjonalny reportaż pod okiem zawodowców

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Akademia Nikona zaprasza do Warszawy na warsztaty reportażu prasowego, prowadzone przez uznany duet Sokół. Podczas zajęć poznacie wszystkie etapy pracy nad materiałem prasowym, zasady współpracy z redakcjami magazynów, a także zrealizujecie i przygotujecie materiał do prezentacji w wybranym tytule.

Czy kiedykolwiek marzyły Wam się publikacje ilustrowane Waszymi zdjęciami? Teraz macie szansę to marzenie zrealizować. Droga do celu nie będzie łatwa, ale pomogą wam w tym profesjonaliści. Łukasz Sokół (fotograf) i Beata Łyżwa-Sokół (fotoedytor) to duet, który na swoim koncie ma już wiele publikacji w prestiżowych tytułach. Dzięki warsztatom Akademii Nikona, profesjonalny reportaż będziecie mogli zrealizować pod ich okiem.

Warsztaty kierowane są zarówno do amatorów, jak i zawodowców. Ci pierwsi zdobędą wiedzę dotyczącą relacji fotograf–redakcja, zasad publikacji zdjęć w prasie drukowanej i elektronicznej oraz form prezentacji swoich dokonań. Zawodowcy będą mieli okazję by dopracować umiejętności związane z pracą z bohaterami zdjęć, podejściem do klasycznych tematów fotograficznych, a także dostaną szansę zapoznania się z oczekiwaniami redakcji dotyczącymi realizacji konkretnych materiałów.

fot. Łukasz Sokół

Zajęcia zostały podzielone na 3 spotkania, odbywające się w dniach 8-9 października, 22-23 października oraz 5 listopada 2016 roku. Na każdym z nich uczestnicy poznają kolejne etapy realizacji fotoreportażu i otrzymają do wykonania zadania praktyczne. Ostatnie spotkanie, poświęcone w całości przygotowaniu materiałów do publikacji, będzie miało za zadanie podsumowanie i ostateczną selekcję zdjęć. Dowiemy się też jak negocjować z wydawcą i analizować umowy o wykorzystaniu fotografii.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 2520 zł.

Zajęcia odbędą w Hotelu Mercure Grand w Warszawie. Możliwość rejestracji i pełny harmonogram zajęć znajdziecie pod adresem akademianikona.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej
Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej
Lęk, tęsknota, melancholia i ciekawość. „Nieziemia” to wystawa prezentująca niezależne, autorskie cykle fotografów łódzkiej Filmówki.
41
0
Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”
Warsztaty fotograficzne śladem serialu „Wataha”
Tokina i serwis fotowarsztaty.com zapraszają na wrześniowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach, które będą podążać śladem...
8
0
Fotspot Open Call - pokaż swoje zdjęcia na Rybnickim Festiwalu Fotografii
Fotspot Open Call - pokaż swoje zdjęcia na Rybnickim Festiwalu Fotografii
Poznańskie stowarzyszenie Fotspot, wspólnie z Galerią Centrala zaprasza do konkursu Open Call, którego laureaci będą mieli szansę pokazać swoje prace na czołowych...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)