Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Stwórz profesjonalny reportaż pod okiem zawodowców

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Akademia Nikona zaprasza do Warszawy na warsztaty reportażu prasowego, prowadzone przez uznany duet Sokół. Podczas zajęć poznacie wszystkie etapy pracy nad materiałem prasowym, zasady współpracy z redakcjami magazynów, a także zrealizujecie i przygotujecie materiał do prezentacji w wybranym tytule.

Czy kiedykolwiek marzyły Wam się publikacje ilustrowane Waszymi zdjęciami? Teraz macie szansę to marzenie zrealizować. Droga do celu nie będzie łatwa, ale pomogą wam w tym profesjonaliści. Łukasz Sokół (fotograf) i Beata Łyżwa-Sokół (fotoedytor) to duet, który na swoim koncie ma już wiele publikacji w prestiżowych tytułach. Dzięki warsztatom Akademii Nikona, profesjonalny reportaż będziecie mogli zrealizować pod ich okiem.

Warsztaty kierowane są zarówno do amatorów, jak i zawodowców. Ci pierwsi zdobędą wiedzę dotyczącą relacji fotograf–redakcja, zasad publikacji zdjęć w prasie drukowanej i elektronicznej oraz form prezentacji swoich dokonań. Zawodowcy będą mieli okazję by dopracować umiejętności związane z pracą z bohaterami zdjęć, podejściem do klasycznych tematów fotograficznych, a także dostaną szansę zapoznania się z oczekiwaniami redakcji dotyczącymi realizacji konkretnych materiałów.

fot. Łukasz Sokół

Zajęcia zostały podzielone na 3 spotkania, odbywające się w dniach 8-9 października, 22-23 października oraz 5 listopada 2016 roku. Na każdym z nich uczestnicy poznają kolejne etapy realizacji fotoreportażu i otrzymają do wykonania zadania praktyczne. Ostatnie spotkanie, poświęcone w całości przygotowaniu materiałów do publikacji, będzie miało za zadanie podsumowanie i ostateczną selekcję zdjęć. Dowiemy się też jak negocjować z wydawcą i analizować umowy o wykorzystaniu fotografii.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 2520 zł.

Zajęcia odbędą w Hotelu Mercure Grand w Warszawie. Możliwość rejestracji i pełny harmonogram zajęć znajdziecie pod adresem akademianikona.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
CEWE Fotojoker, najdłużej działająca na rynku fotograficznym sieć w Polsce, z okazji zbliżającego się Black Friday przygotowała w tym roku wyjątkową ofertę - okazje...
21
0
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)