reportaż

Wszystkie artykuły z tagiem: "reportaż" w serwisie fotopolis.pl:
Kolejny cios w wiarygodność współczesnego reportażu. Nagradzany fotograf Sadegh Souri oskarżony o plagiat i zakłamywanie faktów
W dobie fake newsów i wybuchających regularnie mniejszych bądź większych afer związanych z fotografią reportażowa, dziedzina ta boryka się z problemem wiarygodności. Czy kolejna tego typu historia może nas czegoś nauczyć?
13 Mar 2018
Maciej Luśtyk
4
Tomasz Tomaszewski: „Nie ma rzeczy ładnych i brzydkich”
O istocie portretu socjologicznego, relacji formy i treści. O najnowszych projektach, potrzebie ciągłego uczenia się i obowiązku fotografowania polskich realiów rozmawialiśmy z Tomaszem Tomaszewskim.
12 Mar 2018
Michał Chrzanowski
7
Zajmujesz się reportażem? Masz szansę otrzymać aparat Light L16 w konkurencyjnej cenie i grant w wysokości 5 tys. dolarów
Bazujący na 16 modułach aparatów, 52-megapikselowy kompakt rozbudza nasze zmysły już od ponad 2 lat. I choć cały czas nie jest dostępny w regularnej sprzedaży, już niedługo ma szansę stać się atrybutem fotoreporterów i dokumentalistów. Firma otwiera nabór do własnego kolektywu i oferuje specjalny grant.
5 Mar 2018
Maciej Luśtyk
0
Jesteś kobietą? Dzięki nowym grantom masz szansę zrealizować projekt marzeń
Serwis Women Photograph przy wsparciu Pulitzer Center i marki ONA startuje z programem grantów, który pomoże doświadczonym i początkującym fotografom płci żeńskiej zrealizować projekt reportażowy.
20 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Jonathan Higbee: “Staram się tworzyć prace, które budzą zdumienie”
Dążę do fotografii, która zmusza widza do kwestionowania jego rozumienia otaczającego go świata - opowiada nam jeden z najciekawszych nowojorskich fotografów młodego pokolenia,  Jonathan Higbee.
31 Sty 2017
Julia Kaczorowska
0
Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia
Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.
2 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Stwórz profesjonalny reportaż pod okiem zawodowców
Akademia Nikona zaprasza do Warszawy na warsztaty reportażu prasowego, prowadzone przez uznany duet Sokół. Podczas zajęć poznacie wszystkie etapy pracy nad materiałem prasowym, zasady współpracy z redakcjami magazynów, a także zrealizujecie i przygotujecie materiał do prezentacji w wybranym tytule.
2 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Zobacz, jak branża fotograficzna wyglądała w latach 70.
Rynek fotografii zmienia się nieustannie i coraz bardziej dynamicznie. Czy to jednak ewolucja w dobrym kierunku? Zobacz jak robiło się to w latach 70. XX wieku.
23 Sie 2016
Maciej Luśtyk
1
Wyjątkowy portret ludzkości już niebawem na ekranach kin. Zobaczcie zdjęcia z dokumentu “Człowiek”
2020 wywiadów, 60 krajów świata, 110 sesji zdjęciowych, 500 godzin zdjęć lotniczych i 3 lata życia - tyle czasu uznany reżyser, Yann Arthus Bertrand poświęcił na stworzenie ikonicznego dokumentu, który dawać ma odpowiedź na fundamentalne pytania odnośnie kondycji rodzaju ludzkiego.
9 Sie 2016
Maciej Luśtyk
2
Najlepsze rosyjskie zdjęcia minionego roku z konkursu Best of Russia 2015
Rosja to temat wielu ciekawych projektów fotograficznych. To też setki świetnych fotografów, których najlepsze ujęcia co roku wybierane są w plebiscycie organizowanym przez moskiewskie Centrum Sztuki Współczesnej Winzavod i rosyjskie Ministerstwo Kultury. Zobaczcie najlepsze prace minionego roku.
26 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0