Międzynarodowy Festiwal Reportażu "Warszawa bez fikcji"

Festiwal "Warszawa bez fikcji" odbędzie się w Warszawie w dniach 23-28 listopada. Będzie on okazją do spotkania z głośnymi nazwiskami ze świata reportażu, także fotograficznego. Kilkunastu fotografów, wśród nich laureaci World Press Photo oraz czołowi polscy fotoreporterzy prasowi będą tegorocznymi gośćmi festiwalu. Odbędą się cztery panele dyskusyjne dotyczące odpowiednio: fotoreportażu w prasie, fotografii wojennej, podróżniczej oraz debata dotycząca przesuwania granic w mediach i w fotografii. W programie ponadto pokazy zdjęć fotoreporterów Napo Images i przegląd portfolio.

W dniach 23-28 listopada odbędzie się w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Reportażu "Warszawa bez fikcji" organizowany przez Instytut Książki i Instytut Reportażu. Partnerem głównym tego wydarzenia jest Fundacja Napo.

W programie m.in ciekawie zapowiadające się debaty: (24.11.2010, godz. 17:00-19:00, Press Club Polska, ul Krakowskie Przedmieście 64);
"Widok cudzego cierpienia - fotoreporterzy na frontach" (25.11.2010, godz. 17:00-19:00, Press Club Polska, ul Krakowskie Przedmieście 64);
"Teatr mediów - przesuwanie granic" (26.11.2010, godz. 17:00-19:00, Yours Gallery, ul. Krakowskie Przedmieście 33);
"Zbierać fotografie to zbierać świat" - o podróżach opowiadają fotoreporterzy i dziennikarze (27.11.2010, godz. 17:00-19:00, Press Club Polska, ul Krakowskie Przedmieście 64)]Dla wszystkich, którzy łączą swoją przyszłość z zawodem fotografa oraz dla innych zainteresowanych fotoreportażem przygotowany jest przegląd portfolio, który odbędzie się w środę - 24 listopada na Chłodnej 25 o godz. 19:30.

Na wszystkie wydarzenia związane z fotografią dokumentalną wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.warszawabezfikcji.pl. Tam też znajdziemy szczegółowy program wydarzenia.

Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach!

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0