Międzynarodowy Festiwal Reportażu "Warszawa bez fikcji"

Festiwal "Warszawa bez fikcji" odbędzie się w Warszawie w dniach 23-28 listopada. Będzie on okazją do spotkania z głośnymi nazwiskami ze świata reportażu, także fotograficznego. Kilkunastu fotografów, wśród nich laureaci World Press Photo oraz czołowi polscy fotoreporterzy prasowi będą tegorocznymi gośćmi festiwalu. Odbędą się cztery panele dyskusyjne dotyczące odpowiednio: fotoreportażu w prasie, fotografii wojennej, podróżniczej oraz debata dotycząca przesuwania granic w mediach i w fotografii. W programie ponadto pokazy zdjęć fotoreporterów Napo Images i przegląd portfolio.

W dniach 23-28 listopada odbędzie się w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Reportażu "Warszawa bez fikcji" organizowany przez Instytut Książki i Instytut Reportażu. Partnerem głównym tego wydarzenia jest Fundacja Napo.

W programie m.in ciekawie zapowiadające się debaty: (24.11.2010, godz. 17:00-19:00, Press Club Polska, ul Krakowskie Przedmieście 64);
"Widok cudzego cierpienia - fotoreporterzy na frontach" (25.11.2010, godz. 17:00-19:00, Press Club Polska, ul Krakowskie Przedmieście 64);
"Teatr mediów - przesuwanie granic" (26.11.2010, godz. 17:00-19:00, Yours Gallery, ul. Krakowskie Przedmieście 33);
"Zbierać fotografie to zbierać świat" - o podróżach opowiadają fotoreporterzy i dziennikarze (27.11.2010, godz. 17:00-19:00, Press Club Polska, ul Krakowskie Przedmieście 64)]Dla wszystkich, którzy łączą swoją przyszłość z zawodem fotografa oraz dla innych zainteresowanych fotoreportażem przygotowany jest przegląd portfolio, który odbędzie się w środę - 24 listopada na Chłodnej 25 o godz. 19:30.

Na wszystkie wydarzenia związane z fotografią dokumentalną wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.warszawabezfikcji.pl. Tam też znajdziemy szczegółowy program wydarzenia.

Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach!

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0