Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia

Autor: Maciej Luśtyk

2 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.

Jesienią, organizatorzy World Press Photo wywołali spore zamieszanie informacją o nowym równoległym konkursie, który miałby nagradzać najbardziej pomysłowe i nietuzinkowe sposoby opowiadania prawdziwych historii. Konkurs miałby tez nie podlegać większości restrykcji obowiązujących w konkursie głównym, dzięki czemu swoje miejsce mogliby odnaleźć tam fotografowie, którzy swoje podejście do pracy traktują bardziej jako reżyserowanie opowieści niż tradycyjny fotoreportaż.

Głosy z branży zarzucały dewaluację konkursu i odejście od wartości przyświecającym dobremu reportażowi. Jak się jednak okazuje zmiany te nie będą tak diametralne jak można się było spodziewać. Digital Storytelling Contest jest bowiem jedynie rozwinięciem dotychczasowej sekcji Multimedia Contest i nadal będzie w pierwszej kolejności bazował na materiałach multimedialnych.

fot. Warren Richardson, laureat nagrody Grand Prix WPP 2016

Pewne zmiany dotknęły sekcji poświęconej projektom długoterminowym, które teraz będą rozpatrywane w ramach jednej kategorii, niezależnie od tego czy są efektem pracy jednego autora czy kolektywu. Zmieniono też limity możliwych do nadesłania zdjęć (od 24 do 30 fotografii).

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 6 stycznia (Digital Stotelling Contest) i 11 stycznia 2017 roku (konkurs główny). Wyniki obydwu konkursów zostaną ogłoszone 13 lutego 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem worldpressphoto.org.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
19
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)