Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Grudzień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.

Jesienią, organizatorzy World Press Photo wywołali spore zamieszanie informacją o nowym równoległym konkursie, który miałby nagradzać najbardziej pomysłowe i nietuzinkowe sposoby opowiadania prawdziwych historii. Konkurs miałby tez nie podlegać większości restrykcji obowiązujących w konkursie głównym, dzięki czemu swoje miejsce mogliby odnaleźć tam fotografowie, którzy swoje podejście do pracy traktują bardziej jako reżyserowanie opowieści niż tradycyjny fotoreportaż.

Głosy z branży zarzucały dewaluację konkursu i odejście od wartości przyświecającym dobremu reportażowi. Jak się jednak okazuje zmiany te nie będą tak diametralne jak można się było spodziewać. Digital Storytelling Contest jest bowiem jedynie rozwinięciem dotychczasowej sekcji Multimedia Contest i nadal będzie w pierwszej kolejności bazował na materiałach multimedialnych.

fot. Warren Richardson, laureat nagrody Grand Prix WPP 2016

Pewne zmiany dotknęły sekcji poświęconej projektom długoterminowym, które teraz będą rozpatrywane w ramach jednej kategorii, niezależnie od tego czy są efektem pracy jednego autora czy kolektywu. Zmieniono też limity możliwych do nadesłania zdjęć (od 24 do 30 fotografii).

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 6 stycznia (Digital Stotelling Contest) i 11 stycznia 2017 roku (konkurs główny). Wyniki obydwu konkursów zostaną ogłoszone 13 lutego 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem worldpressphoto.org.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Pod znakiem fotografii miejskiej Paweł Kosicki i Maciej Jeziorek poprowadzą warsztaty fotograficzne Fujifilm w największych miastach Polski
0
0
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
266 najlepszych polskich zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo od dzisiaj można oglądać na wystawie w Warszawie. W te wakacje wystawa zawita...
0
0
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
Jesteś debiutującą fotografką? Chcesz rozwijać swój cykl pod okiem doświadczonych artystek? Zgłoś się do projektu "Jak widać".
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)