fotoreportaż

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotoreportaż" w serwisie fotopolis.pl:
Najlepsi przedstawiciele polskiego “czarnego reportażu" na nowej wystawie Muzeum Historii Fotografii
Nadchodząca wystawa krakowskiego MHF przedstawia zdjęcia jedenastu reporterów skupionych wokół tygodnika studenckiego “itd”. Choć ich prace można porównać z najlepszymi przykładami fotografii humanistycznej, nie są dość dobrze znani szerokiej publiczności. Wernisaż w sobotę 15 lipca.
26 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
"West of Life" Zieda Bena Romdhane'a, czyli afrykańśkie miasto poświęceń
Zied Ben Romdhane ukończył Wyższy Instytut Biznesu w Tunezji. W 2008 roku porzucił świat finansów na rzecz fotografii, na początku komercyjnej. Dziś, jako dokumentalista i fotoreporter opowiada historie ze swojego ojczystego kontynentu, Afryki.
26 Gru 2016
Julia Kaczorowska
0
Nikon D5 - test aparatu
Tytan pracy – tak w skrócie można opisać najnowszą flagową lustrzankę Nikona. D5 przeszedł usprawnienia na każdej niemal płaszczyźnie. Otrzymał lepszą matrycę, jeszcze udoskonalono autofokus i ergonomię. Sprawdźmy jak nowe możliwości przekładają się na komfort i wydajność pracy zawodowego fotografa.
16 Gru 2016
Michał Chrzanowski
12
Otwarty list fotoreporterów do producentów aparatów. Domagają się jednej rzeczy
Firmy zajmujące się tworzeniem aparatów i kamer z pozoru niczym nie różnią się od producentów innego rodzaju elektroniki. Ciągle zapominają one jednak o jednej, powszechnej funkcji, która jest szczególnie ważna z punktu widzenia reporterów i dokumentalistów pracujących nad „delikatnymi” tematami.
15 Gru 2016
Maciej Luśtyk
2
Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia
Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.
2 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Holenderski fotoreporter Jeroen Oerlemans zastrzelony w Libii
Świat fotografii obiegła kolejna smutna wiadomość. W niedzielę, na północy Libii od kuli snajpera zginął uznany holenderski reporter wojenny Jeroen Oerlemans.
4 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Stwórz profesjonalny reportaż pod okiem zawodowców
Akademia Nikona zaprasza do Warszawy na warsztaty reportażu prasowego, prowadzone przez uznany duet Sokół. Podczas zajęć poznacie wszystkie etapy pracy nad materiałem prasowym, zasady współpracy z redakcjami magazynów, a także zrealizujecie i przygotujecie materiał do prezentacji w wybranym tytule.
2 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Dział Getty Images Reportage przestanie istnieć. Co to oznacza dla jego fotoreporterów?
Wielkimi krokami zbliża się nieuchronny koniec oddziału Getty Images Reportage. Wraz z początkiem października jego fotografowie przestaną być reprezentowani przez agencję. Jednak pojawiło się dla nich światełko w tunelu.
1 Wrz 2016
Michał Chrzanowski
0
Poznaj kulisy pracy najlepszych fotografów wojennych w dokumencie “Conflict”
Fotografia wojenna fascynuje i przeraża, od lat rozbudzając zmysły osób zajmujących się reportażem. Wielu chciałoby jej spróbować, ale czy gra jest warta świeczki? Zobaczcie, co na temat swojej pracy mają do powiedzenia najlepsi współcześni fotografowie wojenni.
28 Lip 2016
Maciej Luśtyk
0
Fotograf wojenny autorem zdjęć do najnowszej kampanii Dolce & Gabbana
Fotograf Franco Pagetti znany jest ze zdjęć przedstawiających konflikty na Bliskim Wschodzie. Ostatnio stanął przed dość niecodziennym dla niego zadaniem - sfotografowania nowej kampanii Dolce & Gabbana.
17 Cze 2016
Maciej Luśtyk
0