fotoreportaż

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotoreportaż" w serwisie fotopolis.pl:
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
26 Cze 2018
Redakcja Fotopolis
3
Rok 1989 w obiektywie Krzysztofa Millera. Od 6 czerwca w Domu Spotkań z Historią
“Rok 1989 przyniósł wolność i nadzieję. I o tym są te zdjęcia” - pisze Paweł Smoleński w tekście otwierającym wystawę. Krzysztof Miller zrobił je na początku swojej kariery. Jak wygląda rok ’89 w jego obiektywie? Już niebawem dowiecie się tego na wystawie w warszawskim DSH.
24 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
Jesteś fotoreporterką? „Women Photograph“ przygotowało dla Ciebie ciekawe granty
Women Photograph przy współpracy z Nikonem i Getty Images wystartowało z programem dla początkujących, a także uznanych fotoreporterek z całego świata. Łączna pula grantów to 35 tys. dolarów.
30 Mar 2018
Michał Chrzanowski
0
Najlepsi przedstawiciele polskiego “czarnego reportażu" na nowej wystawie Muzeum Historii Fotografii
Nadchodząca wystawa krakowskiego MHF przedstawia zdjęcia jedenastu reporterów skupionych wokół tygodnika studenckiego “itd”. Choć ich prace można porównać z najlepszymi przykładami fotografii humanistycznej, nie są dość dobrze znani szerokiej publiczności. Wernisaż w sobotę 15 lipca.
26 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
"West of Life" Zieda Bena Romdhane'a, czyli afrykańśkie miasto poświęceń
Zied Ben Romdhane ukończył Wyższy Instytut Biznesu w Tunezji. W 2008 roku porzucił świat finansów na rzecz fotografii, na początku komercyjnej. Dziś, jako dokumentalista i fotoreporter opowiada historie ze swojego ojczystego kontynentu, Afryki.
26 Gru 2016
Julia Kaczorowska
0
Nikon D5 - test aparatu
Tytan pracy – tak w skrócie można opisać najnowszą flagową lustrzankę Nikona. D5 przeszedł usprawnienia na każdej niemal płaszczyźnie. Otrzymał lepszą matrycę, jeszcze udoskonalono autofokus i ergonomię. Sprawdźmy jak nowe możliwości przekładają się na komfort i wydajność pracy zawodowego fotografa.
16 Gru 2016
Michał Chrzanowski
12
Otwarty list fotoreporterów do producentów aparatów. Domagają się jednej rzeczy
Firmy zajmujące się tworzeniem aparatów i kamer z pozoru niczym nie różnią się od producentów innego rodzaju elektroniki. Ciągle zapominają one jednak o jednej, powszechnej funkcji, która jest szczególnie ważna z punktu widzenia reporterów i dokumentalistów pracujących nad „delikatnymi” tematami.
15 Gru 2016
Maciej Luśtyk
2
Konkurs World Press Photo 2017 otwarty na zgłoszenia
Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy zdjęcie będą rywalizowały ze sobą także w osobnym, mniej restrykcyjnym konkursie, skierowanym do “kreatywnych dokumentalistów”.
2 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Holenderski fotoreporter Jeroen Oerlemans zastrzelony w Libii
Świat fotografii obiegła kolejna smutna wiadomość. W niedzielę, na północy Libii od kuli snajpera zginął uznany holenderski reporter wojenny Jeroen Oerlemans.
4 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Stwórz profesjonalny reportaż pod okiem zawodowców
Akademia Nikona zaprasza do Warszawy na warsztaty reportażu prasowego, prowadzone przez uznany duet Sokół. Podczas zajęć poznacie wszystkie etapy pracy nad materiałem prasowym, zasady współpracy z redakcjami magazynów, a także zrealizujecie i przygotujecie materiał do prezentacji w wybranym tytule.
2 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0