Maciej Moskwa Fotoreporterem Roku 2015

Maciej Moskwa Fotoreporterem Roku 2015

Stowarzyszenie Fotoreporterów ogłosiło wyniki konkursu na najlepsze zdjęcia 2015 roku. Zdobywcą głównej nagrody został Maciej Moskwa, który w minionym roku dokumentował kryzys migracyjny.

Konkurs Fotoreporter Roku 2015 miał na celu wybranie najaktywniejszego warsztatowo i artystycznie dokumentalisty oraz wskazanie najbardziej wartościowych fotografii informacyjnych zeszłego roku. Jury oceniało cykle oraz zdjęcia pojedyncze w 7 kategoriach: Portret, Wydarzenia z Polski, Wydarzenia ze świata, Kultura, Sport, Życie codziennie i Przyroda. W konkursie wzięło udział łącznie 47 fotoreporterów z całej Polski.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
Tytuł fotoreportera roku otrzymał Maciej Moskwa, który za zdjęcia dokumentujące skutki konfliktu w Syrii otrzymał główną nagrodę w zeszłorocznej edycji plebiscytu Grand Press Photo 2015. Tym razem za podstawę werdyktu jury posłużyły fotografie dokumentujące kryzys migracyjny, między innymi zajścia na węgierskiej granicy. Drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno Tymonowi Markowskiemu i Wojciechowi Grzędzińskiemu. W kategoriach pojedynczych nagrodzeni zostali także Jakub Ochnio, Filip Błażejowski, Daniel Frymark i Bartłomiej Jurecki. Galerię nagrodzonych prac znajdziecie poniżej.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Więcej informacji znajdziecie na stronie stowarzyszeniefotoreporterow.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!