Jesteś fotoreporterką? „Women Photograph“ przygotowało dla Ciebie ciekawe granty

Autor: Michał Chrzanowski

30 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Women Photograph przy współpracy z Nikonem i Getty Images wystartowało z programem dla początkujących, a także uznanych fotoreporterek z całego świata. Łączna pula grantów to 35 tys. dolarów.

Women Photograph to inicjatywa, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jej nadrzędnym celem jest „nadanie większego głosu kobietom pracującym w zawodzie fotoreportera“. Teraz wspólnie z Getty Images oraz firmą Nikon wystartowała z programem grantów kierowanych do wschodzących talentów oraz fotoreporterek, które mają już jakieś osiągnięcia w dziennikarstwie.

Łączna pula to 35 tys. dolarów

Do wyboru jest sześć grantów, które podzielono na dwie kategorie. Pięć z nich o wartości 5 tys. dolarów każdy trafi do fotografek pracujących nad nowymi lub już trwającymi projektami dokumentalnymi w dziedzinie sztuk wizualnych. Tak więc wszelkie multimedialne treści są również mile widziane przez organizatorów. Ostatni grant w wysokości 10 tys. dolarów jest przeznaczony dla profesjonalnych fotoreporterek, które pracują nad długoterminowym projektem i „wykazały już trwałe zaangażowanie w opowiadaną historię“. Osoby ubiegające się o tę nagrodę muszą nadesłać 20-25 zdjęć z trwającego projektu, które ukażą koncepcję i wizję dokumentu.

Jak aplikować

Do programu grantów mogą przystąpić kobiety wszystkich narodowości, jednak wnioski muszą być składane w języku angielskim. Organizatorzy zachęcają także uczestników do streszczenia proponowanych cykli i dokumentów oraz „realistycznego podejścia“ do potrzeb finansowych związanych z ukończeniem projektu. Aplikacje można składać od 1 kwietnia do 15 maja tego roku. Zgłoszenie swojego udziału jest bezpłatne.

Szczegółowe zasady programu grantów, wytyczne, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie womenphotograph.com.

wykorzystane zdjęcia: pexels.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły