Jesteś fotoreporterką? „Women Photograph“ przygotowało dla Ciebie ciekawe granty

Autor: Michał Chrzanowski

30 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Women Photograph przy współpracy z Nikonem i Getty Images wystartowało z programem dla początkujących, a także uznanych fotoreporterek z całego świata. Łączna pula grantów to 35 tys. dolarów.

Women Photograph to inicjatywa, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jej nadrzędnym celem jest „nadanie większego głosu kobietom pracującym w zawodzie fotoreportera“. Teraz wspólnie z Getty Images oraz firmą Nikon wystartowała z programem grantów kierowanych do wschodzących talentów oraz fotoreporterek, które mają już jakieś osiągnięcia w dziennikarstwie.

Łączna pula to 35 tys. dolarów

Do wyboru jest sześć grantów, które podzielono na dwie kategorie. Pięć z nich o wartości 5 tys. dolarów każdy trafi do fotografek pracujących nad nowymi lub już trwającymi projektami dokumentalnymi w dziedzinie sztuk wizualnych. Tak więc wszelkie multimedialne treści są również mile widziane przez organizatorów. Ostatni grant w wysokości 10 tys. dolarów jest przeznaczony dla profesjonalnych fotoreporterek, które pracują nad długoterminowym projektem i „wykazały już trwałe zaangażowanie w opowiadaną historię“. Osoby ubiegające się o tę nagrodę muszą nadesłać 20-25 zdjęć z trwającego projektu, które ukażą koncepcję i wizję dokumentu.

Jak aplikować

Do programu grantów mogą przystąpić kobiety wszystkich narodowości, jednak wnioski muszą być składane w języku angielskim. Organizatorzy zachęcają także uczestników do streszczenia proponowanych cykli i dokumentów oraz „realistycznego podejścia“ do potrzeb finansowych związanych z ukończeniem projektu. Aplikacje można składać od 1 kwietnia do 15 maja tego roku. Zgłoszenie swojego udziału jest bezpłatne.

Szczegółowe zasady programu grantów, wytyczne, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie womenphotograph.com.

wykorzystane zdjęcia: pexels.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7
Powiązane artykuły