Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Najlepsze rosyjskie zdjęcia minionego roku z konkursu Best of Russia 2015

Rosja to temat wielu ciekawych projektów fotograficznych. To też setki świetnych fotografów, których najlepsze ujęcia co roku wybierane są w plebiscycie organizowanym przez moskiewskie Centrum Sztuki Współczesnej Winzavod i rosyjskie Ministerstwo Kultury. Zobaczcie najlepsze prace minionego roku.
0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Best of Russia organizowany jest od 2008 roku. Inicjatywa Centrum Sztuki Współczesnej Wiznavod i rosyjskiego Ministerstwa Kultury co roku przyciąga wielu fotografów z całego kraju, co owocuje wyjątkową galerią finałowych prac, prezentowanych wiosną na wystawie pokonkursowej, którą rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy oglądających. Do tegorocznej edycji konkursu zostało nadesłanych ponad 25 tys. zdjęć zrobionych przez fotografów z 569 miast na terenie Rosji.Zobacz wszystkie zdjęcia (21)


Prace rywalizowały ze sobą w czterech podstawowych kategoriach: Architektura, Natura, Ludzie, zdarzenia, życie, Styl oraz w specjalnej kategorii tematycznej Wojna i Pokój. Zdjęcia oceniało w jury, w którym zasiedli uznani rosyjscy fotografowanie, kuratorzy i dziennikarze. Efektem jest wyselekcjonowana galeria 295 prac, które obrazują życie Rosji na przestrzeni ostatniego roku. Powyżej możecie zobaczyć kilkanaście najciekawszych naszym zdaniem prac finalistów.Więcej informacji i wszystkie wyróżnione zdjęcia znajdziecie pod adresem bestofrussia.ru.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
0
0
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Już kilka miesięcy po największej katastrofie w historii energetyki jądrowej na otoczony drutem kolczastym teren zaczęli wracać ludzie. Niektórzy mieszkańcy Czarnobyla i okolic chcieli znów...
412
1