Najlepsze rosyjskie zdjęcia minionego roku z konkursu Best of Russia 2015

Rosja to temat wielu ciekawych projektów fotograficznych. To też setki świetnych fotografów, których najlepsze ujęcia co roku wybierane są w plebiscycie organizowanym przez moskiewskie Centrum Sztuki Współczesnej Winzavod i rosyjskie Ministerstwo Kultury. Zobaczcie najlepsze prace minionego roku.
0
Maciej Luśtyk
26 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Best of Russia organizowany jest od 2008 roku. Inicjatywa Centrum Sztuki Współczesnej Wiznavod i rosyjskiego Ministerstwa Kultury co roku przyciąga wielu fotografów z całego kraju, co owocuje wyjątkową galerią finałowych prac, prezentowanych wiosną na wystawie pokonkursowej, którą rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy oglądających. Do tegorocznej edycji konkursu zostało nadesłanych ponad 25 tys. zdjęć zrobionych przez fotografów z 569 miast na terenie Rosji.Zobacz wszystkie zdjęcia (21)


Prace rywalizowały ze sobą w czterech podstawowych kategoriach: Architektura, Natura, Ludzie, zdarzenia, życie, Styl oraz w specjalnej kategorii tematycznej Wojna i Pokój. Zdjęcia oceniało w jury, w którym zasiedli uznani rosyjscy fotografowanie, kuratorzy i dziennikarze. Efektem jest wyselekcjonowana galeria 295 prac, które obrazują życie Rosji na przestrzeni ostatniego roku. Powyżej możecie zobaczyć kilkanaście najciekawszych naszym zdaniem prac finalistów.Więcej informacji i wszystkie wyróżnione zdjęcia znajdziecie pod adresem bestofrussia.ru.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
13
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
167
0
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.
26
1