Naucz się stylizować i fotografować sesje kulinarne z Kingą Błaszczyk-Wójcicką

1

Autor: Maciej Luśtyk

10 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zrobić apetyczne zdjęcie jedzenia to trudna sztuka. Nie wystarczą tylko smakowity obiekt i stylowe gadżety. Kluczem do sukcesu są światło, kompozycja i dobre przygotowanie. Tego wszystkiego nauczycie się podczas warsztatów Akademii Nikona prowadzonych przez uznaną fotografkę kulinarną, Kingę Błaszczyk-Wójcicką.

Wbrew pozorom i obiegowej opinii większość jedzenia nie jest ani łatwym ani fotogenicznym obiektem do uwiecznienia. Fotografia kulinarna przez lata uchodziła za jedną z trudniejszych dziedzin fotograficznego rzemiosła. W komercyjnych studiach nad sesjami kulinarnymi pracuje niekiedy zespół parunastu osób. Na początku XXI wieku fotograficzno-kulinarny mit obalili blogerzy, którzy udowodnili, że mając do dyspozycji kawałek kuchennego stołu, światło wpadające przez okno i nie do końca profesjonalny sprzęt można tworzyć zachwycające zdjęcia potraw.

Takie właśnie podejście będzie stanowiło punkt wyjścia dla 3-dniowych warsztatów kompozycji i stylizacji w fotografii kulinarnej, organizowanych przez Akademię Nikona. Zajęcia kierowane są zarówno do amatorów, jak i zawodowych fotografów.

fot. Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Aby w każdej sytuacji być w stanie wykonać piękne i niebanalne zdjęcie jedzenia, uczestnicy poznają podstawy sztuki stylizacji kulinarnej, otrzymają ogromny zastrzyk wiedzy z zakresu kompozycji, a także dowiedzą się z jakimi ustawieniami aparatu najlepiej jest fotografować i jak sprawnie operować światłem zastanym. Oprócz tego, dawka logistyki, czyli o tym jak sprawnie zorganizować sesję kulinarną.

Warsztaty odbędą się w dniach 9-11 września 2016 roku i potrwają od piątkowego do niedzielnego popołudnia. W planie między innymi obszerny wykład teoretyczny, zajęcia praktyczne oraz analiza wykonanych zdjęć. Koszt udziału w warsztatach to 1360 zł.

fot. Kinga Błaszczyk-Wójcicka

Więcej informacji, pełny harmonogram zajęć i możliwość zapisu znajdziecie pod adresem akademianikona.pl. Więcej zdjęć Kingi Błaszczyk-Wójcickiej znajdziecie pod adresem greenmorning.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1