Warsztaty fotografii ciążowej z Akademią Nikona

2

Autor: Michał Chrzanowski

31 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Chcesz zrobić piękne zdjęcia przyszłej mamie? A może jesteś zawodowym fotografem i chcesz rozszerzyć swoją ofertę o sesje ciążowe? Jeśli tak, to nadchodzące warsztaty Akademii Nikona są kierowane właśnie do Ciebie.

W ostatnich latach tak zwana fotografia „brzuszkowa” - czyli profesjonalne zdjęcia kobiet w widocznej ciąży - staje się coraz popularniejsza. Przyszłe mamy nie wstydzą się pozować przed obiektywem, bo wiedzą, że fotografowie coraz lepiej pokazują piękno zmieniającego się kobiecego ciała.

fot. Alina i Grzegorz Płaczek

Jednak jak wydobyć prawdziwe i niepowtarzalne piękno? I najważniejsze. Co należy zrobić, aby zdjęcia opowiadały wyjątkową i zapadającą w pamięć opowieść? Na te i inne pytania odpowiedzą Alina i Grzegorz „Moment“ Płaczek - para w życiu prywatnym i zawodowym oraz wykładowcy nadchodzących warsztatów Akademii Nikona.

fot. Alina i Grzegorz Płaczek

Ta specyficzna dziedzina fotografii wymaga umiejętnego zastosowania ogólnych reguł fotograficznych - mówią organizatorzy warsztatów. Trzeba wiedzieć, w jakich pozach i jakich ujęciach brzuch wypada najkorzystniej; trzeba go odpowiednio oświetlić, umiejętnie wykorzystując światło sztuczne lub zastane. Zdjęcie powinno być zrobione w odpowiedniej scenografii i z pasującymi do niej akcesoriami. Sesja musi być odpowiednio zorganizowana, a późniejsza edycja fotografii ma za zadanie doprowadzić zdjęcie do pożądanej formy. Przede wszystkim jednak fotograf musi wiedzieć, w jakim celu fotografuje. Dzięki temu powstaną zdjęcia, które będą poruszającą opowieścią - dodają organizatorzy.

fot. Grzegorz "Moment" Płaczek

Jednodniowe warsztaty fotografii ciążowej odbędą się 23 września 2016 roku w Warszawie. Koszt udziału wynosi 690 zł. Każdy z uczestników poza wiedzą praktyczną i teoretyczną otrzyma także dyplom potwierdzający uczestnictwo w warsztatach Akademii Nikona. Więcej informacji, w tym szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie www.akademianikona.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0