Warsztaty fotografii ciążowej z Akademią Nikona

2

Autor: Michał Chrzanowski

31 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcesz zrobić piękne zdjęcia przyszłej mamie? A może jesteś zawodowym fotografem i chcesz rozszerzyć swoją ofertę o sesje ciążowe? Jeśli tak, to nadchodzące warsztaty Akademii Nikona są kierowane właśnie do Ciebie.

W ostatnich latach tak zwana fotografia „brzuszkowa” - czyli profesjonalne zdjęcia kobiet w widocznej ciąży - staje się coraz popularniejsza. Przyszłe mamy nie wstydzą się pozować przed obiektywem, bo wiedzą, że fotografowie coraz lepiej pokazują piękno zmieniającego się kobiecego ciała.

fot. Alina i Grzegorz Płaczek

Jednak jak wydobyć prawdziwe i niepowtarzalne piękno? I najważniejsze. Co należy zrobić, aby zdjęcia opowiadały wyjątkową i zapadającą w pamięć opowieść? Na te i inne pytania odpowiedzą Alina i Grzegorz „Moment“ Płaczek - para w życiu prywatnym i zawodowym oraz wykładowcy nadchodzących warsztatów Akademii Nikona.

fot. Alina i Grzegorz Płaczek

Ta specyficzna dziedzina fotografii wymaga umiejętnego zastosowania ogólnych reguł fotograficznych - mówią organizatorzy warsztatów. Trzeba wiedzieć, w jakich pozach i jakich ujęciach brzuch wypada najkorzystniej; trzeba go odpowiednio oświetlić, umiejętnie wykorzystując światło sztuczne lub zastane. Zdjęcie powinno być zrobione w odpowiedniej scenografii i z pasującymi do niej akcesoriami. Sesja musi być odpowiednio zorganizowana, a późniejsza edycja fotografii ma za zadanie doprowadzić zdjęcie do pożądanej formy. Przede wszystkim jednak fotograf musi wiedzieć, w jakim celu fotografuje. Dzięki temu powstaną zdjęcia, które będą poruszającą opowieścią - dodają organizatorzy.

fot. Grzegorz "Moment" Płaczek

Jednodniowe warsztaty fotografii ciążowej odbędą się 23 września 2016 roku w Warszawie. Koszt udziału wynosi 690 zł. Każdy z uczestników poza wiedzą praktyczną i teoretyczną otrzyma także dyplom potwierdzający uczestnictwo w warsztatach Akademii Nikona. Więcej informacji, w tym szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie www.akademianikona.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0