Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

doc! photo magazine, nr 11

0

Autor: Marcin Grabowiecki

24 Maj 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Ukazał się 11. numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Bohaterem numeru jest Tadeusz Rolke. Poza wywiadem z fotografem, w majowym numerze magazynu można znaleźć także jego kameralny fotoreportaż "Szabas u Szmulika".
Okładka majowego numeru doc! photo magazine ze zdjęciem Tadeusza Rolke.

Dostępny jest już majowy numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Wewnątrz numeru można znaleźć osiem fotoreportaży przedstawiających otaczający nas świat z różnych perspektyw.

Bohaterem numeru bez wątpienia jest nestor polskiej fotografii reporterskiej, przez wielu uznawany za pierwszego polskiego streetowca - Tadeusz Rolke. W wywiadzie, jakiego udzielił magazynowi doc!, przewija się wątek znaczenia fotografii dokumentalnej w ulegającym ciągłym przemianom otoczeniu. 

Fotografia dokumentalna to pewna potęga, której moc się nieustannie potwierdza - mówi Tadeusz Rolke i dodaje: Padam na kolana przed tym słowem. Ten rodzaj fotografii jest straszliwie potrzebny i nie wiem, jak wyglądałby nasz świat, gdybyśmy jej nie mieli.

Poza wywiadem z Tadeuszem Rolke, w majowym numerze doc! photo magazine można też zobaczyć jego kameralny fotoreportaż "Szabas u Szmulika".

Wewnątrz numeru znajdzicie także poniższe materiały:

  • "White Power" Anny Bedyńskiej, tegorocznej laureatki World Press Photo i BZ WBK Press Foto, odkrywający chowające się w cieniu piękno
  • "Marzycielki" Gratiany de Moustier o ciężkim losie indonezyjskich pomocy domowych pracujących w Hongkongu
  • "Jeden dzień w roku" Karola Bagińskiego dotyczący ołtarzy budowanych na święto Bożego Ciała
  • "[Łącznikowi

-Amerykanie" Keliy Anderson-Staley, czyli ferrotypowe portrety Amerykanów, których łączy... odmienne pochodzenie;

"L.A. Drive-by" Michaela Lange, który pod pozorem przejażdżki po Los Angeles odbywa podróż w głąb samego siebie;

"Afganistan" Wojciecha Grzędzińskiego o polskich żołnierzach stacjonujących w Afganistanie]11. numer doc! photo magazine można pobrać ze strony: www.docphotomagazine.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy numer Digital Camera Polska ma wyjątkowo dwie okładki. Jedna zapowiada wywiad z Wojtkiem Wieteską, druga obszerny zbiór najlepszych zdjęć konkursu ILPOTY.
0
0
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Ciąg dalszy zdjęć czołowych polskich dokumentalistów z protestów Strajku Kobiet znajdziemy w drugim numerze Gazety Strajkowej
32
3
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Obszerny poradnik fotografa przyrody, inspirujący wywiad z Jędrzejem Nowickim, a także propozycje świątecznych prezentów i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)