“Miejsca” Tadeusza Rolke w hotelu The Westin Warsaw

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W czwartek, 2 września startuje wystawa Tadeusza Rolke. Przekrojowa wystawa „Miejsca” przedstawia spotkania z ludźmi kultury i mieszkańcami różnych stolic.

„Miejsca” to uchwycone w kadrze spotkania Rolke z ludźmi kultury i „zwykłymi” mieszkańcami m.in. Paryża, Moskwy i Warszawy. Wystawa zorganizowana jest dzięki uprzejmości i we współpracy z galerią Le Guern, która reprezentuje artystę w Polsce i zagranicą.

Wystawa prezentuje wybór zdjęć z rozległej twórczości Tadeusza Rolke. Zbudowana jest z kilku wątków, które stale przeplatają się w jego pracach. Pierwszy to człowiek i jego otoczenie - obrazy ludzi i miejsc, m.in. portrety uliczne Warszawy z lat 50., Moskwy z początku lat 60., czy paryskie nastroje dekadę później. Znalazły się tu także zdjęcia ludzi znanych, związanych z kulturą i sztuką, których Artysta spotykał w trakcie podróży po Polsce i świecie.

Równie często bohaterami zdjęć Tadeusza Rolke są osoby anonimowe. Spotkania te mają nie tylko charakter dokumentalny, zatrzymane w kadrach osoby i sytuacje prowadzą do głębszej refleksji - wychodzącej poza czas, miejsce, temat danego zdjęcia.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 2 września 2021 roku, o godz. 19:00 w hotelu The Westin Warsaw (w lobby), przy al. Jana Pawła II 21 w Warszawie. Wstęp wolny.

Zdjęcia będzie można oglądać do 2 października.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły