“Miejsca” Tadeusza Rolke w hotelu The Westin Warsaw

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W czwartek, 2 września startuje wystawa Tadeusza Rolke. Przekrojowa wystawa „Miejsca” przedstawia spotkania z ludźmi kultury i mieszkańcami różnych stolic.

„Miejsca” to uchwycone w kadrze spotkania Rolke z ludźmi kultury i „zwykłymi” mieszkańcami m.in. Paryża, Moskwy i Warszawy. Wystawa zorganizowana jest dzięki uprzejmości i we współpracy z galerią Le Guern, która reprezentuje artystę w Polsce i zagranicą.

Wystawa prezentuje wybór zdjęć z rozległej twórczości Tadeusza Rolke. Zbudowana jest z kilku wątków, które stale przeplatają się w jego pracach. Pierwszy to człowiek i jego otoczenie - obrazy ludzi i miejsc, m.in. portrety uliczne Warszawy z lat 50., Moskwy z początku lat 60., czy paryskie nastroje dekadę później. Znalazły się tu także zdjęcia ludzi znanych, związanych z kulturą i sztuką, których Artysta spotykał w trakcie podróży po Polsce i świecie.

Równie często bohaterami zdjęć Tadeusza Rolke są osoby anonimowe. Spotkania te mają nie tylko charakter dokumentalny, zatrzymane w kadrach osoby i sytuacje prowadzą do głębszej refleksji - wychodzącej poza czas, miejsce, temat danego zdjęcia.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 2 września 2021 roku, o godz. 19:00 w hotelu The Westin Warsaw (w lobby), przy al. Jana Pawła II 21 w Warszawie. Wstęp wolny.

Zdjęcia będzie można oglądać do 2 października.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Digital Masterclass z Joanną Kustrą - weź udział w warsztatach poświęconych fotografii mody
Digital Masterclass z Joanną Kustrą - weź udział w warsztatach poświęconych fotografii mody
Oglądaj i rozwijaj się! Zapisz się na bezpłatne warsztaty Digital Masterclass - to ponad trzy godziny wiedzy na temat sesji modowych i edycji zdjęć prosto od Joanny Kustry.
10
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
W PRL-u i czasach transformacji polskie fotografki często były jedynymi kobietami w męskich zespołach lub pracowały w pojedynkę. Dom Spotkań z Historią przypomni ich...
8
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Na zbliżających się targach EXPOzycja odbędzie się premiera nowych dronów konsumenckich marki Autel. Uczestnicy będą mogli je zobaczyć jako pierwsi w Europie.
25
Powiązane artykuły