“Miejsca” Tadeusza Rolke w hotelu The Westin Warsaw

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W czwartek, 2 września startuje wystawa Tadeusza Rolke. Przekrojowa wystawa „Miejsca” przedstawia spotkania z ludźmi kultury i mieszkańcami różnych stolic.

„Miejsca” to uchwycone w kadrze spotkania Rolke z ludźmi kultury i „zwykłymi” mieszkańcami m.in. Paryża, Moskwy i Warszawy. Wystawa zorganizowana jest dzięki uprzejmości i we współpracy z galerią Le Guern, która reprezentuje artystę w Polsce i zagranicą.

Wystawa prezentuje wybór zdjęć z rozległej twórczości Tadeusza Rolke. Zbudowana jest z kilku wątków, które stale przeplatają się w jego pracach. Pierwszy to człowiek i jego otoczenie - obrazy ludzi i miejsc, m.in. portrety uliczne Warszawy z lat 50., Moskwy z początku lat 60., czy paryskie nastroje dekadę później. Znalazły się tu także zdjęcia ludzi znanych, związanych z kulturą i sztuką, których Artysta spotykał w trakcie podróży po Polsce i świecie.

Równie często bohaterami zdjęć Tadeusza Rolke są osoby anonimowe. Spotkania te mają nie tylko charakter dokumentalny, zatrzymane w kadrach osoby i sytuacje prowadzą do głębszej refleksji - wychodzącej poza czas, miejsce, temat danego zdjęcia.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 2 września 2021 roku, o godz. 19:00 w hotelu The Westin Warsaw (w lobby), przy al. Jana Pawła II 21 w Warszawie. Wstęp wolny.

Zdjęcia będzie można oglądać do 2 października.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Powiązane artykuły