Tadeusz Rolke

Wszystkie artykuły z tagiem: "Tadeusz Rolke" w serwisie fotopolis.pl:
Przenieś się w czasie i odkryj nieznaną Warszawę na zdjęciach Tadeusza Rolke
„Tadeusz Rolke. Fotografie warszawskie” to ponad 150 zdjęć stolicy z lat 50. i 60. Na wystawie zobaczycie obrazy zniszczonego po wojnie i odbudowującego się miasta, ale i reportaże z życia mieszkańców, fascynującą modę tamtego okresu czy portrety ludzi kultury i sztuki. Wernisaż już dziś, 21 marca w warszawskim Domu Spotkań z Historią.
21 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
13 Sie 2018
Maciej Luśtyk
1
Warszawska Praga w obiektywie Tadeusza Rolke. Wernisaż już dziś w galerii Le Guern
W swoim nowym projekcie “Będzie dobrze” Tadeusz Rolke opowiada o Pradze - dzielnicy równie malowniczej, co zaniedbanej. Odchodzi jednak od tradycyjnego dokumentu, z którego jest znany i swoją uwagę skupia na detalu.
9 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
Studio Rolke, czyli fotografia a sprawy damsko-męskie
Galeria Karrot zaprasza do obejrzenia mniej znanych zdjęć polskiego mistrza fotografii, Tadeusza Rolke. Wernisaż 17 maja.
11 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
To był styl. Moda lat 50. i 60. w obiektywie Rolke, Plewińskiego i Greena
Przy okazji nadchodzącego Cracow Fashion Week będziemy mieli wyjątkową okazję wejrzeć w świat stylu lat 50. i 60 XX wieku. W krakowskiej Galerii BB zobaczymy jak różniło się podejście do fotografii modowej w powojennej Ameryce i Polsce okresu PRL.
14 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Moja namiętność, czyli spotkanie z mistrzem polskiej fotografii Tadeuszem Rolke
Świadek epoki? Za mało powiedziane: Tadeusz Rolke to świadek kilku epok, w dodatku wyjątkowy, bo wszystkie utrwalił na swych fotografiach. Spotkanie z legendą polskiej fotografii odbędzie się na początku lutego w Warszawie.
27 Sty 2017
Michał Chrzanowski
1
Tadeusz Rolke: „Fotografia to moja namiętność, pasja i powołanie“
„Tadeusz Rolke. Moja namiętność“ to pasjonująca biografia jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. Opowiada w niej o sensie fotografii i zmieniającym się sprzęcie. Wspomina sławnych i zapomnianych ludzi, których spotykał z obu stron obiektywu. O swoich kobietach mówi szokująco szczerze, ale przecież i o sobie opowiada bez żadnej taryfy ulgowej, z imponującym dystansem.
13 Gru 2016
Michał Chrzanowski
4
„Rolke” - nowy album jednego z najważniejszych polskich fotografów
Najnowsza, poświęcona kobietom publikacja pod tytułem „Rolke” prezentuje 60-letni dorobek artysty na niemal 200 fotografiach. O książce rozmawiamy z jej autorem.
30 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Tadeusz Rolke “Checkpoint Rolke”
Galeria Obserwacja zaprasza do Warszawy na wystawę zdjęć Tadeusza Rolke. Prace w ciekawy sposób łączą fotografię dokumentalną z surrealizmem, opisując świat ZSRR i przemian systemowych.. Wernisaż odbędzie się 14 maja 2014 roku o godzinie 19:00.
6 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0
Życie artystyczne i towarzyskie Tadeusza Rolke w Galerii Ego
Poznańska Galeria Ego zaprasza na wystawę fotografii Tadeusza Rolke. Do 29 listopada możemy oglądać zapis życia artystycznego i towarzyskiego osadzonego w peerelowskich realiach.
10 Paź 2014
Marcin Grabowiecki
0