Tadeusz Rolke

Wszystkie artykuły z tagiem: "Tadeusz Rolke" w serwisie fotopolis.pl:
Nieznane, niepublikowane zdjęcia Kory autorstwa najlepszych polskich fotografów. Od piątku w Ney Gallery & Prints
Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik, Tomek Sikora, Jacek Poremba, Andrzej Tyszko i Woody Ochnio. Przez lata nie raz mieli okazję fotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Na wystawie w Ney Gallery & Prints zaprezentują prace, które nigdy nie trafiły do publikacji, przełamujące wytworzony przez media wizerunek gwiazdy.
10 Cze 2019
Redakcja Fotopolis
1
“Fotografia to moje zajęcie” - wywiad z Tadeuszem Rolke
Z aparatem pracuje od 75 lat, ale ani myśli odwieszać go na kołek. O ostatnich projektach, pomysłach na kolejne cykle i o kobietach z Tadeuszem Rolke rozmawia Monika Szewczyk.
24 Maj 2019
Monika Szewczyk-Wittek
2
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
20 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
2
Za kulisami sesji okładkowej Digital Camera Polska z Tadeuszem Rolke [WIDEO]
Najnowsze wydaniu magazynu DCP składa hołd Tadeuszowi Rolke - ikonie polskiego reportażu i fotografii mody, który kończy właśnie 90 lat. By podkreślić wyjątkowość tego wydania, powstała autorska sesja okładkowa. Zajrzyjcie za jej kulisy.
13 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
3
Tadeusz Rolke kończy 90 lat. Poznaj historię prekursora polskiego fotoreportażu z majowym numerem Digital Camera Polska
Do kiosków trafiło najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in.: obszerny materiał poświęcony jednemu z najsłynniejszych polskich fotografów, wywiad z nadwornym fotografem Baracka Obamy, porady sprzętowe oraz test aparatu Fujifilm GFX 50R.
10 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
0
„Tam i z powrotem“ - Tadeusz Rolke powraca do dramatycznych wydarzeń z 1944 roku na wystawie w galerii Le Guern
Po wybuchu Powstania Warszawskiego, Tadeusz Rolke został wysłany na roboty przymusowe do Niemiec. Teraz, po 75 latach odbył podróż po miejscach, które odcisnęły piętno na jego dorastaniu. Wystawę „Tam i z powrotem“ można oglądać do 15 czerwca.
9 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
6
Przenieś się w czasie i odkryj nieznaną Warszawę na zdjęciach Tadeusza Rolke - ostatnie dni wystawy w DSH
„Tadeusz Rolke. Fotografie warszawskie” to ponad 150 zdjęć stolicy z lat 50. i 60. Na wystawie zobaczycie obrazy zniszczonego po wojnie i odbudowującego się miasta, ale i reportaże z życia mieszkańców, fascynującą modę tamtego okresu czy portrety ludzi kultury i sztuki. Najbliższy weekend to ostatnia okazja na zobaczenie ekspozycji w Domu Spotkań z Historią.
21 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
13 Sie 2018
Maciej Luśtyk
1
Warszawska Praga w obiektywie Tadeusza Rolke. Wernisaż już dziś w galerii Le Guern
W swoim nowym projekcie “Będzie dobrze” Tadeusz Rolke opowiada o Pradze - dzielnicy równie malowniczej, co zaniedbanej. Odchodzi jednak od tradycyjnego dokumentu, z którego jest znany i swoją uwagę skupia na detalu.
9 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
Studio Rolke, czyli fotografia a sprawy damsko-męskie
Galeria Karrot zaprasza do obejrzenia mniej znanych zdjęć polskiego mistrza fotografii, Tadeusza Rolke. Wernisaż 17 maja.
11 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0