Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Archiwum Tadeusza Rolke składa się z 62 000 negatywów i 4 000 slajdów, uzupełnionych przez 42 000 negatywów cyfrowych udostępnionych przez Agencję Gazeta. Ten bezcenny zbiór prac fotografa, pracującego w Polsce i w Niemczech, można podzielić na kilka kategorii.
Pierwsza grupa to prace z okresu, gdy Rolke współpracował z pismami takimi jak "Stolica", "Polska", "Ty i Ja" i specjalizował się w fotografii reportażowej, szczególną uwagę poświęcając swojemu miastu rodzinnemu, Warszawie. Druga część to bezcenna dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie dokumentacja różnych aspektów życia artystycznego w Polsce od połowy lat 50. Osobne miejsce zajmuje wizualna historia polskiej mody sięgająca również lat 50. oraz zbiór fotografii z lat 70., gdy Rolke przebywał na trwającej 10 lat emigracji w Republice Federalnej Niemiec i współpracował z pismami "Die Zeit", "Der Spiegel" i "Stern".
Ponadto archiwum zawiera prace autonomiczne Tadeusza Rolke jak na przykład Fischmarkt (1978), Ślady (1984-1995), Remake (1983/2009) czy Tu Byliśmy (od 2008).
Celem tworzonych przez Muzeum internetowych Archiwów Artystów jest ułatwienie badań oraz popularyzacja najciekawszych zjawisk sztuki powstającej po 1945 roku. Na stronie artmuseum.pl dostępne są już m.in. archiwa Aliny Szapocznikow, Eustachego Kossakowskiego, pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego czy 7. Berlin Biennale.
Opublikowana część dorobku artysty będzie na bieżąco uzupełniana, zaś kolejna odsłona Archiwum Tadeusza Rolke nastąpi 23 maja 2014 roku, w przeddzień 85. urodzin fotografa.
Archiwum Tadeusza Rolke znajdziecie na stronie: artmuseum.pl