archiwum

Wszystkie artykuły z tagiem: "archiwum" w serwisie fotopolis.pl:
Łódzka filmówka udostępnia swoje archiwum. Etiudy wybitnych polskich twórców i moc inspiracji
Szkoła filmowa w Łodzi uchodzi za jedną z najlepszych na świecie, a kończący ją operatorzy nie raz stawali za kamerą największych hollywoodzkich produkcji. Teraz możecie zobaczyć od czego zaczynali. Udostępnione niedawno archiwum szkoły to fantastyczna podróż w przeszłość rodzimej kinematografii i źródło fotograficznych inspiracji.
10 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1
Udostępniono pełne archiwum Williama Henry'ego Foxa Talbota, jednego z pionierów fotografii
Talbot, jako jeden z ojców fotografii w I połowie XIX wieku stworzył podwaliny pod proces negatywowy, który dominował w fotografii aż do nadejścia aparatów cyfrowych. Dziś kompletne archiwum jego zdjęć możemy obejrzeć za darmo w internecie.
9 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Bilbioteka w Nowym Jorku udostępnia za darmo kolekcję ponad 180 tys. obrazów
Jeżeli szukacie ciekawych zdjęć lub grafik, które chcielibyście wykorzystać w swojej pracy, mamy dobrą wiadomość. Biblioteka publiczna w Nowym Jorku właśnie udostępniła ponad 180 tys. archiwalnych zdjęć i dokumentów, które możecie pobrać w wysokiej jakości i zrobić z nimi co chcecie.
8 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
WJF, Vol. 4: “Atlas jako gest artystyczny, czyli jak pokonać archiwum” - nowy termin spotkania
Organizatorzy cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami Vol. 4 zapraszają do Warszawy na kolejne spotkanie. Tym razem gościem będzie Krzysztof Pijarski, który opowie o pracy z archiwami fotograficznymi.
7 Gru 2015
Michał Chrzanowski
0
Ponad 8500 zdjęć z programu Apollo dostępnych w serwisie Flickr
Zdjęcia z Księżyca wywołują emocje już od 50 lat. Dla jednych stanowią cenny portret srebrnego globu, inni na ich podstawie zbudowali teorie spiskowe. Teraz wszystkie zdjęcia wykonane przez astronautów programu Apollo możecie zobaczyć w serwisie Flickr.
5 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Apel Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego
Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne zwraca się gorącą prośbą do wszystkich, którzy przypadkowo weszli w posiadanie obiektów ze zbiorów towarzystwa o dostarczenie ich anonimowo do Galerii ZPAF w Krakowie. Okazuje się, że pod koniec czerwca część zbiorów w niewyjaśnionych okolicznościach trafila do skupów makulatury i na stragany.
16 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
70 archiwalnych numerów Leica Photography Magazine do pobrania za darmo
Leica Photography Magazine to tytuł, który ukazuje się na rynku już od ponad 60 lat, obecnie pod nazwą LFI. Dzięki wysiłkowi Daniela Neala, który w swojej kolekcji posiada 70 archiwalnych numerów czasopisma, możemy za darmo pobrać wydania sięgające nawet 1949 roku.
8 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Biblioteka Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej udostępnia archiwum fotografii
Biblioteka Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej udostępniła zbiór fotografii - ponad 7000 archiwanych zdjęć dokumentujących odkrycia, eksponaty oraz pracę muzealników praktycznie od chwili powstana Muzeum w 1869 roku.
5 Maj 2014
Michal Grzegorczyk
0
Muzeum Sztuki Nowoczesnej udostępnia archiwum Tadeusza Rolke
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie udostępniło pokaźny zbiór prac nestora polskiej fotografii - Tadeusza Rolke. Archiwum można oglądać na stronie internetowej Muzeum.
7 Kwi 2014
Marcin Grabowiecki
0
Fotograficzne archiwum misji Apollo w Internecie
Amerykańska agencja NASA udostępniła tysiące archiwalnych zdjęć z misji Apollo. Materiał obejmuje wszystkie etapy: trening astronautów, przygotowania techniczne do misji, moment startu, lot oraz powrót. Większość fotografii jest dostępna w wysokiej rozdzielczości.
22 Lip 2013
Michal Grzegorczyk
0