Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

70 archiwalnych numerów Leica Photography Magazine do pobrania za darmo

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Leica Photography Magazine to tytuł, który ukazuje się na rynku już od ponad 60 lat, obecnie pod nazwą LFI. Dzięki wysiłkowi Daniela Neala, który w swojej kolekcji posiada 70 archiwalnych numerów czasopisma, możemy za darmo pobrać wydania sięgające nawet 1949 roku.

Stare magazyny poświęcone fotografii oferują unikalny wgląd w zmieniające się na przestrzeni lat style i trendy. A co byście powiedzieli na wygodnie skatalogowaną, darmową paczkę 70 magazynów, których wydania sięgają aż 1949 roku? Dzięki wysiłkowi kolekcjonera i entuzjasty fotografii, Daniela Neala, otrzymujemy właśnie taką gratkę.

Kolekcja 70 archiwalnych numerów czasopisma Leica Photography Magazine dostępna jest do pobrania w formacie PDF za pośrednictwem konta Daniela Neala na Dysku Google. Skany wykonano w technologii OCR, co pozwoli na wygodne wyszukanie informacji w tekście. Do pobrania jest także szczegółowy indeks zeskanowanych artykułów. Zebrane numery to nie wszystkie wydania, które ukazały się na przestrzeni lat, niemniej jednak objętość zbioru i tak jest imponująca.

Warto odwiedzić też blog autora, na którym opisuje proces i ideę stojącą za darmowym udostępnieniem archiwalnych numerów magazynu. Jeżeli doceniacie wysiłek włożony w digitalizację, możecie też wesprzeć autora finansowo. Jak obiecuje, uzyskane wpływy przeznaczy na dalsze działanie w tym obszarze.

Więcej informacji znajdziecie na stronie leicaphotographyarchive.wordpress.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły