Apel Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego

Apel Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego
Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne zwraca się gorącą prośbą do wszystkich, którzy przypadkowo weszli w posiadanie obiektów ze zbiorów towarzystwa o dostarczenie ich anonimowo do Galerii ZPAF w Krakowie. Okazuje się, że pod koniec czerwca część zbiorów w niewyjaśnionych okolicznościach trafila do skupów makulatury i na stragany.
Od kilkunastu dni tysiące przedmiotów ze zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego wypływają na giełdach staroci - informował pod koniec czerwca radny Bogusław Sonik na swoim profilu w mediach społecznościowych. Okazuje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach część zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego trafiła do skupów makulatury i na targowiska na terenie Krakowa. Więcej informacji o sprawie udostępnia serwis dziennikpolski24.pl.

Problemy z archiwami towarzystwa sięgają lat 90. gdy z powodu zmiany siedziby i braku miejsca część zbiorów przchowywana była w różnych krakowskich magazynach. Ostatnim miejscem ich składowania był magazyn spółki Krakowskie Centrum Inwestycyjne. Mimo że budynek został sprzedany to zbiory pozostały w magazynie. Zainteresowany sprawą urząd miasta postanowił przenieść archiwum w inne miejsce. Prawdopodobnie podczas przenosin ktoś dopuścił się włamania do magazynu.

W związku ze stratą dużej części zbiorów, która według wiceprezesa KTF, Tadeusza Chołdy zawierała cenne zabytkowe aparaty i różnego rodzaju sprzęt fotograficzny, zabytkowe fotografie od momentu powstania fotografii do czasów współczesnych, książki i czasopisma, albumy i wystawy fotograficzne i różnego rodzaju publikacje, Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne apeluje wszystkich, którzy przypadkowo weszli w posiadanie obiektów ze zbiorów towarzystwa o dostarczenie ich anonimowo do Galerii ZPAF przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie.

W tym tygodniu galeria czynna będzie od czwartku do soboty w godzinach 12-18, w następnym tygodniu od wtorku do soboty w godzinach 12-18. Dodatkowo w drzwiach galerii znajduje się skrzynka wrzutowa z której można korzystać całą dobę. W przypadku trudności logistycznych można kontaktować się pod numerem telefonu 502 577 868. Obiekty przekazane ZPAF zostaną zwrócone Krakowskiemu Towarzystwu Fotograficznemu.
Więcej o całej sprawie możecie przeczytać na stronie dziennikpolski24.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G9 - test aparatu
10 Sty 2018
Zdjęcia RAW 80 Mp, tryb seryjny 60 kl./s, superszybki AF oraz filmy 4k - Lumix G9 ma ambicje rywalizować ma z reporterskimi lustrzankami. Czy podoła temu zadaniu?
9
Leica CL - zdjęcia przykładowe
10 Sty 2018
Leica CL łączy w sobie oryginalne wzornictwo, praktyczną ergonomię i mocną specyfikację. Czy w takim razie tym modelem producent udowodnił, że segment aparatów z matrycą APS-C traktuje na poważnie? Zobaczcie sami.  
1
Canon PowerShot G1 X Mark III - test aparatu
2 Sty 2018
Matryca APS-C, stabilizowany zoom, szybki autofocus - to tylko kilka rozwiązań, które zamknięto w niewielkim body. Sprawdźmy, czy G1 X Mark III to kompakt na jaki czekaliśmy.
5
BenQ SW271 - test monitora
29 Gru 2017
To już drugi graficzny monitor firmy BenQ o rozdzielczości 4K UHD, tym razem o przekątnej 27 cali. SW271 oferuje sprzętową kalibrację obrazu i gamut bliski Adobe RGB. Sprawdzamy, czy przy tak atrakcyjnej cenie sprosta wymaganiom fotografów i filmowców.
1
zamknij X
Plebiscyt 2017
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2017
Głosuj!