Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Apel Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne zwraca się gorącą prośbą do wszystkich, którzy przypadkowo weszli w posiadanie obiektów ze zbiorów towarzystwa o dostarczenie ich anonimowo do Galerii ZPAF w Krakowie. Okazuje się, że pod koniec czerwca część zbiorów w niewyjaśnionych okolicznościach trafila do skupów makulatury i na stragany.

Od kilkunastu dni tysiące przedmiotów ze zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego wypływają na giełdach staroci - informował pod koniec czerwca radny Bogusław Sonik na swoim profilu w mediach społecznościowych. Okazuje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach część zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego trafiła do skupów makulatury i na targowiska na terenie Krakowa. Więcej informacji o sprawie udostępnia serwis dziennikpolski24.pl.

Problemy z archiwami towarzystwa sięgają lat 90. gdy z powodu zmiany siedziby i braku miejsca część zbiorów przchowywana była w różnych krakowskich magazynach. Ostatnim miejscem ich składowania był magazyn spółki Krakowskie Centrum Inwestycyjne. Mimo że budynek został sprzedany to zbiory pozostały w magazynie. Zainteresowany sprawą urząd miasta postanowił przenieść archiwum w inne miejsce. Prawdopodobnie podczas przenosin ktoś dopuścił się włamania do magazynu.

W związku ze stratą dużej części zbiorów, która według wiceprezesa KTF, Tadeusza Chołdy zawierała cenne zabytkowe aparaty i różnego rodzaju sprzęt fotograficzny, zabytkowe fotografie od momentu powstania fotografii do czasów współczesnych, książki i czasopisma, albumy i wystawy fotograficzne i różnego rodzaju publikacje, Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne apeluje wszystkich, którzy przypadkowo weszli w posiadanie obiektów ze zbiorów towarzystwa o dostarczenie ich anonimowo do Galerii ZPAF przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie.

W tym tygodniu galeria czynna będzie od czwartku do soboty w godzinach 12-18, w następnym tygodniu od wtorku do soboty w godzinach 12-18. Dodatkowo w drzwiach galerii znajduje się skrzynka wrzutowa z której można korzystać całą dobę. W przypadku trudności logistycznych można kontaktować się pod numerem telefonu 502 577 868. Obiekty przekazane ZPAF zostaną zwrócone Krakowskiemu Towarzystwu Fotograficznemu.

Więcej o całej sprawie możecie przeczytać na stronie dziennikpolski24.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0