Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Wszystkie artykuły z tagiem: "Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie" w serwisie fotopolis.pl:
“Świat uczuć i wyobraźni” - pierwsza od 30 lat próba odtworzenia diaporamy Zofii Rydet
Na początku lat 60. Zofia Rydet rozpoczęła pracę nad cyklem surrealistycznych fotomontaży pt. „Świat uczuć i wyobraźni”. Pod koniec lat 70. powstał skupiający je album, a prace prezentowane były także w formie diaporamy. W sobotę, 9 stycznia, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się pierwsza od 30 lat próba odtworzenia pokazu w oryginalnej formie.
29 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Spotkanie z Patrykiem Karbowskim, autorem książki „Halfway”
Muzeum Sztuki współczesnej zaprasza do Warszawy na spotkanie z Patrykiem Karbowskim, wykładowcą Akademii Fotografii i autorem książki „Halfway”, opowiadającej w szczególny sposób o ewolucji niewielkich polskich miast, zawieszonych między teraźniejszością a przeszłością.
26 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
„Zapis Socjologiczny” Zofii Rydet w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można oglądać wystawę „Zofia Rydet. Zapis 1978-1990”, która jest jak dotąd najobszerniejszą prezentacją tego monumentalnego projektu fotograficznego autorki. Zdjęcia można oglądać do 10 stycznia 2016 roku.
30 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Muzeum Sztuki Nowoczesnej udostępnia archiwum Tadeusza Rolke
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie udostępniło pokaźny zbiór prac nestora polskiej fotografii - Tadeusza Rolke. Archiwum można oglądać na stronie internetowej Muzeum.
7 Kwi 2014
Marcin Grabowiecki
0
Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem
Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell", które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 14:00. Spotkanie w ramach Print Control Week poprowadzi Paweł Szypulski.
8 Paź 2013
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z autorami książki "Stand By" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Zapraszamy na spotkanie z fotografami Sputnik Photos: Agnieszką Rayss, Rafałem Milachem, Adamem Pańczukiem oraz projektantką - Anią Nałęcką, które odbędzie się 29 listopada o godz. 19:00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Podczas spotkania autorzy ksiażki "Stand By" opowiedzą o jej powstawaniu.
26 Lis 2012
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Szymonem Rogińskim w Emilii
Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Rogińskim, które odbędzie się w czwartek 25 października o godz. 18:00 w Emilii w Warszawie. Spotkanie "Fotografia miast w dobie reklamy outdoorowej" odbędzie się w ramach IV Festiwalu Projektowania Warszawa w budowie.
23 Paź 2012
Marcin Grabowiecki
0
Premiera książki "Decydujący moment" w MSN w Warszawie
Wydawnictwo Karakter zaprasza na spotkanie promocyjne towarzyszące ukazaniu się książki "Decydujący moment" Adama Mazura. Sptkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 5 października o godz. 18:00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W dyskusji o kondycji polskiej fotografii współczesnej wezmą udział: Katarzyna Majak, Bownik, Witek Orski i Krzysztof Pijarski.
2 Paź 2012
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Sophie Ristelhueber w MSN w Warszawie
W ramach cyklu "Po końcu fotoreportażu. Co dalej?" w piątek, 9 grudnia o godz. 18:00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się spotkanie z Sophie Ristelhueber. Prowadzenie: Krzysztof Pijarski.
7 Gru 2011
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z André Rouillé w MSN w Warszawie
W piątek, 25 listopada o godz. 18:00, w ramach cyklu "Po końcu fotoreportażu. Co dalej?" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się spotkanie z André Rouillé - autorem książki "Fotografia. Między dokumentem a sztuką współczesną". Wykład poświęcony będzie losom fotoreportażu i francuskim debatom na ten temat.
23 Lis 2011
Marcin Grabowiecki
0