Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem

Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell", które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 14:00. Spotkanie w ramach Print Control Week poprowadzi Paweł Szypulski.


Droga.
Zima.
Brak.
Brak wszystkiego co ważne.
Staram się myśleć o "drodze". Nie udaje się. Jestem kompletnie wyczerpany. W sumie jadę tylko ze względu na pogodę. Perspektywa wiatru, śniegu i moich błysków na plaży nie dawała mi zasnąć. Poza tym boję się kilku dni myślenia tylko o Niej, a tak będę miał Bałtyk. Mój Bałtyk. Zamiast.

Miał to być projekt dokumentalny o Morzu Bałtyckim. Powstał więc plan, przemyślana forma, zakreślone na mapie miejsca, które trzeba odwiedzić, ale czasem nie warto niczego planować. "Swell" to historia o rozstaniu i nieakceptowanej samotności. O powrotach do tych samych miejsc, wspomnieniach, które nie dają spokoju i ostatecznie, o ukojeniu. Ta książka to rozdział z życia wielu z nas.


Spotkanie z Mateuszem Sarełło odbędzie się w ramach Print Control Week trwającego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Paweł Szypulski.

Wydawcą książki "Swell" jest Instytut Kultury Wizualnej, który prowadzi Akademię Fotografii w Warszawie i Krakowie.

Przeczytajcie naszą recenzję książki "Swell".

Mateusz Sarełło (ur. 1978, Warszawa) Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Członek agencji Napo Images (Napo Mentor Program). Autor książki "Swell", która otrzymała trzecią nagrodę na International Photography Awards w 2013 roku. Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach, m.in.: FotoWeekDC International Awards, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, International Photography Awards, FotoVisura Grant oraz International Photography Festival Organ Vida Prize. Finalista Lucie Foundation Scholarship i Grand Press Photo. Wystawiał m.in. podczas Chobi Mela International Fesitval of Photography w Bangladeszu oraz FotoWeekDC w Waszyngtonie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (Miesiąc Fotografii w Krakowie), Karas Gallery w Zagrzebiu (International Photography Festival Organ Vida), Galerii Pauza w Krakowie, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Leica Gallery w Warszawie, Galerii Obok ZPAF w Warszawie, Gallery of Photography w Dublinie, Gallery Nine w Belfaście, Splashlight Studios w Nowym Jorku. Publikacje m.in. w Lens Culture, GUP Magazine, PDN - Photo District News, Blow Magazine, Archivo Magazine, Prism Magazine, Exklusiv Magazine, Here, Flip Magazine, 5klatek, Doc! Photo Magazine i Private Photo Review.


Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem
Termin: 12.10.2013, godz. 14:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0