Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem

Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell", które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 14:00. Spotkanie w ramach Print Control Week poprowadzi Paweł Szypulski.


Droga.
Zima.
Brak.
Brak wszystkiego co ważne.
Staram się myśleć o "drodze". Nie udaje się. Jestem kompletnie wyczerpany. W sumie jadę tylko ze względu na pogodę. Perspektywa wiatru, śniegu i moich błysków na plaży nie dawała mi zasnąć. Poza tym boję się kilku dni myślenia tylko o Niej, a tak będę miał Bałtyk. Mój Bałtyk. Zamiast.

Miał to być projekt dokumentalny o Morzu Bałtyckim. Powstał więc plan, przemyślana forma, zakreślone na mapie miejsca, które trzeba odwiedzić, ale czasem nie warto niczego planować. "Swell" to historia o rozstaniu i nieakceptowanej samotności. O powrotach do tych samych miejsc, wspomnieniach, które nie dają spokoju i ostatecznie, o ukojeniu. Ta książka to rozdział z życia wielu z nas.


Spotkanie z Mateuszem Sarełło odbędzie się w ramach Print Control Week trwającego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Paweł Szypulski.

Wydawcą książki "Swell" jest Instytut Kultury Wizualnej, który prowadzi Akademię Fotografii w Warszawie i Krakowie.

Przeczytajcie naszą recenzję książki "Swell".

Mateusz Sarełło (ur. 1978, Warszawa) Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Członek agencji Napo Images (Napo Mentor Program). Autor książki "Swell", która otrzymała trzecią nagrodę na International Photography Awards w 2013 roku. Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach, m.in.: FotoWeekDC International Awards, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, International Photography Awards, FotoVisura Grant oraz International Photography Festival Organ Vida Prize. Finalista Lucie Foundation Scholarship i Grand Press Photo. Wystawiał m.in. podczas Chobi Mela International Fesitval of Photography w Bangladeszu oraz FotoWeekDC w Waszyngtonie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (Miesiąc Fotografii w Krakowie), Karas Gallery w Zagrzebiu (International Photography Festival Organ Vida), Galerii Pauza w Krakowie, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Leica Gallery w Warszawie, Galerii Obok ZPAF w Warszawie, Gallery of Photography w Dublinie, Gallery Nine w Belfaście, Splashlight Studios w Nowym Jorku. Publikacje m.in. w Lens Culture, GUP Magazine, PDN - Photo District News, Blow Magazine, Archivo Magazine, Prism Magazine, Exklusiv Magazine, Here, Flip Magazine, 5klatek, Doc! Photo Magazine i Private Photo Review.


Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem
Termin: 12.10.2013, godz. 14:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5