Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem

Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell", które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 14:00. Spotkanie w ramach Print Control Week poprowadzi Paweł Szypulski.


Droga.
Zima.
Brak.
Brak wszystkiego co ważne.
Staram się myśleć o "drodze". Nie udaje się. Jestem kompletnie wyczerpany. W sumie jadę tylko ze względu na pogodę. Perspektywa wiatru, śniegu i moich błysków na plaży nie dawała mi zasnąć. Poza tym boję się kilku dni myślenia tylko o Niej, a tak będę miał Bałtyk. Mój Bałtyk. Zamiast.

Miał to być projekt dokumentalny o Morzu Bałtyckim. Powstał więc plan, przemyślana forma, zakreślone na mapie miejsca, które trzeba odwiedzić, ale czasem nie warto niczego planować. "Swell" to historia o rozstaniu i nieakceptowanej samotności. O powrotach do tych samych miejsc, wspomnieniach, które nie dają spokoju i ostatecznie, o ukojeniu. Ta książka to rozdział z życia wielu z nas.


Spotkanie z Mateuszem Sarełło odbędzie się w ramach Print Control Week trwającego w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Paweł Szypulski.

Wydawcą książki "Swell" jest Instytut Kultury Wizualnej, który prowadzi Akademię Fotografii w Warszawie i Krakowie.

Przeczytajcie naszą recenzję książki "Swell".

Mateusz Sarełło (ur. 1978, Warszawa) Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Członek agencji Napo Images (Napo Mentor Program). Autor książki "Swell", która otrzymała trzecią nagrodę na International Photography Awards w 2013 roku. Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach, m.in.: FotoWeekDC International Awards, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, International Photography Awards, FotoVisura Grant oraz International Photography Festival Organ Vida Prize. Finalista Lucie Foundation Scholarship i Grand Press Photo. Wystawiał m.in. podczas Chobi Mela International Fesitval of Photography w Bangladeszu oraz FotoWeekDC w Waszyngtonie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (Miesiąc Fotografii w Krakowie), Karas Gallery w Zagrzebiu (International Photography Festival Organ Vida), Galerii Pauza w Krakowie, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Leica Gallery w Warszawie, Galerii Obok ZPAF w Warszawie, Gallery of Photography w Dublinie, Gallery Nine w Belfaście, Splashlight Studios w Nowym Jorku. Publikacje m.in. w Lens Culture, GUP Magazine, PDN - Photo District News, Blow Magazine, Archivo Magazine, Prism Magazine, Exklusiv Magazine, Here, Flip Magazine, 5klatek, Doc! Photo Magazine i Private Photo Review.


Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem
Termin: 12.10.2013, godz. 14:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Zobacz 25 zdjęć, które walczą o Nagrodę Publiczności konkursu Wildlife Photographer of the Year 2018
16 Sty 2019
Miłośnicy fotografii przyrodniczej z całego świata mogą już oddawać głosy na swoją ulubioną fotografię konkursu Wildlife Photographer of the Year 2018.
1
Oto dlaczego warto zaufać zawodowcom. Wyniki The Best Wedding Photos Of 2018: Fearless Awards
14 Sty 2019
Poznaliśmy wyniki The Best Wedding Photos Of 2018: Fearless Awards. Wyselekcjonowana galeria 50 zdjęć prezentuje to, co najlepsze w fotografii ślubnej: uchwycone emocje i wyczucie momentu. „Twoje zdjęcia powinny być równie nieustraszone jak Twoja miłość“ - zaznaczają organizatorzy Fearless Awards.
0
Opowiedzieć muzykę zdjęciami - rozmowa z Witkiem Orskim
9 Sty 2019
Dzięki technologicznemu partnerstwu BMW i Canon, powstały niezwykłe wizualizacje, ściśle współgrające z muzyką symfoniczną i prezentowane w najlepszych przestrzeniach koncertowych w Polsce. O genezę tego mariażu pytamy ich autora, Witka Orskiego.
0
Nadchodzi film o kultowym fotografie Robercie Mapplethorpie. Zobaczcie zwiastun
9 Sty 2019
Jeden z najbardziej znanych i kontrowersyjnych fotografów XX wieku doczekał się fabularnego filmu biograficznego. Premiera już wiosną.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!