Mateusz Sarełło "Swell" - spotkanie z autorem książki we Wrocławiu

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Październik 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell", które tym razem odbędzie się we Wrocławiu w ramach festiwalu TIFF, w niedzielę 20 października o godz. 13:15.

Droga.
Zima.
Brak.
Brak wszystkiego co ważne.
Staram się myśleć o "drodze". Nie udaje się. Jestem kompletnie wyczerpany. W sumie jadę tylko ze względu na pogodę. Perspektywa wiatru, śniegu i moich błysków na plaży nie dawała mi zasnąć. Poza tym boję się kilku dni myślenia tylko o Niej, a tak będę miał Bałtyk. Mój Bałtyk. Zamiast.

Miał to być projekt dokumentalny o Morzu Bałtyckim. Powstał więc plan, przemyślana forma, zakreślone na mapie miejsca, które trzeba odwiedzić, ale czasem nie warto niczego planować. "Swell" to historia o rozstaniu i nieakceptowanej samotności. O powrotach do tych samych miejsc, wspomnieniach, które nie dają spokoju i ostatecznie, o ukojeniu. Ta książka to rozdział z życia wielu z nas.

Spotkanie z Mateuszem Sarełło odbędzie się w ramach odbywającego się we Wrocławiu festiwalu TIFF.

Wydawcą książki "Swell" jest Instytut Kultury Wizualnej, który prowadzi Akademię Fotografii w Warszawie i Krakowie.

Przeczytajcie naszą recenzję książki "Swell".

Mateusz Sarełło (ur. 1978, Warszawa) Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Członek agencji Napo Images (Napo Mentor Program). Autor książki "Swell", która otrzymała trzecią nagrodę na International Photography Awards w 2013 roku. Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach, m.in.: FotoWeekDC International Awards, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, International Photography Awards, FotoVisura Grant oraz International Photography Festival Organ Vida Prize. Finalista Lucie Foundation Scholarship i Grand Press Photo. Wystawiał m.in. podczas Chobi Mela International Fesitval of Photography w Bangladeszu oraz FotoWeekDC w Waszyngtonie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (Miesiąc Fotografii w Krakowie), Karas Gallery w Zagrzebiu (International Photography Festival Organ Vida), Galerii Pauza w Krakowie, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Leica Gallery w Warszawie, Galerii Obok ZPAF w Warszawie, Gallery of Photography w Dublinie, Gallery Nine w Belfaście, Splashlight Studios w Nowym Jorku. Publikacje m.in. w Lens Culture, GUP Magazine, PDN - Photo District News, Blow Magazine, Archivo Magazine, Prism Magazine, Exklusiv Magazine, Here, Flip Magazine, 5klatek, Doc! Photo Magazine i Private Photo Review.

Mateusz Sarełło "Swell" - prezentacja książki i spotkanie z autorem
Termin: 20.10.2013, godz. 13:15

Muzeum Współczesne we Wrocławiu
Plac Strzegomski 2a
Wrocław

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
Powiązane artykuły