Spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell" w Krakowie

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Maj 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell", absolwentem Akademii Fotografii, które odbędzie się w sobotę, 25 maja o godz. 18:00 w Akademii Fotografii w Krakowie. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Pacholak, a jego gościem będzie Michał Łuczak.
fot. Mateusz Sarełło

Michał Łuczak, kurator książki Mateusza Sarełło "Swell", pisał o niej:

Miał to być projekt dokumentalny o Morzu Bałtyckim. Powstał więc plan, przemyślana forma, zakreślone na mapie miejsca, które trzeba odwiedzić, ale czasem nie warto niczego planować. "Swell" to historia o rozstaniu i nieakceptowanej samotności. O powrotach do tych samych miejsc, wspomnieniach, które nie dają spokoju i ostatecznie, o ukojeniu. Ta książka to rozdział z życia wielu z nas.

Po rozmowie i prezentacji multimedialnej będzie można kupić podpisany egzemplarz książki "Swell". Wydawcą książki jest Instytut Kultury Wizualnej, który prowadzi Akademię Fotografii w Warszawie i Krakowie. 

Mateusz Sarełło (ur. 1978, Warszawa). Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Członek agencji Napo Images (Napo Mentor Program). Członek Spółdzielni Dokumentalnej. Współpracownik (jako asystent kuratora) Instytutu proFotografia w Poznaniu. Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach, m.in.: FotoWeekDC International Awards, PDN Photo Annual, Prix de la Photographie Paris, International Photography Awards, FotoVisura Grant oraz International Photography Festival Organ Vida Prize. Finalista Lucie Foundation Scholarship i Grand Press Photo. Wystawiał m.in. podczas Chobi Mela International Fesitval of Photography w Bangladeszu oraz FotoWeekDC w Waszyngtonie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (Miesiąc Fotografii w Krakowie), Karas Gallery w Zagrzebiu (International Photography Festival Organ Vida), Galerii Pauza w Krakowie, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Leica Gallery w Warszawie, Galerii Obok ZPAF w Warszawie, Gallery of Photography w Dublinie, Gallery Nine w Belfaście, Splashlight Studios w Nowym Jorku. Publikacje m.in. w Lens Culture, GUP Magazine, PDN - Photo District News, Here, Blow Magazine, Flip Magazine, 5klatek, Doc! Photo Magazine i Private Photo Review.

Spotkanie z Mateuszem Sarełło, autorem książki "Swell"
Termin: 25.05.2013, godz. 18:00

Akademia Fotografii
ul. św. Tomasza 17
(piętro III, nad kawiarnią Camelot)
Kraków

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
11
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
6
Powiązane artykuły