"Geografie późnego kapitalizmu" - wykład w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Zapraszamy na kolejny wykład z serii "Po końcu fotoreportażu". Spotkanie zatytułowane "Geografie późnego kapitalizmu" odbędzie się we wtorek, 22 marca o godz. 18:00 w MSN w Warszawie. Poprowadzi je Krzysztof Pijarski Przedmiotem wykładu będzie twórczość Allana Sekuli.
Allan Sekula, Military Air Show and Gulf War Victory Celebration. El Toro Marine Corps Air Station, Santa Ana, California. 28 April 1991
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na trzeci wykład Krzysztofa Pijarskiego z cyklu "Po końcu fotoreportażu". Jego przedmiotem będzie twórczość Allana Sekuli, który od połowy lat 70. tworzy niezwykle ciekawą, słowno-obrazową archeologię świata późnego kapitalizmu. Artysta kreśli jego kolejne mapy i docierając do coraz głębszych uwarstwień oraz nieoczekiwanych powiązań. Jego twórczość to rodzaj realizmu krytycznego, w którym spotykają się i pozostają w napięciu postawa refleksyjna i zaangażowana.

Krzysztof Pijarski jest fotografem, historykiem sztuki i tłumaczem, wykładowcą w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i w łódzkiej Szkole Filmowej.


Wykład "Geografie późnego kapitalizmu"
Termin: 22.03.2011, godz. 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0