"Geografie późnego kapitalizmu" - wykład w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Zapraszamy na kolejny wykład z serii "Po końcu fotoreportażu". Spotkanie zatytułowane "Geografie późnego kapitalizmu" odbędzie się we wtorek, 22 marca o godz. 18:00 w MSN w Warszawie. Poprowadzi je Krzysztof Pijarski Przedmiotem wykładu będzie twórczość Allana Sekuli.
Allan Sekula, Military Air Show and Gulf War Victory Celebration. El Toro Marine Corps Air Station, Santa Ana, California. 28 April 1991
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na trzeci wykład Krzysztofa Pijarskiego z cyklu "Po końcu fotoreportażu". Jego przedmiotem będzie twórczość Allana Sekuli, który od połowy lat 70. tworzy niezwykle ciekawą, słowno-obrazową archeologię świata późnego kapitalizmu. Artysta kreśli jego kolejne mapy i docierając do coraz głębszych uwarstwień oraz nieoczekiwanych powiązań. Jego twórczość to rodzaj realizmu krytycznego, w którym spotykają się i pozostają w napięciu postawa refleksyjna i zaangażowana.

Krzysztof Pijarski jest fotografem, historykiem sztuki i tłumaczem, wykładowcą w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i w łódzkiej Szkole Filmowej.


Wykład "Geografie późnego kapitalizmu"
Termin: 22.03.2011, godz. 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4