"Geografie późnego kapitalizmu" - wykład w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Zapraszamy na kolejny wykład z serii "Po końcu fotoreportażu". Spotkanie zatytułowane "Geografie późnego kapitalizmu" odbędzie się we wtorek, 22 marca o godz. 18:00 w MSN w Warszawie. Poprowadzi je Krzysztof Pijarski Przedmiotem wykładu będzie twórczość Allana Sekuli.
Allan Sekula, Military Air Show and Gulf War Victory Celebration. El Toro Marine Corps Air Station, Santa Ana, California. 28 April 1991
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na trzeci wykład Krzysztofa Pijarskiego z cyklu "Po końcu fotoreportażu". Jego przedmiotem będzie twórczość Allana Sekuli, który od połowy lat 70. tworzy niezwykle ciekawą, słowno-obrazową archeologię świata późnego kapitalizmu. Artysta kreśli jego kolejne mapy i docierając do coraz głębszych uwarstwień oraz nieoczekiwanych powiązań. Jego twórczość to rodzaj realizmu krytycznego, w którym spotykają się i pozostają w napięciu postawa refleksyjna i zaangażowana.

Krzysztof Pijarski jest fotografem, historykiem sztuki i tłumaczem, wykładowcą w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i w łódzkiej Szkole Filmowej.


Wykład "Geografie późnego kapitalizmu"
Termin: 22.03.2011, godz. 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
2
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0