"Geografie późnego kapitalizmu" - wykład w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Zapraszamy na kolejny wykład z serii "Po końcu fotoreportażu". Spotkanie zatytułowane "Geografie późnego kapitalizmu" odbędzie się we wtorek, 22 marca o godz. 18:00 w MSN w Warszawie. Poprowadzi je Krzysztof Pijarski Przedmiotem wykładu będzie twórczość Allana Sekuli.
Allan Sekula, Military Air Show and Gulf War Victory Celebration. El Toro Marine Corps Air Station, Santa Ana, California. 28 April 1991
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na trzeci wykład Krzysztofa Pijarskiego z cyklu "Po końcu fotoreportażu". Jego przedmiotem będzie twórczość Allana Sekuli, który od połowy lat 70. tworzy niezwykle ciekawą, słowno-obrazową archeologię świata późnego kapitalizmu. Artysta kreśli jego kolejne mapy i docierając do coraz głębszych uwarstwień oraz nieoczekiwanych powiązań. Jego twórczość to rodzaj realizmu krytycznego, w którym spotykają się i pozostają w napięciu postawa refleksyjna i zaangażowana.

Krzysztof Pijarski jest fotografem, historykiem sztuki i tłumaczem, wykładowcą w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i w łódzkiej Szkole Filmowej.


Wykład "Geografie późnego kapitalizmu"
Termin: 22.03.2011, godz. 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej
ul. Pańska 3
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2018. Wśród laureatów są Polacy
23 Lip 2018
Jeżeli uważacie, że smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia, to koniecznie musicie zobaczyć tegoroczną odsłonę iPhone Photography Awards, która obfituje w zapadające w pamięć kadry. Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy.
0
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0